عرضه ارز دیجیتال تلگرام به تعویق افتاد!

عرضه ارز دیجیتال تلگرام به تعویق افتاد!

تلگرام در اطلاعیه‌ای به سرمایه‌گذاران «شبکه باز تلگرام» (TON) اعلام کرده است که عرضه پروژه احتمالا با تاخیر صورت خواهد گرفت. طبق این اطلاعیه، ضرب‌الاجل راه‌اندازی پروژه از ۳۰ اکتبر (۸ آبان) به ۳۰ آوریل ۲۰۲۰ (۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹) تغییر کرده است.

به گزارش «کوین دسک»، تلگرام با ارسال ایمیل‌هایی به سرمایه‌گذاران پروژه ارز دیجیتال تلگرام، ضمن اشاره به مشکلاتی که از جانب SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا) ایجاد شده است، اعلام کرد که عرضه ارز دیجیتال «گرام» را به تعویق خواهد انداخت. پیش‌تر SEC با صدور حکم فوری، دستور منع موقت پروژه ارز دیجیتال تلگرام را صادر کرده بود. این کمیسیون با صدور این دستور اعلام کرد که توکن‌های گرام اوراق بهاداری ثبت نشده‌اند.

در این ایمیل که برای سرمایه‌گذاران دور دوم جذب سرمایه ۸۵۰ میلیون دلاری تلگرام ارسال شده، آمده است:

طبق برنامه قصد داشتیم تا شبکه TON را اواخر ماه اکتبر عرضه کنیم. با این حال دعوی قانونی اخیرمان با SEC موجب شد تا عرضه شبکه در این تاریخ غیرممکن باشد. رویکرد قانونی SEC را محکوم و با قدرت در مقابل آن مقاومت می‌کنیم. به منظور داشتن وقت کافی برای مقابله با پرونده قانونی SEC و حل آن و همچنین همکاری با دیگر مراجع دولتی در خصوص عرضه TON، پیشنهاد می‌کنیم که عرضه را به تعویق بیاندازیم.  

به گفته تلگرام، صرف وقت اضافی، برای شرکت‌هایی که بر روی نرم‌افزارهای مبتنی بر این شبکه کار می‌کنند نیز مفید خواهد بود و وقت بیشتری به آنها خواهد داد.

در ایمیل ارسال آمده است که با موافقت اکثریت دارندگان توکن‌ها که آنها را در دور دوم خریداری کرده‌اند، امکان تعویق عرضه پروژه وجود خواهد داشت.

لازم به ذکر است که دو گروه سرمایه‌گذار در پروژه ارز دیجیتال تلگرام حضور دارند: گروه اول که فوریه ۲۰۱۸ در سرمایه‌گذاری شرکت کردند و گروه دومی که مارس همان سال اقدام به خرید توکن‌ها کردند؛ تعویق پروژه به صورت جداگانه میان گروه‌ها به رای گذاشته خواهد شد و این احتمال وجود دارد که نظرات دو گروه با یکدیگر متفاوت باشد. تلگرام در توضیح چنین شرایطی می‌گوید:

تحت این شرایط، پیشنهاد ایجاد اصلاحات خاصی در قوانین و شرایطی که در تفاهم نامه آمده است را ارائه می‌کنیم تا توکن‌های گرام کمتری در زمان عرضه ایجاد و در چرخه قرار گیرند.

سرمایه‌گذاران دور دوم موظفند تا پیش از ۲۳ اکتبر (۱ آبان) تصمیم نهایی خود را اعلام کنند. در صورتی که اکثریت سرمایه‌گذاران با این طرح موافقت نکنند، می‌توانند چیزی در حدود ۷۷ درصد از سرمایه خود را پس بگیرند.

در نامه ارسال شده به سرمایه‌گذاران گروه دوم آمده که برای گروه اول نامه‌هایی جداگانه ارسال شده است.

طبق برآورد تلگرام اگر زمان عرضه به تعویق بیافتد، این شرکت ۸۰ میلیون دلار دیگر در پروژه سرمایه‌گذاری خواهد کرد. در پایان نامه آمده است:

نسبت به پشتیبانی شما امیدواریم که مطمئن شویم رویاهایمان در خصوص TON قابل دستیابی است.

هفته گذشته SEC با صدور قرار منع فوری فعالیت، عرضه شبکه باز تلگرام را ممنوع کرد. کمی بعد تلگرام ضمن مخالفت با این تصمیم، اعلام کرد که ممکن است عرضه توکن‌هایش را به تعویق بیاندازد. کمی پس از این اتفاق نیز کانال خصوصی سرمایه‌گذاران تلگرام، فعالیتش را به حالت تعلیق در آورد.

جلسه دادرسی و استماع توضیحات تلگرام ۲۴ اکتبر (۲ آبان) در نیویورک برگزار خواهد شد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
سینا
سینا
4 سال قبل

سلام میخواستم بدونم توی صرافی باییننس کی عرضه میشه؟

دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
4 سال قبل
پاسخ  سینا

داداش بیت کوین ، در حالت متزلزله
شما می خواهی رو گرام سرمایه گذاری کنی ؟!
چیزی که هیچی از ارزش معلوم نیست ؟
چیزی از ICO ها یاد نگرفتین ؟!

نیما ملک پور
نیما ملک پور
4 سال قبل
پاسخ  سینا

سلام اطلاعاتی مبنی بر عرضه گرام در صرافی‌های خارجی هنوز موجود نیست