پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

در وضعیتی که حرکات قیمت بیت کوین همچنان عرضی و محدود باقی مانده است، دسته‌ای از آلت کوین‌ها با هدف تثبیت سقف‌های تاریخی جدید (ATH) در قیمت خود، به جنب‌وجوش افتاده‌اند.

در کنار نوسانات تقریباً خنثای بیت کوین، چشم معامله‌گران به سرمایه‌گذاران نهادی و خرید این دسته دوخته شده است تا به آن‌ها در تشخیص پایان اصلاح بیت کوین یاری دهد. خرید اخیر ده میلیون دلاری (تقریباً ۳۱۴ بیت کوین) شرکت میکرواستراتژی با متوسط قیمت ۳۱,۸۰۸ دلار، تقویت‌کننده خفیفی برای احساسات بازار است. اما اگر خریداران دست‌به‌کار نشوند و رویه خریدهای خود را در سطوح بالاتر ادامه ندهند، این عمل برای جلوگیری از کاهش قیمت کافی نخواهد بود.

تحلیل اخیر شرکت سرمایه‌گذاری سنگاپوری کیو‌سی‌پی در موضوع مناطق زمانی، جلسات تجاری آسیا و ایالات متحده را به بازه‌های زمانی ۱۲ ساعته تقسیم کرده است و به‌موجب آن متوجه شده است که از ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی (اسفند ماه سال ۱۳۹۸)، قیمت بیت کوین طی جلسات معاملاتی ایالات متحده به‌علت خریدهای پی‌در‌پی سرمایه‌گذاران نهادی افزایش یافته است. با این حال فشار خرید طی دو هفته گذشته پس از تثبیت سقف قیمتی بیت کوین کاهش یافته است.

اگرچه رصد جریان ورودی سرمایه‌گذاران نهادی یک استراتژی خوب در نظر گرفته می‌شود، اما نظارت بر معامله‌گران خرد نیز بسیار مهم خواهد بود. طی ماه‌های گذشته، حجم سرمایه‌گذاری این دسته روبه ‌رشد بوده و موجب حمایت از بازار سرمایه به‌ شکلی سراسری در در اقصی نقاط جهان بوده است.

بیت کوین در وضعیت فعلی درصدد بازپس‌گیری سقف تاریخی خود است، اما در این زمان تعدادی از آلت کوین‌ها سطوح بالاتر جدیدی را به ثبت رسانده‌اند. در نهایت این عوامل نشان از تمرکز فعلی معامله‌گران خرد بر آلت کوین‌ها دارد. به‌ سراغ نمودار ۵ ارز دیجیتال برتر این هفته که توانایی حرکت در یک روند صعودی را دارند، می‌رویم.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین از حوالی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۲۸,۶۳۲ دلار به بالا جهش کرده است و در وضعیت کنونی با مقاومت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳۳,۷۷۵ دلار رو‌به‌رو است. موفق نبودن قیمت در حرکت به بالای این میانگین نشانه خوبی نیست، زیرا نشان‌دهنده چرخش احساسات بازار از خرید در ریزش‌ها (Buy the dip) به فروش در بازیابی‌های قیمت (Sell on rallies) است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال کاهش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در زیر سطح ۵۰ در حال نوسان است. این عوامل بازگشت خرس‌ها را به بازار هشدار می‌دهد. الگوی کندل‌استیکی هارامی در ۲۳ ژانویه (۴ بهمن) و همچنین کندل روز گذشته نشان از نبود قطعیت میان خریداران و فروشندگان دارد.

اگر این بلاتکلیفی به نزول قیمت ختم شود، فروشندگان درصدد برقراری غلبه خود و ریزش قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خواهند بود. در این صورت احتمال عمیق‌تر شدن اصلاح قیمت تا سطح ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی ۲۵,۸۹۷.۴۲ دلار و در ادامه تا سطح ۶۱.۸ درصد فیبوناچی در ۲۲,۱۰۶.۷۳ دلار وجود خواهد داشت.

در مقابل اگر گاوهای بازار قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) برسانند، رشد قیمت تا خط روند نزولی ممکن خواهد بود. فروشندگان نیز احتمالاً از این مقاومت کلیدی و محکم دفاع خواهند کرد. اگر قیمت از این سطح چرخش کرده و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حرکت کند، ورود فروشندگان در امواج بازیابی قیمت را می‌توان نتیجه گرفت. از طرفی حرکت قیمت به بالای خط روند نزولی، نشان از اتمام اصلاح قیمت دارد.

با تثبیت (کلوز، بسته‌شدن معتبر قیمت) در بالای خط روند نزولی، امکان بازآزمایی بالاترین سقف قیمت در ۴۱,۹۵۹.۶۳ دلار افزایش خواهد یافت. در بالای این سطح نیز هدف بعدی قیمت سطح روانی ۵۰,۰۰۰ دلار است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب نزولی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی خود در تایم فریم چهارساعته، نشان از برتری خرس‌های بازار دارد. حرکات قیمت شکل‌گیری یک الگوی مثلث نزولی را در نمودار نشان می‌دهد که با بریک اوت و تثبیت قیمت در زیر سطح ۳۰,۴۵۰ دلار فعال خواهد شد و هدف ۱۸,۹۴۰.۳۷ دلار را در قیمت نشان می‌دهد.

همچنین اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین‌های متحرک هدایت کنند، رشد آن تا خط روند نزولی ممکن خواهد بود. نظارت بر این مقاومت کلیدی امری مهم تلقی می‌شود چرا که بریک اوت (شکست) قیمت به بالای آن، سناریوی نزولی قیمت را منتفی خواهد کرد. در چنین شرایطی فروشندگان غافل‌گیر خواهند شد و در نتیجه، اعمال یک فشار کوچک بر قیمت، احتمال رشد آن به سمت سطوح جدید قیمتی را افزایش خواهد داد.

اتریوم (ETH)

قیمت اتریوم مقاومت ۱,۳۰۰ دلاری خود را نقض کرده است و خریداران نیز در وضعیت فعلی در تلاش برای ادامه روند صعودی قیمت هستند. شیب رو به بالای میانگین‌های متحرک و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای سطح ۶۰، نشان از غلبه خریداران در بازار دارد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

قیمت در بالای این مقاومت تثبیت شده و سقف تاریخی قیمت در ۱,۴۳۸.۳۱۸ دلار نیز طی روز جاری بار دیگر دیده شده است. با بریک اوت معتبر قیمت در بالای این مقاومت، مسیر آن به سمت ایستگاه بعدی آن در سطح ۱,۶۷۵ دلار باز خواهد بود. در طرف مقابل اگر قیمت از سطح تاریخی خود به سمت پایین چرخش کند، احتمال حرکت آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱,۲۰۰ دلار وجود دارد. جهش قیمت به سمت بالا از این میانگین متحرک، احتمال ادامه روند صعودی را افزایش خواهد داد. همچنین حرکت قیمت به زیر خط روند صعودی، نشان از تغییر احتمالی روند قیمت دارد. حمایت بعدی قیمت در مسیر نزول، میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۸۸۲ دلار است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خرس‌ها در وضعیت فعلی برای دفاع از مقاومت ۱,۴۳۸.۳۱۸ دلار در تلاش هستند. اگر قیمت از سطوح فعلی به سمت پایین چرخش کند، احتمال حمایت از آن در میانگین‌های متحرک وجود خواهد داشت. جهش قیمت از این سطوح به‌معنی ورود خریداران در هر ریزش است و چشم‌انداز بریک اوت قیمت به بالای سقف تاریخی قوت خواهد گرفت.

در طرف مقابل اگر فروشندگان قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک هدایت کنند، احتمال ریزش قیمت تا خط روند صعودی وجود خواهد داشت. بریک اوت قیمت به زیر این حمایت از تغییر احساسات بازار و اصلاح عمیق‌تر هشدار می‌دهد.

پولکادات (DOT)

قیمت پولکادات در حالت فعلی بین دو سطح، یکی سقف ۱۹.۴۰ دلاری در قیمت و دیگری در سطح ۳۸.۲ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۱۴.۷۲۵۹ دلار، محدود شده است. ورود قیمت به فاز تحکیم در نزدیکی سقف تاریخی، نشانه مثبتی است زیرا نشان می‌دهد که خریداران برای ذخیره سود معاملات خود عجله‌ای ندارند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خرس‌ها در وضعیت فعلی در تلاش برای دفاع از مقاومت بالاسر در ۱۹.۴۰ دلار هستند، این امر قابلیت نگهداری قیمت درون محدوده به‌مدت چند روز دیگر را دارد. به‌هرحال شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی ناحیه اشباع خرید، برتری خریداران را بیان می‌کند. اگر این گروه موفق به هدایت قیمت به بالای این مقاومت شوند، احتمال شروع موج بعدی صعودی قیمت وجود خواهد داشت. اولین هدف قیمت در مسیر صعود ۲۴ و در بالای آن ۳۰ دلار خواهد بود.

دیدگاه صعودی قیمت با چرخش آن به سمت پایین و حرکت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) منتفی خواهد شد. چنین حرکتی احتمال ریزش بیشتر قیمت را تا سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۱۱.۸۳۸۳ دلار افزایش خواهد داد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

قیمت از مقاومت بالاسری به سمت پایین چرخش کرده است، این به‌معنی این است که خرس‌ها به‌راحتی تسلیم نخواهند شد. شیب افقی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه میانی در نمودار چهارساعته، بیان‌گر تعادل میان عرضه و تقاضا است.

در صورتی که فروشندگان قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) ببرند، ریزش قیمت تا ۱۶ دلار و در زیر آن تا ۱۴.۷۲۵۹ دلار ممکن خواهد بود. به احتمال زیاد خریداران در این ریزش ورود کرده و برای نگهداری قیمت درون محدوده تلاش خواهند کرد. حرکت بعدی قیمت با بریک اوت آن به زیر یا بالای محدوده مذکور شکل خواهد گرفت.

ای‌آوی (AAVE)

قیمت ای‌آوی در یک روند صعودی پرقدرت قرار گرفته است و طی چند روز گذشته مرتباً در حال تثبیت سقف‌های جدید تاریخ خود است. این امر نشان از ورود خریداران در هر سطح بالای قیمتی دارد. در یک روند صعودی خریداران با هر ریزش تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به بازار ورود می‌کنند. این امر در ریزش اخیر قیمت در ۲۱ ژانویه (۲ بهمن) مشهود است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

موج فعلی صعودی قیمت هدف ۲۶۳.۲۳ و ۲۹۴.۲۲۹ دلاری را نشان می‌دهد. فتیله شمع روز گذشته نیز نشان از تلاش فروشندگان برای به تأخیر انداختن روند صعودی در ۲۹۰ دلار دارد که قیمت از نزدیکی این سطح به پایین چرخیده است. اولین حمایت قیمت در ۲۰۰ دلار و سپس در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۷۶ دلار قرار گرفته است. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه اشباع خرید برتری خریداران را می‌رساند.

اولین نشانه تضعیف قیمت، ریزش و بسته شدن آن در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهد بود. چنین حرکتی بیا‌ن‌گر پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا از سمت خریدارانی است که در ریزش‌ها به بازار ورود کرده‌اند و هشداری از تغییر روند خواهد بود.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته قیمت نشان‌دهنده این است که قیمت در یک کانال صعودی در حال معامله شدن است. با ریزش قیمت تا کف این کانال، احتمالاً خریداران دست‌به‌کار خواهند شد.

شکست قیمت به زیر کانال، توانایی پایین کشیدن آن را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهد داشت. جهش قوی قیمت از این میانگین نشان‌دهنده تمدید جریان انباشت خریداران در ریزش‌ها است. شکست قیمت به زیر میانگین‌های متحرک، هشداری برای اصلاح عمیق‌تر قیمت خواهد بود.

سینتتیکس (SNX)

قیمت سینتتیکس در ۲۱ ژانویه (۲ بهمن) اصلاحی سریع را تجربه کرده، اما به‌سرعت خود را بازیابی کرده و در تلاش برای ادامه روند صعودی است. فشار خرید طی ۲۲ ژانویه (۳ بهمن) در نزدیکی سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۱۰.۷۴۴ دلار نشان‌دهنده تقاضا در سطوح پایین قیمتی است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب هر دو میانگین متحرک رو به بالا بوده و شاخص قدرت نسبی (RSI) از ناحیه میانی خود جهش داشته است. این عوامل ادامه روند صعودی قیمت را بیان می‌کنند. با حرکت قیمت به بالای ۱۷.۱۵۰ دلار، احتمال آغاز موج بعدی صعودی قیمت وجود خواهد داشت. اولین هدف قیمت در مسیر صعود ۲۰ دلار و در بالای آن ۲۴.۰۸۳ دلار خواهد بود. بااین‌حال اگر قیمت از سطح ۱۷.۱۵۰ دلار به پایین بچرخد، احتمال ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۳.۶۸ دلار وجود خواهد داشت. این سطح حمایت کلیدی و پرقدرتی برای قیمت خواهد بود.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته تلاش فروشندگان را به‌منظور دفاع از مقاومت بالاسر در ۱۷ دلار نشان می‌دهد. اگر قیمت از سطوح فعلی چرخش کند، احتمال ادامه روند نزولی با هدف میانگین‌های متحرک و سپس ۱۴ دلار وجود خواهد داشت. ورود قیمت به فاز تحکیم بین دو سطح ۱۴ و ۱۷ دلار نشانه مثبتی برای قیمت خواهد بود و احتمال بریک اوت قیمت را به بالای ۱۷.۱۵ دلار افزایش خواهد داد.

در طرف مقابل اگر قیمت به زیر سطح ۱۴ دلار حرکت کند، احتمال عمیق‌تر شدن اصلاح تا ۱۱.۲۶۳ دلار وجود خواهد داشت. چنین حرکتی تضعیف مومنتوم (شتاب) قیمت را هشدار می‌دهد. در زیر این حمایت، ریزش قیمت تا سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۹.۲۳۲ دلار و سپس تا ۷.۸۸۰ دلار ممکن خواهد بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

17 دیدگاه
فرهاد
فرهاد
3 سال قبل

بسیار مفید و عالی . تشکر بابت زحمات بی نهایتتون

آقارضا
آقارضا
3 سال قبل

ب نظر من کاردانو و دوج کوین درآینده ای ن چندان دور ارزش بالایی ب دست میارن از این دو ارز غافل نشید

سیدمحمدرضا موسوی زاده
سیدمحمدرضا موسوی زاده
3 سال قبل

سلام بنظر شما وضعیت دوج کوین چی میشه؟

بهزاد
بهزاد
3 سال قبل

پولکادوت جوری میترکونه که همه برگاشون بریزه . من از ۸ دلار خریدم و نشستم کنار فقط دارم ماستمو میخورم :)))))

Parwaz↗🚩
Parwaz↗🚩
3 سال قبل

دوستان یه صرافی ایرانی که همه ارزها را داشته باشه

یویو
یویو
3 سال قبل
پاسخ  Parwaz↗🚩

همینکه تبلیغش تو سایته بنرش بالاست همروووووووووووو داره

علی
علی
3 سال قبل

دوستان بنظرتون یه ساله چقدر میشه؟به دلار بگید ممنون

یاسین
یاسین
3 سال قبل
پاسخ  علی

کدوم؟؟

Mohammad G.
Mohammad G.
3 سال قبل

یعنی سود دهی دارن؟؟!!😑🥱

میترا
میترا
3 سال قبل

سلام
ایکاش صرافی هایی که این ارزها رو عرضه می‌کنند هم معرفی می‌کردید.
با سپاس

صادق
صادق
3 سال قبل
پاسخ  میترا

ایران نداره مگه تو صرافی خارجی بخری مثل بایننس ک اونم دردسرای خودشو داره

مجید
مجید
3 سال قبل
پاسخ  میترا

نگردنیست

Ehsan Ahmadi
Ehsan Ahmadi
3 سال قبل
پاسخ  میترا

سلام
از صرافی ایرانی تتر بخر انتقال بده به صرافی کوینکس با هر چی خواستی چنج کن
رو شبکه ترون بفرستی هزینه انتقالش هم زیاد نیست

Mohammad hosein mardani
Mohammad hosein mardani
3 سال قبل
پاسخ  Ehsan Ahmadi

میشه ی ایدی تلگرام بدین چندتا سوال دارم.من تازه وارد هستم

پوریا
پوریا
3 سال قبل
پاسخ  Ehsan Ahmadi

کوینکس هم باید با vpn وارد بشیم؟

محمد MGH
محمد MGH
3 سال قبل
پاسخ  پوریا

نه نیازی نیست، واسه وریفای و امنیت شماره موبایل ایران هم قبول میکنه فعلا، امیدوارم با ایرانی ها کج نشه مثل صرافی های بزرگ

حسن مرادبیگ زاده
حسن مرادبیگ زاده
3 سال قبل
پاسخ  محمد MGH

کوین تایگر نظرتون چیه؟