پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

ممکن است قیمت بیت کوین در آخرین مرحله از روند سهموی یا پارابولیک خود قرار داشته باشد، اما اگر این روند صعودی بار دیگر خود را تثبیت کند، احتمال ادامه رشد قیمت گروهی از آلت کوین‌ها وجود خواهد داشت.

به‌گزارش کوین‌تلگراف، بیت کوین به‌طور پیوسته در حال درنوردیدن رکوردهای قیمتی خود است. بر اساس داده‌های مارکت‌واچ (MarketWatch)، وب‌سایت گردآورنده اطلاعات مالی، اخبار تجاری، تجزیه و تحلیل داده‌های بازار سهام، آخرین موج افزایشی قیمت بیت کوین به ایجاد یک سقف جدید نسبت به قیمت طلا منجر شده است. این امر شاید نشانی از این موضوع باشد که بیت کوین به‌عنوان پایگاه جدیدی به‌منظور ذخیره ارزش مورد استقبال قرار گرفته و ممکن است سرمایه‌گذاران بیشتری را نسبت به طلا به خود جذب کند.

تحلیل‌گران صعود اخیر قیمت را به بالای سطح ۳۰،۰۰۰ دلار، ناشی از ورود تهاجمی و یک‌باره سرمایه‌گذاران نهادی به صرافی کوین بیس (Coinbase) می‌دانند. تا جایی که مابه‌التفاوت ۳۵۰ دلاری نرخ قیمت نسبت به بایننس نیز مانعی برای این ورود نبوده است.

همراه با آخرین موج صعودی قیمت، ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر به رقمی نزدیک ۶۰۰ میلیارد دلار رسیده است، که از این حیث فاصله کمی با علی بابا (Alibaba)، نهمین شرکت بزرگ دنیا از نظر ارزش بازار دارد. در این حین، ممکن است بریک‌اوت یا شکست قیمت به بالای ۳۰،۰۰۰ دلار، دلیل ایجاد FOMO یا ترس از جا ماندن در میان سرمایه‌گذاران نهادی‌ باشد که فرصت خرید بیت کوین را در سطوح پایین‌تر از دست داده‌اند.

با این تفاسیر، موج صعودی اخیر به‌منظور پایدار نگه‌داشتن روند صعودی باید دست‌نخورده و کامل باقی بماند، زیرا ممکن است در صورت متوقف شدن این رالی صعودی، گروهی از سرمایه‌گذاران نهادی و معامله‌گرانی که در سطوح پایین‌تر خرید کرده‌اند، به ذخیره سود معاملات خود وسوسه شوند. در چنین شرایطی ممکن است قیمت به‌سرعت به پایین کشیده شده و خریدهای اخیر سرمایه‌گذاران ضررده شود. در نهایت ممکن است این جریان به خروج سریع معامله‌گران دیگر و ریزش بیشتر قیمت منتهی شود. بنابراین معامله‌گران باید نسبت به موقعیت‌های خود در هر دو جهت بازار محتاط باشند و از استراتژی‌های مدیریت ریسک مناسب برای حفاظت از سود معاملات خود استفاده کنند.

حال نگاهی به نمودار پنج ارز دیجیتال منتخب برتر این هفته می‌اندازیم که در صورت تثبیت احساسات صعودی، توانایی گسترش روند صعودی خود را دارند.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین در ۲ ژانویه به بالای مقاومت ۳۰,۰۰۰ دلاری خود رفته و شتاب (مومنتوم) صعودی خود را افزایش داده است. این امر به‌دلیل ورود معامله‌گران پیرو مومنتوم به بازار بوده است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در حالی که یک موج پارابولیک قیمت در مدت زمانی کوتاه بازدهی بسیار بالایی برای معامله‌گر فراهم می‌کند، از طرفی در انتهای این مسیر صعودی با واژگونی یک‌باره، ممکن است بسیاری از معامله‌گران را غافل‌گیر کند، زیرا پس از چنین حرکت قوی رو به بالا، قیمت می‌تواند بین ۶۲ تا ۷۹ درصد کل مسیر صعود را در مدت زمان کوتاهی اصلاح کند.

اگر بنا به وقوع چنین حرکتی باشد، احتمال ریزش ۳۰ درصدی قیمت و حتی اصلاح آن تا حمایت ۲۰,۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت. در یک روند پارابولیک قیمتی، پیش‌بینی نقطه اتمام این روند دشوار است، زیرا دید معامله‌گران به علت FOMO همچنان به‌دنبال خرید در ریزش‌هاست، بنابراین سطح تکنیکالی بعدی که می‌تواند به‌عنوان مقاومت در برابر حرکت قیمت عمل کند، ۳۷,۰۰۰ دلار است.

ورود به موقعیت فروش در یک رالی صعودی با در نظر گرفتن این موضوع که قیمت در همه بازه‌های زمانی وارد ناحیه اشباع خرید شده است، می‌تواند یک پیشنهاد ضررده باشد، زیرا امکان باقی ماندن قیمت در ناحیه بیشینه یا اشباع خرید، طی مدت زمانی بیشتر از انتظار معامله‌گران وجود خواهد داشت.

اما در طرف مقابل معامله‌گرانی که موقعیت‌های خرید باز در بازار دارند، بهتر است با استفاده از اصول مدیریت ریسک سود معاملات خود را به‌تدریج ذخیره کرده و از طمع دوری کنند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته نشان‌دهنده جریان خرید در ریزش‌های قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) است. خرس‌های بازار از زمانی که قیمت مقاومت ۲۰,۰۰۰ دلار را نقض کرده است، موفق به شکستن سطح حمایت دینامیک میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) نبوده‌اند.

با این تفاسیر اولین نشانه تضعیف قیمت، حرکت آن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهد بود. چنین حرکتی نشان از ذخیره سود معاملات به دست معامله‌گران بعد از رشد سریع قیمت دارد. اصلاح عمیق‌تر قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه ممکن است نشان از چرخش روند صعودی به نزولی باشد.

کلیدی‌ترین مقاومت قیمت در مسیر صعود در سطح ۳۷,۰۰۰ دلار قرار گرفته است، که اگر این سطح نقض شود، احتمال رشد آن تا مقاومت روانی ۴۰,۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

اتریوم (ETH)

قیمت اتریوم پس از اصلاح کم‌عمق و دوروزه خود در ۲ ژانویه، روند صعودی خود را ادامه داده است. به‌دنبال این حرکت نیز شاهد رشد پرقدرت قیمت در روز جاری بوده‌ایم. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه اشباع خرید، نشان از برتری خریداران دارد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران به‌راحتی قیمت را به بالای ناحیه مقاومتی ۸۴۰.۹۳ الی ۹۰۰ دلار هدایت کرده‌اند. مقاومت بعدی قیمت در سطح ۱,۰۰۰ دلار قرار گرفته است. گرچه قیمت طی روز جاری به بالای این سطح نوسان کرده است اما موفق به تثبیت در بالای آن نبوده است. با توجه به چرخش قیمت از بالای این سطح می‌توان منتظر دفاع خریداران از سطح شکسته شده (بریک اوت) ۸۴۰.۹۳ دلار بود.

با وقوع چنین حرکتی و جهش قیمت از این حمایت، انتظار ادامه روند صعودی به‌دست گاوهای بازار وجود خواهد داشت. از طرفی اگر قیمت به زیر این سطح نفوذ کند، ادامه ریزش آن تا ۷۰۰ دلار نیز ممکن خواهد بود. شکست قیمت به زیر این سطح، سقف کوتاه مدت قیمت در ۱,۱۶۰ دلار را تأیید خواهد کرد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته قیمت نشان‌دهنده افزایش مومنتوم پس از هدایت آن به بالای مقاومت ۸۴۰.۹۳ دلار توسط گاوهای بازار بوده است. آخرین موج حرکت صعودی قیمت، شاخص قدرت نسبی (RSI) را با قدرت به ناحیه بیشینه یا اشباع خرید هل داده است. این امر نشان از احتمال ورود قیمت به فاز تحکیم یا اصلاح جزئی آن دارد.

فتیله بلند شمع روزانه قیمت طی روز جاری نیز بیان‌گر ذخیره سود معاملات به‌دست معامله‌گران در بالای ۱,۰۰۰ دلار است. اگر خریداران اجازه ریزش بیشتر به قیمت ندهند و قیمت از حمایت ۹۰۰ دلار به‌سمت بالا جهش کند، احتمال شکست معتبر قیمت به بالای این سطح افزایش پیدا خواهد کرد.

دیدگاه صعودی قیمت با چرخش قیمت و ریزش به زیر سطح ۸۴۰.۹۳ دلار و حمایت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) منتفی خواهد شد.

پولکادات (DOT)

قیمت پولکادات در وضعیت فعلی در حال تحکیم جای پای خود در یک روند صعودی پرقدرت است. خرس‌های بازار در حال دفاع از مقاومت ۹.۵۰ دلاری قیمت هستند، در‌حالی‌که گاوها با ریزش قیمت تا حمایت ۷.۸۹ دلار به بازار ورود می‌کنند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

قیمت در روز اول ژانویه با کندلی به رنگ قرمز بسته شده است، اما خریداران در روز بعد بازگشت پرقدرتی را از خود نشان داده‌اند. این امر نشان‌دهنده این است که خریداران از آنجا که انتظار رشد بیشتر قیمت را دارند، منتظر اصلاح عمیق‌تر آن به‌منظور ورود به بازار نمی‌مانند. اگر این افراد موفق به هدایت قیمت به بالای ناحیه مقاومتی ۹.۵۰ الی ۹.۸۹ دلار شوند، احتمال ادامه روند صعودی تا هدف ۱۲.۲۹ دلار وجود خواهد داشت.

به‌هرحال اگر قیمت از مقاومت بالاسر به‌سمت پایین چرخش کند، احتمال نوسانات عرضی آن به‌مدت چند روز دیگر وجود خواهد داشت. قیمت مومنتوم یا شتاب صعودی را خود را با ریزش و تثبیت آن در زیر حمایت ۷.۸۹ دلار از دست خواهد داد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته نشان‌دهنده جریان ورود خریداران در ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) است. این امر نشان ‌می‌دهد که احساسات بازار همچنان صعودی است. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرار گفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود، برتری خریداران را نشان می‌دهد.

اگر گاوهای بازار موفق به هدایت و تثبیت قیمت به‌مدت چهارساعت در بالای ۹.۵۰ دلار شوند، احتمال شروع موج صعودی بعدی قیمت وجود خواهد داشت. به‌هرحال اگر قیمت از مقاومت بالاسر به سمت پایین چرخش کرده و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حرکت کند، شتاب صعود آن کند خواهد شده و احتمال نوسانات عرضی آن به‌مدت چند روز در محدوده ۷.۸۹ الی ۹.۵۰ دلار وجود خواهد داشت.

بایننس کوین (BNB)

قیمت بایننس کوین روند صعودی خود را با حرکت به سمت سقف تاریخی (ATH) جدید در ۴۱.۵۳۷۲ دلار در روز گذشته ادامه داده است. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه اشباع خرید، نشان از برتری خریداران دارد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

هدف بعدی قیمت در مسیر صعود ۴۶ دلار و در بالای آن ۵۰ دلار خواهد بود. این محدوده قیمتی به‌عنوان ناحیه مقاومتی محکمی بر سر راه قیمت قرار گرفته است. به‌هرحال بریک اوت (شکست سطح) اخیر قیمت به بالای ۴۰ دلار به ذخیره سود به‌دست معامله‌گران منجر شده است. اگر خریداران موفق به تثبیت قیمت در بالای سطح ۴۰ دلار نشوند، احتمال نوسانات محدود قیمت بین دو حد بالا و پایین ۳۶ الی ۴۰ دلار وجود خواهد داشت.

شکست قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳۴.۹۹ دلار، نشان از تضعیف احساسات صعودی بازار و ذخیره سود معامله‌گران دارد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته نشان‌دهنده نشان از جریان فروش قوی در بالای سطح ۴۱ دلار دارد. این امر از فتیله بلند شمع قیمت طی دو روز گذشته قابل مشاهده است. اگر قیمت دوباره به زیر سطح ۴۰ دلار حرکت کند،‌ در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حمایت خواهد شد.

جهش سریع قیمت از این سطح به‌معنی وجود تقاضا در سطوح پایین‌تر و تلاش خریداران برای ادامه روند صعودی خواهد بود. در طرف مقابل اگر فروشندگان قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک هدایت کنند، احتمال تغییر روند کوتاه‌مدت قیمت وجود خواهد داشت.

یونی سواپ (UNI)

قیمت یونی سواپ در ۳۰ دسامبر، محدوده تحکیم فشرده خود را بین ۲.۹۰ الی ۴ دلار شکسته و طی روز بعد تا ۵.۲۹ دلار نیز به‌سمت بالا حرکت کرده است. خرس‌های بازار در وضعیت فعلی در تلاش برای به تأخیر انداختن روند صعودی در مقاومت ۵.۶۰ دلار هستند. اما نکته مثبت در اینجا این است که خریداران به قیمت اجازه ریزش زیاد نداده‌اند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای سطح ۶۷، نشان از احتمال ادامه روند صعودی قیمت دارد. اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ۵.۶۰ دلار شوند، احتمال گسترده شدن روند صعودی قیمت تا ۷.۵۰ دلار و در بالای آن تا ۸.۶۰ دلار وجود خواهد داشت.

در طرف مقابل اگر قیمت از سطح ۵.۶۰ دلار به‌سمت پایین چرخش کند، احتمال نوسانات عرضی آن بین دو سطح ۴.۵۰ الی ۵.۶۰ دلار به‌مدت چند روز وجود خواهد داشت. دیدگاه صعودی با ریزش قیمت به زیر ۴ دلار منتفی خواهد شد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته نشان‌دهنده بریک اوت قیمت به بالای الگوی مثلث متقارن است. اگر خریداران قیمت را در بالای الگو تثبیت کنند، احتمال آغاز حرکت صعودی آن تا هدف آن در ۶ دلار وجود خواهد داشت.

در طرف مقابل اگر قیمت به درون الگو بازگردد، احتمال ریزش آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه وجود خواهد داشت. جهش قوی قیمت از این حمایت به‌معنی جریان انباشت در سطوح پایین‌تر و احتمال ادامه روند صعودی قیمت خواهد بود.

این دیدگاه صعودی با چرخش قیمت از سطوح فعلی و ریزش به زیر الگوی مثلث منتفی خواهد شد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

35 دیدگاه
میلاد
میلاد
3 سال قبل

الان چی برا خرید خوبه میشه معرفی کنین؟

سونیا
سونیا
3 سال قبل

سلام، روزتون بخیر واسه این هفته بعد این همه ریزش کدوم آلت کوین ها رو پیشنهاد میدین؟

ابراهیم
ابراهیم
3 سال قبل

سلام چرا در تحلیل ها و نمودارهای ارزهای دیجیتال که در سایت ها و پیج های مختلف دیدم طرف دوم یا همون ارز مظنه تتر هست به جای usd ؟درسته تتر ارزشش برابر دلار امریکا هست ولی اون هم بالاخره نوسان میکنه

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل
پاسخ  ابراهیم

سلام ابراهیم عزیز
برای تحلیل شما از هر جفتی که مدنظرتون باشه می‌توانید استفاده کنید، منتها دلیل استفاده از تتر به عنوان جفت دوم در تحلیل‌ها ثابت بودن ارزش این ارز به اندازه یک دلار هست. در حالی نوسانات باقی ارزها به این صورت نیست و در مقابل دلار هم نوسانات به مراتب شدیدتری دارند. مثلا شما اگر بخواهید جفت اتریوم/بیت کوین را تحلیل کنید باید نوسانات قیمت هر کدوم رو برای ورود به معاملتون در نظر بگیرید. در حالی که در تحلیل جفت بیت کوین/ تتر با توجه به ثابت بودن قیمت تتر، بررسی بازار و نوسانات برای شما ساده‌تر و کم ریسک‌تر خواهد شد.

Hamid
Hamid
3 سال قبل

سلام تو کیف بایننس 1200000 پاندی دارم و دوسالی میشه که خریدم و هنوز قیمتش تکون نخورد علت خریدم تیم قوی که پشتش هست بود ایا از برنامه های این ارز اطلاعی دارید.؟

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل
پاسخ  Hamid

سلام به شما
سوالات فاندامنتالی خودتون رو در استک ارزدیجیتال مطرح کنید یا از سوال و جوابهای موجود در این صفحه استفاده کنید. علاوه بر مقالات مرتبط کامنتهای زیر صفحه قیمتها هم میتونه بهتون کمک کنه

ابتین
ابتین
3 سال قبل

سلام خسته نباشید میخواستم ببینم ریپل پتانسی اینو داره که به ۱۰۰دلار برسه

????
????
3 سال قبل
محمد
محمد
3 سال قبل

سلام و عرض ادب خدمت اقای غلامی
واسه کسایی مثل من که مبتدی هستن
چجوری میتونن ازین تحلیل ها استفاده کنن
چون بیشتر از لفظ احتمال و شاید این چیزا استفاده میکنید
تشخیص اینکه روند بازار به چه سمتیه سخته
ممنون میشم یک مقدار راهنمایی بفرمایید

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل
پاسخ  محمد

سلام محمد عزیز روزت بخیر
هیچ چیز در بازارهای مالی قطعی نیست، ولی بررسی احتمالات کار تحلیلگران است. اگر علاقه به بحث ترید دارید مطالعه مقالات آموزش تحلیل بازار یا تهیه پکیج اطلس ارز دیجیتال کمک شایانی به شما خواهد کرد. لینکهایی که در متن قرار داده شده هم میتونه براتون مفید باشه
موفق باشید

پارسا آقاجری
پارسا آقاجری
3 سال قبل
پاسخ  محمد

سلام دوست عزیز باید با تجربه و خوندن خبر ها از سایت های مختلف سعی کنی درک کنی کدوم خبر فیکه کدوم خبر بدرد بخور
و اینکه برای مثال میگن چند میلیون دلار به بازار بیت کوین اضافه شده بعد یکی دو روز معمولا قیمتش میره بالا و برعکس.

محمد
محمد
3 سال قبل

ممنون از پاسخ شما دوست عزیز

حسن فرمانی
حسن فرمانی
3 سال قبل

سلام
آدرس استخر دیجی بایت و نرم افزارش رو از کجا میتونم پیدا کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل

سلام به شما
سوالتون رو در استک ارز دیجیتال مطرح بفرمایید یا از نظرات دیگر کاربران استفاده کنید

هادی زارعی
هادی زارعی
3 سال قبل

ممنون از زحمتی که کشیدین. فقط یه نکته رو راجع به تحلیل بیت میخواستم عرض کنم که EMA 20 در چارت 4 ساعته نشانگر EMA بیست روزه نیست و برای دیدن EMA بیست روزه باید در چارت روزانه EMA 20 رو دید. با این حساب از قیمت 20K به بعد خرسهای بازار نه تنها نتوانسته اند قیمت رو به EMA پنجاه روزه نزدیک کنند که به EMA بیست روزه هم نزدیک نشده اند.

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل

سلام هادی جان
دقیقا درست میفرمایید منظور همان میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره بود، یعنی ۲۰ دوره در تایم فریم چهارساعته
ممنون از دقت و توجهت

بهزاد اسدی
بهزاد اسدی
3 سال قبل

با سپاس از تحلیل‌های خوبتون
بازار بیت کوین ۶۰۰میلیارد دلار است که به اشتباه ۶۰۰ میلیون دلار درج شده
پیروز و بهروز باشید ❤️

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل

ممنون از توجه و دقتت بهزاد عزیز،، اصلاح کردم🙏🙏🙏