هفتاد درصد از پروژه ارز دیجیتال تلگرام تکمیل شده است

هفتاد درصد از پروژه ارز دیجیتال تلگرام تکمیل شده است

بنا بر یک اعلام اخیر از گزارش ماه سپتامبر پروژه TON برای سرمایه گذاران در لینکدین؛ توسعه شبکه باز پیام رسان تلگرام که مدت ها پیش وعده اجرای آن مطرح شده بود، هم اکنون هفتاد درصد پیش رفته است.

هفتاد درصد از پروژه ارز دیجیتال تلگرام تکمیل شده است

 

پیش از این خبرهای متعددی مبنی بر عرضه خدمات تلگرام بر بستر بلاک چین منتشر شده بود، اما این بار جزئیات بیشتری در این باره ارائه شده که شاید قابل توجه ترین نکته آن این باشد که ماشین مجازی تلگرام (که سیستمی مشابه ماشین مجازی شبکه اتریوم دارد) و می تواند قراردادهای هوشمند را اجرا کند، تقریبا آماده شده است اما تا اجرای رسمی آن هنوز مانده است. این موضوع اولین بار در وب سایت TheBlock گزارش شده بود.

خدمات روسی انتقال پیام امن تلگرام، که پایگاه کاربری آن در سطح جهانی گسترش یافته و در میان جامعه ارز دیجیتال نیز از محبوبیت برخوردار است، طبق آخرین گزارش‌ها در پیش فروش خصوصی توکن خود موفق به جذب ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه شده بود.

شبکه باز تلگرام از زمان شروع به کار با قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند و نرم افزارهای کاربردی غیرمتمرکز، با شبکه کاربردپذیر اتریوم رقابت خواهد کرد. این رقابت بدان معناست که احتمالا شبکه تلگرام بستر توکن‌های بیشتر، و ارزش توکن آن احتمالا تحت تاثیر پیش‌فروش‌های آتی خواهد بود که از این شبکه به عنوان پلتفرم پایه‌ای استفاده می‌کنند.

آرتور هایس، مدیرعامل صرافی بیت مکس، به‌تازگی گفته است که هنوز مانده تا توکن‌های عرضه اولیه تلگرام در صرافی‌های ثانویه لیست بشوند و دیگر آنکه به نظر او در آینده نزدیک برای پیش فروش توکن‌ها قانون گذاری می‌شود. – به ویژه در سال ۲۰۱۹.

هفتاد درصد از پروژه ارز دیجیتال تلگرام تکمیل شده است

بر اساس گزارشی که در لینکدین منتشر شد، بخشی از شبکه باز تلگرام به علاوه ماشین مجازی آن TVM از جمله شبکه‌های همپوشان (overlay) کامل شده اند. بخش‌هایی که توسعه آن‌ها به‌آرامی تا ماه سپتامبر پیش رفته و هم‌اکنون کمتر از ۵۰ درصد از کارهایشان تکمیل شده نیز مربوط به کتابخانه مهم ساخت بلاک (block manipulation library) و نرم افزار اعتبارسنج شبکه (validation software stack) بودند. کار بر روی قراردادهای هوشمند و منابع توسعه دهنده نیز تا حدودی شروع شده است، از جمله توسعه قراردادهای هوشمند sample یا نمونه.

در این گزارش جزئیاتی مبنی بر اینکه نسخه آزمایشی شبکه TON دقیقا چه زمان اجرا می‌شود، ارائه نشده است. اما با توجه به اینکه در حدود شش ماه هفتاد درصد از کار توسعه آن تکمیل شده، شاید بتوان پیش بینی کرد که نهایتا تا چند ماه دیگر این شبکه به صورت آزمایشی اجرا می‌شود.

بیشتر بخوانید: بلاک چین تلگرام هنوز راه اندازی نشده است; شایعات را جدی نگیرید

پیش فروش TON زمانی که یک شرکت جعلی به نام Telegram Open Network در انگلیس تاسیس شد و با تلاش ویژه‌ای سعی در دور کردن سرمایه گذاران احتمالی آن داشت، شاهد توطئه چینی بود. در آن زمان کانر مالونی، یکی از نویسندگان CCN در این باره نوشته بود:

احتمالا شرکت Telegram Open Network با هدف راندن سرمایه از پروژه واقعی TON ایجاد شده و اگر کسی متوجه این اسکم نمی‌شد، ممکن بود موفق بشود؛  ثبت قانونی به عنوان یک شرکت، می‌توانست دلیلی برای پذیرفته شدن این پروژه نزد سرمایه‌گذاران باشد. اما تلگرام متوجه این موضوع شد و با انتشار یک توییت در تاریخ ۶ آپریل ارتباط این شرکت با پروژه رسمی TON را انکار کرد.

منبع: ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
آرشیا
آرشیا
۵ سال قبل

نهایتا به پای Lisk برسه
این خط و این نشون
واقعا هایپ بالا برا چیه ؟

محمد حسین مصطفوی
محمد حسین مصطفوی
۵ سال قبل

ببینیم چی میشه

محمود پیراسته
محمود پیراسته
۵ سال قبل

این پروژه از همین الان شکست خورده هست
به روند نزولی استفاده کاربران تلگرام که نگاه کنید متوجه میشید این پروژه فقط برای پاسخگویی به سرمایه گذاران داره جلو میره
ایران و روسیه که بیشترین کاربران تلگرام رو تشکیل میدند تلگرام رو غیر قانونی اعلام کردند
امریکا هم که هرگز اجازه نمیده اقتصادش تحت تاثیر تلگرام قرار بگیره
در ضمن غول هایی مثل واتس اپ - مسنجر فیسبوک و مایکروسافت با دولت امریکا همکاری دارند
دولت امریکا هم شرکت های خودش رو فدای ارزو های یه مرد روس نمیکنه


خلاصه اش دروف همیشه در اوج شکست میخوره
چون دچار خودشیفتگی میشه...

ناتوشي ساكاموتو
ناتوشي ساكاموتو
۵ سال قبل

پروژه ای مضخرف دیگر
الان هم احتمالا پاول دوروو داره با میلیارد ها دلاری که از مارکت ایران در اورده عشق و حال میکنه واسه خودش.

مهدی
مهدی
۵ سال قبل

اقتصاد ایران بزرگ می بینی باور کن هیچی نیستیم حتی در حد خاورمیانه

امیر
امیر
۵ سال قبل

این پروژه همین الان هم از بین رفته است.با یک جستجو تو شبکه اجتماعی روس ها متوجه کلاه برداری قبلیش میشی.

حالا
حالا
۵ سال قبل

چرا هجو میگی ؟

شاهین کمانگر
شاهین کمانگر
۵ سال قبل

فوق العادست

امیر
امیر
۵ سال قبل

پس شما خونه زندگیتو بفروش گرام بخر اگه اینقدر خوبه.