جدال تلگرام و کمیسیون بورس آمریکا ادامه دارد؛ رای مجدد دادگاه به تاخیر عرضه گرام

جدال تلگرام و کمیسیون بورس آمریکا ادامه دارد؛ رای مجدد دادگاه به تاخیر عرضه گرام

پس از جلسه دادرسی دو ساعته، قاضی فدرال نیویورک قرار منع انتشار توکن‌های گرام (Gram) را تمدید کرد. با تمدید این قرار، تلگرام همچنان نمی‌تواند عرضه رسمی توکن‌های گرام را انجام دهد.

به گزارش کوین تلگراف، در تاریخ ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن)، قاضی کوین کسل (Kevin Castel) از دادگاه منطقه‌‌ی جنوبی نیویورک در ایالات‌متحده، حکم دادگاه بدوی در دعوی حقوقی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در مورد عرضه اولیه توکن گرام (ICO) مبنی بر تاخیر در راه‌اندازی این توکن را تایید کرد.

کمیسیون بورس آمریکا ادعا کرده است که توکن گرام که به تعبیر شرکت تلگرام، یک توکن کاربردی برای پلتفرم تون (TON) خواهد بود، در واقع نوعی از اوراق بهادار است. این قانون‌گذار روند عرضه اولیه گرام را در اکتبر (مهر) متوقف کرد. اما قرار بود این توقف فقط تا ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) ادامه داشته باشد.

قاضی در جلسه دادگاه به الکساندر دریلوسکی (Alexander Drylewski)، وکیل مدافع تلگرام گفت که قصد دارد تا ۳۰ آوریل (۱۱ اردیبهشت) این قرار را تمدید کند. بندی در توافق‌نامه عرضه اولیه گرام وجود دارد که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد که اگر تلگرام نتواند تا ۳۰ آوریل پروژه تون را راه‌اندازی کند، سرمایه‌های خود را پس بگیرند. این در حالی است این مهلت ابتدا برای اکتبر ۲۰۱۹ (مهر ۱۳۹۸) تنظیم شده بود.

در این جلسه پس از اینکه قاضی گفت در صورت عدم موافقت تلگرام با تاخیر بیشتر در عرضه گرام، دادگاه تصمیمات فوری در این مورد اتخاذ خواهد کرد، وکیل تلگرام موافقت خود را با تاخیر بیشتر در عرضه توکن اعلام کرد.

علی‌رغم سنگ‌اندازی‌های کمیسیون بورس آمریکا، ICO تلگرام دومین ICO بزرگ تاریخ ارزهای دیجیتال است و طی آن ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه جذب شد. این عرضه اولیه از ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۱۳۹۶) شروع و در دو مرحله انجام شد. کمیسیون بورس آمریکا، تلگرام را به نقض بند ۵ قانون اوراق بهادار به شماره ۱۹۳۳ متهم می‌کند و مدعی است تلگرام باید فروش توکن‌ها را با عنوان اوراق بهادار به ثبت می‌رسانید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه