رشد دوباره قیمت بیت کوین در پی خرید ۱۰ میلیون دلاری مایکرواستراتژی

رشد دوباره قیمت بیت کوین در پی خرید ۱۰ میلیون دلاری مایکرواستراتژی

قیمت بیت کوین بار دیگر توانست به بالای ۳۲,۰۰۰ دلار برسد. به‌عقیده کارشناسان خرید ۱۰ میلیون دلاری مایکرواستراتژی (MicroStrategy) یکی از دلایل اصلی جهش اخیر قیمت بیت کوین بوده است.

به گزارش کوین تلگراف، روز گذشته و پس از سقوط قیمت بیت کوین به ۳۰,۰۰۰ دلار، شاهد حمایت معامله‌گران و رسیدن قیمت به ۳۲,۰۰۰ دلار بودیم. در حال حاضر هر واحد بیت کوین با حدود ۱ درصد رشد نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، در محدوده ۳۱,۸۰۰ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

دیروز، قیمت بیت کوین تا ۲۸,۹۵۰ دلار هم سقوط کرد. این ناحیه که به‌عنوان یکی از نواحی حمایتی پراهمیت قیمت بیت کوین به حساب می‌آید، به‌خوبی عمل کرد و شاهد احیای قیمت از آن ناحیه بودیم.

این در حالی بود که شرکت مایکرواستراتژی با افزایش ذخایر بیت کوین، ۳۱۴ واحد دیگر از این ارز دیجیتال خریداری کرد. با احتساب خرید اخیر، ذخایر بیت کوین این شرکت به ۷۰,۷۸۴ واحد رسید.

دایکومنتینگ (Documanting)، یکی از شرکت‌های تحلیلی ارزهای دیجیتال با اشاره به مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل این شرکت، در توییتی نوشت:

مایکرواستراتژی ۳۱۴ واحد بیت کوین دیگر، معادل ۱۰ میلیون دلار، به ذخایر خود اضافه کرد. مایکل سیلور در کف قیمت، بیت کوین خرید.

خرید اخیر با میانگین قیمت ۳۱,۸۰۸ دلار انجام شد. در حال حاضر، گری اسکیل (Grayscale) و مایکرواستراتژی از بزرگترین شرکت‌هایی هستند که در مقیاس وسیع بیت کوین می‌خرند.

همزمان با این اتفاقات، سرمایه‌گذاران به محدوده ۳۰,۰۰۰ دلار چشم دوخته‌اند. ویل‌مپ (Whalemap)، پلتفرم تحلیلی ارزهای دیجیتال، معتقد است که این ناحیه از اهمیت بسیاری برخوردار است و سقوط قیمت به زیر این ناحیه، ممکن است باعث نزدیک‌شدن بیت کوین به محدوده ۲۰,۰۰۰ دلاری شود.

نمودار قیمت بیت کوین

سقوط به زیر ۲۸,۷۲۷ و تثبیت در آن ناحیه، ما را به یک سقوط دیگر و حداقل به محدوده ۲۳,۸۱۸ دلار می‌رساند.

آرتم لازارو (Artem Lazarev)، از بنیان‌گذاران ویل‌مپ، در توییتی نوشت:

حمایت چندانی پایین‌تر از ۲۸,۷۲۷ دلار وجود ندارد؛ در نتیجه اگر در آنجا تثبیت شود، احتمال می‌دهم که قیمت بیت کوین تا حداقل ۲۳,۸۱۸ دلار پایین برود.

او در ادامه عنوان کرد:

۲۳,۸۱۸ دلار خیلی قدرتمند نیست، ولی برای بیت کوین کمی زمان می‌خرد تا شرایط را کنترل کند. اگر این اتفاق نیفتد، ۱۹,۳۲۲ دلار حمایت قدرتمندی است. از طرف دیگر، خریداران بزرگ در این ناحیه حد ضررهای خود را قرار داده‌اند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
مجتبی
مجتبی
3 سال قبل

با ده میلیون دلار!!!
ارزش بیت کوین رو شاید 10 هزاردلار بالاتر نگه داشتن!

حسین سلیمانی
حسین سلیمانی
3 سال قبل

این شرکتهای آمریکایی با این خریدهاشون تلاش می کنند قیمت رو بالا ببرند و قیمت گذاری رو دست خودشون نگه دارند ولی جلوی کاهش قیمت رو حداقل تا نیمه سال میلادی جدید نمی تونند بگیرند

فرهاد کریمی
فرهاد کریمی
3 سال قبل

احتمال سقوط تا محدوده 20 هزار هست باید مواظب سرمایه ها مون باشیم از این بیت کوین هر چی که فکرشو بکنید بر میاد

شرلوک
شرلوک
3 سال قبل

روی استلار ریپل و دوج کوین متمرکز بشید...یا حق