رسمی شد: ارز دیجیتال تلگرام تا اواسط آبان عرضه می‌شود

رسمی شد: ارز دیجیتال تلگرام تا اواسط آبان عرضه می‌شود

براساس ایمیلی که روز چهارشنبه از سوی تلگرام به سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال این پیامرسان ارسال شده، شبکه باز تلگرام (TON) برای راه‌اندازی در تاریخ مقرر شده آماده می‌شود.

به نقل از کوین‌دسک، میتجا گوروشفسکی، مدیر ارشد فناوریِ تون لبز (TON Labs) صحت ارسال این ایمیل را در گفتگو با کوین‌دسک تایید کرد و افزود که تون لبز استخر تایید تراکنش خود را راه‌اندازی و مدیریت خواهد کرد. تون لبز استارتاپی است که ابزارهای مخصوص توسعه‌دهندگان شبکه باز تلگرام را توسعه می‌دهد.

در پست دیگری از کانالی در تلگرام که به پروژه TON اختصاص دارد، سرمایه‌گذاران اصلی پروژه ایمیل را از تیم اصلی تلگرام دریافت کرده‌اند. در این ایمیل همچنین ذکر شده است که سرمایه‌گذاران باید کلید عمومی خود را با نرم‌افزار مخصوص تا ۱۶ اکتبر بسازند و برای دریافت توکن‌هایی که خریداری‌ کرده‌اند، آن را در اختیار تلگرام قرار دهند.

تلگرام در پیام ارسال شده با اشاره به شیوه‌های حاکمیتی بلاک چین تلگرام گفته است که در اجرای شبکه دخالتی نخواهد داشت.

سرمایه‌گذاران باید تایید‌کنندگان تراکنش را انتخاب کنند. نه تلگرام و نه بنیاد TON پس از راه‌اندازی شبکه به عنوان اعتبارسنج‌ فعالیت نخواهند کرد.

طبق گزارش قبلی، کدهای بلاک چین تلگرام اوایل ماه سپتامبر عرضه شد و امکان آزمایش کدها به همراه اجرای فول نود، نود اعتبارسنج و مرورگر بلاک را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داد.

براساس توافقی که میان سرمایه‌گذاران و تلگرام صورت گرفته، این شبکه تا پایان ماه اکتبر (اواسط آبان) سال جاری راه‌اندازی خواهد شد. توسعه بلاک چین گرام که اوایل سال ۲۰۱۸ موفق به جذب ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه شد، تاکنون به صورت محرمانه پیش رفته و حتی پاول دوروف، موسس تلگرام نیز به صورت عمومی وجود شبکه TON را اعلام نکرده است.

تنها تایید رسمی مبنی بر وجود TON، ثبت اطلاعات توکن‌های مربوط به پروژه در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) است که در آن نام‌های گروه تلگرام (Telegram Group)، پاول دوروف (Pavel Durov) و نیکلای دوروف (Nikolai Durov) به چشم می‌خورد. لازم به ذکر است که نیکلای دوروف برادر پاول دوروف، موسس تلگرام، بوده و معمار ارشد شبکه TON است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
باکتری
باکتری
4 سال قبل

آیا قابل استخراجه