سرمایه‌گذار پیش‌فروش ارز دیجیتال تلگرام: اگر ۱۰۰ میلیون دلار غرامت پرداخت نشود، از این شرکت شکایت می‌کنم

سرمایه‌گذار پیش‌فروش ارز دیجیتال تلگرام: اگر ۱۰۰ میلیون دلار غرامت پرداخت نشود، از این شرکت شکایت می‌کنم

یکی از سرمایه‌گذاران شبکه تون (TON) تلگرام تهدید کرده است که اگر تلگرام غرامت درخواستی ۱۰۰ میلیون دلاری او را پرداخت نکند، از تلگرام شکایت خواهد کرد.

به گزارش کوین دسک و به نقل از مجله فوربز روسیه، پاول دورف (Pavel Durov) مدیرعامل تلگرام ظاهراً از سوی شرکت داوینچی کپیتال (Da Vinci Capital) درخواستی مبنی بر پرداخت ۱۰۰ میلیون دلار به‌عنوان غرامت دریافت کرده است. گفتنی است شرکت داوینچی کپیتال یکی از سرمایه‌گذاران پروژه بلاک چینی ناموفق پیام‌رسان تلگرام با عنوان تون یا شبکه باز تلگرام بوده است.

منابع نزدیک به فوربز روسیه روز دوشنبه به این وب‌سایت خبری گفته‌اند که وکلای شرکت داوینچی کپیتال اخطاری برای پاول دورف ارسال کرده‌اند مبنی بر اینکه قصد دارند از تون و تلگرام شکایت کنند.

منابع نزدیک به مدیریت ارشد تلگرام به فوربز گفته‌اند که مبلغ مورد تقاضا ۲۰ میلیون دلار بوده است. هر چند در مقاله فوربز به این موضوع اشاره شده است که این احتمال وجود دارد که نامه جداگانه‌ای برای دورف ارسال شده باشد.  

تلگرام دو هفته فرصت دارد تا قبل از آنکه سرمایه‌گذار موضوع را به دادگاه انگلستان ببرد، به نامه مذکور پاسخ دهد.

پروژه بلاک چین تون در ماه مه سال ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۹۹) در پی شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا متوقف شد. این کمیسیون گفته بود که عرضه اولیه سکه ۱٫۷ میلیارد دلاری تلگرام برای پروژه تون در سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۷) فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده بوده است.

در پی توقف این پروژه، تلگرام به سرمایه‌گذاران پیشنهاد داد که می‌توانند ۷۷ درصد از مبلغ سرمایه‌گذاری خود را فوراً دریافت کنند و یا این سرمایه را برای یک سال دیگر به تلگرام وام داده و اصل سرمایه خود را با سود ۱۰ درصدی دریافت کنند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
4 ماه قبل

سلام دوستای عزیز آیا کسی معلومات داره ناتکوین برداشت داره یا خیر ؟

ملک پور
ملک پور
2 سال قبل

تلگرام وقتی با حکومت های جهان دشمنی کرد کارش تموم شد

yaser
yaser
3 سال قبل

خب حوصله نداری کسی ازت دعوت نکرد بیای نظر بدی

علیرضا آزادی
علیرضا آزادی
3 سال قبل

بیا برو حوصله ندارم

علی
علی
3 سال قبل

🤣🤣🤣🤣