بلاک چین تلگرام هنوز راه اندازی نشده است; شایعات را جدی نگیرید

بلاک چین تلگرام هنوز راه اندازی نشده است; شایعات را جدی نگیرید

از روز اول فیلتر تلگرام توسط روسیه تا به امروز که چند روزی از فیلتر تلگرام در ایران هم می‌گذرد، هر روز شایعات درباره جلوگیری این پیام‌رسان از فیلترینگ بیشتر می‌شوند. واژه بلاک چین بیشترین استفاده را در این شایعات دارد :

فیلتر تلگرام در روسیه با استفاده از بلاک چین ناموفق بود !

تا 72 ساعت آینده بلاک چین برای تلگرام راه اندازی می‌شود !

تا 24 روز آینده بلاک چین تلگرام فعال می‌شود !

شایعه بزرگ

بلاک چین تلگرام هنوز راه اندازی نشده است; شایعات را جدی نگیرید

پس از دستور قضایی مقامات روسی مبنی بر فیلتر کردن تلگرام، دستور اجرا شد اما ناموفق بود و این پیام‌رسان بدون هیچ مشکلی فعالیت می‌کرد. از همینجا شایعه پراکنی شروع شد که بلاک چین تلگرام راه اندازی شده است. اما حقیقت چیز دیگری بود.

در حقیقت تلگرام در آن مقطع برای جلوگیری از دسترسی کاربران از رنج آی پی‌های گوگل و آمازون استفاده کرده بود. با مسدود سازی این آی پی‌ها در روسیه مشکلات زیادی گریبان کاربران اینترنت را در این کشور گرفت. تلگرام به هیچ عنوان از بلاک چین استفاده نکرده بود.

بلاک چین تا فردا، 72 ساعت دیگر یا 20 روز آینده !

از زمان فیلتر تلگرام طی چند روز اخیر هر روز شاهد شایعات بی اساسی درباره راه اندازی بلاک چین تلگرام بودیم. پست‌هایی که با مضمون راه اندازی تلگرام تا فردا یا 72 ساعت دیگر به طور گسترده ای در شبکه ‌های اجتماعی منتشر می‌شد. هیچ منبع خاصی برای این پست‌ها درکار نیست و فقط به سرعت از یک صفحه به صفحه دیگر گسترش می‌یابد.

به تازگی‌ هم با انتشار عکسی از صفحه یک ICO کلاهبرداری که نشان دهنده مهلت خرید توکن‌ها است، اینگونه شایعه شده که بلاک چین تلگرام تا 24 روز دیگر راه اندازی می‌شود و فیلتر تلگرام را غیرممکن می‌کند.

ابهام زدایی، یک بار برای همیشه

بلاک چین تلگرام هنوز راه اندازی نشده است; شایعات را جدی نگیرید

تلگرام قصد دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین و ایجاد یک ارز دیجیتال، شبکه ای غیرمتمرکز به نام TON ایجاد کند.

با وجود اینکه بلاک چین تلگرام تقریبا قطعی است اما حتی جمله بالا هم به صورت رسمی تایید نشده است. موضوع از این قرار است که حدود شش ماه قبل خبری همراه با یک ویدیو مبنی بر راه اندازی شبکه مبتنی بر بلاک چین TON یا همان Telegram Open Network در چند خبرگزاری معتبر بین المللی منتشر شد.

خبر تقریبا درست است اما هیچ جزئیاتی از این طرح به صورت رسمی اعلام نشده است. علت بولد کردن کلمه رسمی این است که جزئیات غیررسمی از این طرح در دسترس است اما تاکنون وب سایت یا توییتر رسمی تلگرام به این موضوع هیچ اشاره ای نکرده اند.

گزارش عملکرد لو رفته !

بلاک چین تلگرام هنوز راه اندازی نشده است; شایعات را جدی نگیرید

چندی بعد از اخبار اولیه راه اندازی این شبکه، یک فایل PDF تحت عنوان «گزارش عملکرد اولیه یا همان وایت پیپر لو رفته تلگرام» منتشر شد. خلاصه این گزارش عملکرد را از طریق این لینک می‌توانید مطالعه فرمایید.

در این وایپ پیپر لو رفته که از صحت آن اطمینان زیادی وجود ندارد، به قابلیت های شگفت انگیزی اشاره شده است اما از نحوه چگونگی راه اندازی آن، چیز خاصی در این گزارش یافت نمی‌شود.

آیا ضد فیلتر شدن تلگرام با بلاک چین ممکن است؟

یکی از قابلیت‌های شگفت انگیزی که در گزارش عملکرد لو رفته تلگرام (که بازهم بر عدم اطمینان از صحت آن تاکید دارم)، ذکر شده است، TON Proxy نام دارد. طبق چیزی که در گزارش نوشته شده است، امکان دور زدن فیلترینگ و سانسور با استفاده از VPN های غیرمتمرکز فراهم می‌شود.

این دقیقا همان چیزی بود که باعث گسترش شایعات غیرقابل فیلتر شدن تلگرام شد. نمی‌توان ضد فیلتر شدن تلگرام با بلاک چین را رد کرد اما هنوز هیچگونه جرئیات رسمی در این خصوص از سوی تلگرام ارائه نشده است. چیزی که در آن از ضد فیلتر شدن تلگرام خبر داده شده فقط یک گزارش غیررسمی و ناقص است.

البته پاول دروف در جریان فیلتر موقت تلگرام در دی ماه 96، در پاسخ به یک توییت از دسترسی آزاد کاربران به تلگرام با استفاده از بلاک چین خبر داد و طبق گفته او قرار بود اعلام رسمی این طرح تا پایان سه ماهه اول سال 2018 انجام شود; چیزی که تاکنون تحقق نیافته است.

بلاک چین تلگرام هنوز راه اندازی نشده است; شایعات را جدی نگیرید

 

 پس به طور خلاصه ضد فیلتر شدن تلگرام با بلاک چین قابل رد نیست اما هیچگونه جزئیات رسمی تاکنون از آن وجود ندارد و باید همه چیز را به زمان بسپاریم.

چه زمانی تلگرام روی بلاک چین راه اندازی می‌شود؟

زمان رسمی آن مشخص نیست اما احتمالا  حداقل تا اواخر 2018 نباید منتظر آن باشیم. راه اندازی بلاک چین نیاز به مقدمات خاصی دارد. اولین اقدام، اعلام رسمی آن است.

تلگرام به طور رسمی آن را در وب سایت و صفحه توییتر رسمی‌اش اعلام می‌کند. پس از آن گزارش عملکرد رسمی منتشر می‌شود و همایش های لازم برای معرفی آن صورت می‌گیرد که خود چند ماهی به طول می‌انجامد.

هنوز قدم اول یعنی اعلام رسمی شبکه TON انجام نگرفته است پس نباید فعلا برای راه اندازی آن خودمان را آماده کنیم.

خلاصه

صفحه رسمی تلگرام و بنیانگذار آن، پاول دروف را در توییتر دنبال کنید و همه شایعات را به فراموشی بسپارید. همچنین می‌توانید سایت ما را برای اخبار موثق دنبال کنید. مطمئننا اگر اتفاقی رخ دهد ما آن را پوشش خواهیم داد.

راه اندازی بلاک چین مقدمات خاص خودش را دارد که اولین قدم اعلام رسمی است. هنوز حتی اولین قدم هم انجام نگرفته است پس به این زودی ها منتظر بلاک چین تلگرام نباشید تا اعلام رسمی انجام شود.

okex

19
دیدگاه کاربران

avatar
13 رشته دیدگاه‌ها
6 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
16 نویسندگان دیدگاه‌ها
بلبلبیلSepایرانیamirحامی تلگرام :) نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Sep
Sep

داداش دمت گرم
من یه ۱۰ روزی تحقیق کردم تا به این چیزایی که گفتی رسیدم و فهمیدم همه ی اینا شایعس. تا جایی که تونستم اطلاع رسانی هم کردم ولی مگه کسی باورش میشه.
از وقتی فهمیدم تو روسیه بلاک چین نزده دیگه هیچ خبریو به هیچ وجه قبول نمیکنم.
خلاصه دمت گرم حداقل تو باور داری اینارو 🙂

ایرانی
ایرانی

«بزک نمیر بهار میاد، کمبزه با خیار میاد!»

amir
amir

بلک چین توسط تلگرام تا اخر ماه “می” اواسط “خرداد” چیزی حدودا ۱۳ روز دیگه رونمایی میشه

بلبلبیل
بلبلبیل

5 ماه از این حرفت گذشت آقای بایو گرافی خخخخ

حامی تلگرام :)
حامی تلگرام :)

سلام.
یه ویدیو از وزیران بود که اعلام کردند که مدیر تلگرام گفته تا نیمه ی سال 2018 بلاکچین اجرا میشه.

آرام رادفر
آرام رادفر

خوب الان ما چه غلطی بکنیم تا الان 20 تا فیلترشکن لعنتی نصب کردم فقط پی سایفون یه هفته کار کرد بعد تر زد بقیه هم کلا از اول خراب بودن اگه ممکنه یه نفر یه فیلترشکن خوب معرفی کنه ممنون میشم با عرض پوزش به نویسنده محترم یکم عصبی شدم :\

بهزاد عمادی
بهزاد عمادی

سلام چرا توی گوگل اپدیت جدید تلگرام نمیاد ورژن موجود 4.7.5من خودم اخرین بار 4.7.6 روگرفتم.توی یه سایت المانی ورژن4.7.8رو هم موجود دیدم.

kama
kama

یه بحثی که هست اینه که بحث بلاک چین در اول راه هست و هنوز توسط شرکت های مادر مثل امازون، ماکروسافت ، فیسبوک و گوگل به نتیجه نرسیده و اینکه بلاک چین اگر بخواد به صورت صحیح اعمال بشه در سرعت ولیدیت و داوری اون هست به طور مثال در پیام رسانی مثل واتز اپ تعداد پیام هایی که در ثانیه ارسال می شه در جایی خوندم نزدیک ۳۰۰ هزار پیام هست حالا در ارز های مجازی تعداد تراکنشی که در ثانیه تو ماکزیمم حالت برای ارز های جدید انجام میشه نزدیک ۲۵۰۰ تراکنش هست و حالا ایجاد چنین بستری برای یه سیستم پیام رسان در سطح جهانی مشکلات فنی زیادی داره.

سید محمد
سید محمد

سلام در یک سایت خبری البته از اعتبارش زیاد مطمئن نیستم بیان شده بلاکچین در اولین ماه سال ۲۰۱۹ آغاز به کار می کند کافی هست در گوگل تلگرام ۲۰۱۹ سرچ کنید

مجید خان محمدی
مجید خان محمدی

سلام اقای اذرنیوار
سوالی که برام پیش اومده اینه که چطور تغییر آی پی های تلگرام و استفاده از گوگل و امازون باعث شد روسها در فیلتر کردن دچار مشکل بشن ولی در ایران در همان لحظات اولیه اعلام فیلتر، تلگرام فیلتر شد و اختلال مهمی هم در خدمات گوگل و امازون و مایکروسافت ایجاد نشد ؟ یعنی نسخه 4.8.5 فقط خاص روسیه بود؟ چیزی در این باره میدونید؟
بالاخره روسها تونستن فیلترش کنن یا هنوز مشکل دارند؟

VahidSa
VahidSa

چرا اون روش تغییر رنج آی‌پی یا هرچی دیگه که توی روسیه جواب داده بود حالا برای ما اجرا نشده یا جواب نمیده؟؟

Sep
Sep

مهمترین عاملش اینه که خرج داره
و اینکه چرا باید اینکارو بکنه؟ :/
نفع خاصی نداره براش

علی
علی

این نسخه بتا که امروز خبرش اومده قضیش چیه و در ابنباره هم لطفا توضیح بدید . ممنون

حمید
حمید

ممنون ،
من خودم واقعاً درگیر همین شایعات بودم
پس خبر از شما ?? ?

علیرضا
علیرضا

واقعا وقتی میبینم این کانالا هر چرت و پرتی و میزارن و مینویسن بلاکچین (بعضا مینویسن بلاکچاین) تلگرام تا فلان روز راه میفته دوس دارم با مغز برم تو دیوار 😐

feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه بلاک چین تلگرام هنوز راه اندازی نشده است; شایعات را جدی نگیرید ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.