کد ارز دیجیتال تلگرام به زودی منتشر می‌شود!

کد ارز دیجیتال تلگرام به زودی منتشر می‌شود!

کد بلاک چین ارز دیجیتال تلگرام که با نام شبکه باز تلگرام (Telegram Open Network) یا به اختصار TON شناخته می‌شود، به احتمال فراوان روز یک سپتامبر (۱۰ شهریور) عرضه خواهد شد که با آن می‌توان یک نود (Node – گره) روی TON راه‌اندازی کرد.

این خبر را دو منبع نزدیک به تلگرام به کوین‌دسک اعلام کردند. تلگرام در پروژه بلاک چین خود به شدت چراغ خاموش حرکت می‌کند و تاکنون به صورت رسمی و عمومی درباره آن هیچ صحبتی نکرده است.

تا این لحظه فقط یک گره روی شبکه تست TON‌ فعالیت می‌کند که مربوط به خود تلگرام است، اما پس از عرضه کد اصلی، تعداد زیادی از کاربران می‌توانند نودهای خود را اجرا کنند. کاربران تنها می‌توانند نودهایشان را روی شبکه تست تلگرام فعال کنند تا زمانی که شبکه اصلی راه‌اندازی شود. طبق توافقنامه فروش توکن به سرمایه‌گذاران، انتظار می‌رود که شبکه اصلی بلاک چین TON تا ۳۱ اکتبر (۹ آبان) راه‌اندازی شود.

خبرگزاری روسی Vedomosty دو روز پیش به نقل از چند سرمایه‌گذار که نامشان را فاش نکرده است گزارش داد، توسعه‌دهندگانِ علاقه‌مند به TON می‌توانند با کد عرضه شده از سوی تلگرام اجماع پروتکل و مکانیزم‌های شاردینگ شبکه را آزمایش کنند.

طبق یک وایت‌پیپر (گزارش عملکرد) لو رفته از بلاک چین تلگرام، این شبکه از یک اجماع مبتنی بر اثبات سهام به همراه «شاردینگ نامحدود» استفاده می‌کند که ظرفیت پشتیبانی از ۲۹۲ شاردچین (shardchain) را دارد.

تلگرام در سال ۲۰۱۸طی دو دوره پیش فروش خصوصی توکن‌ که با حضور سرمایه‌گذارن بزرگی از روسیه، آمریکا و سایر کشورها برگزار شد، حدود ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه جذب کرد.

طبق توافقنامه سرمایه‌گذاران، اگر شبکه ارز دیجیتال تلگرام تا اکتبر سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی نشود، تلگرام باید پول تمام سرمایه‌گذاران را منهای مخارج توسعه پس بدهد.

در حالی که طبق توافقنامه فروش توکن‌های تلگرام (گرام) تا قبل از عرضه رسمی ممنوع است، برخی از سرمایه‌گذاران حق توکن‌های خود را در بازارهای ثانویه به فروش رسانده‌اند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
علی
علی
4 سال قبل

جناب آذرنیوار عزیز، یه سوالی داشتم.قبلا تو خبر ها نوشته میشد که وقتی بلاکچین تلگرام و ارز اون راه اندازی بشه، فیلتر تلگرام خود بخود برداشته میشه.یعنی بلاکچین باعث اینکار میشه و دیگه قابل فیلتر شدن نیست.
میخواستم بدونم همچین چیزی ممکنه یا نه؟
با تشکر

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
4 سال قبل
پاسخ  علی

سلام لزوما نه. اما در وایت پیپر چیزی به نام وی پی ان های غیرمتمرکز ذکر شده که باید ببینیم آیا حقیقت داره یا نه

ممد
ممد
4 سال قبل

وی پی ان غیرمتمرکز ساده ترین و ابتدایی ترین سرویس ton میتونه باشه و خوش بختانه دست روی نقطه شروع خوبی گذاشته تلگرام و امکان زیادی وجود داره برای جایگزینی اتریوم با گرام در چند سال اینده از انجا که قرار داد های هوشمند solidity برای ton هم کامپایل میشن