جلسه دادگاه ارز دیجیتال تلگرام تا سال ۲۰۲۰ به تعویق افتاد؛ گرام فعلا عرضه نمی‌شود!

جلسه دادگاه ارز دیجیتال تلگرام تا سال ۲۰۲۰ به تعویق افتاد؛ گرام فعلا عرضه نمی‌شود!

تلگرام برای بیان اظهارات خود در دادگاه و اثبات این مسئله که توکن‌های گرام (Gram)، اوراق بهادار نیستند، باید تا سال آینده میلادی صبر کند. بنابراین عرضه ارز دیجیتال تلگرام رسما تا اواسط سال ۲۰۲۰ به تعویق افتاد.

پس از این‌که کمیسیون بورس آمریکا (SEC) دستور توقف فعالیت‌های ارز دیجیتال تلگرام را صادر کرد، این شرکت با ارسال نامه‌ای رسمی به دادگاه ناحیه‌ایِ بخش جنوبی نیویورک، از دادگاه خواست تا حکم صادره از جانب SEC را لغو کند.

به گزارش «کوین دسک» و بر اساس مدارکی که دیروز به ثبت رسید، جلسه دادرسی و استماع دفاعیات تلگرام تا ماه فوریه (بهمن) به تعویق افتاده است. از همین رو تلگرام باید ۱۸ و ۱۹ فوریه ۲۰۲۰ (۲۹ و ۳۰ بهمن) در دادگاه حاضر شود و به بیان اظهارات خود بپردازد. قبل از تغییر تاریخ، قرار بود که این جلسه هفته آینده در دادگاه ناحیه‌ای بخش جنوبی نیویورک برگزار شود.

«پی کِوین کستل» (P. Kevin Castel)، قاضی پرونده، اعلام کرده است که تا زمان رای دادگاه، تلگرام حق عرضه توکن‌هایش را نخواهد داشت. اوایل هفته جاری نیز تلگرام اعلام کرد ضرب‌العجل عرضه بلاک چین TON یا همان بلاک چین تلگرام را تا پایان ماه آوریل سال آینده تمدید خواهد کرد.  

تلگرام هم در ایمیل ارسالی به سرمایه‌گذاران و هم در نامه ارسالی به دادگاه، تصمیم اخیر SEC را محکوم کرد. به گفته تلگرام، این کمیسیون عمدا تاریخی نزدیک به عرضه رسمی شبکه باز تلگرام را برای صدور حکمش انتخاب کرده است. قرار بود ارز دیجیتال تلگرام در ۳۱ اکتبر رسما عرضه شود.

۱۱ اکتبر (۱۹ مهر)، SEC با صدور حکمی فوری، خواستار توقف پروژه ارز دیجیتال تلگرام شد.

برای به تعویق افتادن عرضه گرام، رای موافق اکثریت سرمایه‌گذاران این پروژه ضروری است. در صورتی که سرمایه‌گذارن به اتفاق نظر نرسند، ۷۷ درصد از مبلغ سرمایه‌گذاری خود را پس خواهند گرفت.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
مصطفی
مصطفی
3 سال قبل

آخر چی شد ؟ تو یه مقاله گفتین که پاول دورف گفته دیگه رو پروژه TON کار نمیکنه . اینجا نوشتین که تا 2020 میخاد صبر کنه ؟ چی شد آخرش؟ همچنان داره کار میکنه روش یا ولش کرده؟

بهزاد ناصرفلاح
بهزاد ناصرفلاح
3 سال قبل
پاسخ  مصطفی

سلام، پروژه ارز دیجیتال تلگرام کنسل شده.