افزایش قیمت بیت کوین در پی توافق اتحادیه اروپا بر سر بودجه ۷۵۰ میلیارد یورویی

افزایش قیمت بیت کوین در پی توافق اتحادیه اروپا بر سر بودجه ۷۵۰ میلیارد یورویی

روز گذشته قیمت بیت کوین با ثبت جهشی ۲۰۰ دلاری توانست به محدوده ۹,۳۰۰ دلار برسد. این در حالی بود که بازارهای سهام نیز به‌واسطه تصمیم مقامات اروپایی مبنی بر تزریق پول در قالب طرح جبران آسیب‌های ناشی از کرونا با جهش همراه بود.

به گزارش کوین دسک، بیت کوین روز گذشته تنها در عرض یک ساعت توانست از قیمت ۹,۱۹۰ دلار به ۹,۳۶۰ دلار برسد. این جهش دو درصدی ساعت ۱۲:۳۰ به‌وقت تهران ثبت شد. در حال حاضر هر واحد بیت کوین در رقم ۹,۳۵۰ دلار معامله می‌شود.

رهبران اتحادیه اروپا با تصویب طرح کمک‌های مالی در دوران پس از شیوع کرونا به ‌ارزش ۷۵۰میلیارد یورو موافقت کردند. تصویب این طرح در ساعات کاری بازارهای معاملاتی آسیا صورت گرفت و در نهایت سبب افزایش تقاضا در بازارهای سهام شد. ارزش یورو در مقایسه با دلار نیز با رسیدن به ۱.۱۴۷۰، بالاترین رقم خود در ۴.۵ ماه گذشته را ثبت کرد.

اخباری هم که پیرامون ساختن واکسن ویروس کرونا منتشر شد، بر امیدهای تازه‌ در بازار افزود و قدرت بازار صعودی را بیشتر کرد.

شاخص «DAX» در آلمان، یکی از بزرگترین شاخص‌های سهام در اروپا، با جهشی قابل‌توجه به بالاترین رقم خود از ماه فوریه (بهمن) رسید. قیمت بیشتر سهام‌های بزرگ در اروپا صعودی بود و به‌طور میانگین هر یک حداقل ۱.۵ درصد رشد کردند.

روز سه‌شنبه برای بازارهای آسیایی نیز روز خوبی بود و بسیاری از آنها با بیش از ۲ درصد رشد، دیروز را به پایان رساندند. قراردادهای آتی S&P500 نیز رشدی ۰.۸ درصدی را ثبت کردند. این شاخص را می‌توان شاخص معیار برای بازارهای آمریکا دانست.

از سوی دیگر، بیت کوین نیز با افزایش قیمت همراه بود. مدتی است که همبستگی پادشاه ارزهای دیجیتال و بازارهای سهام بیشتر شده است.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

باید به یاد داشت که بازارهای سهام همچنان در مقابل افزایش تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین آسیب‌پذیر هستند. این در حالی است که وین چن (Wayne Chen)، مدیرعامل شرکت اینترلیپس تکنولوژیز (Interlapse Technologies)، در اظهارنظر اخیرش اعلام کرد که با توجه به قیمت بالای طلا، این احتمال وجود دارد که سرمایه‌گذاران به‌سمت خرید بیت کوین به‌عنوان یک ذخیره ارزش و سرپناه امن سرمایه‌گذاری بیایند.

طلا با ثبت یک جهش ۴.۶ درصدی از قیمت فعلی‌اش می‌تواند اوج قیمت ۱,۹۱۱ دلاری خود را بشکند. این قیمت سپتامبر سال ۲۰۱۱ (شهریور ۹۰) ثبت شد.

از نقطه نظر تکنیکال، علیرغم جهش اخیر، هنوز مشخص نیست که جهت حرکت قیمت بیت کوین به کدام سمت خواهد بود. قیمت بیت کوین همچنان در بازه‌ای میان دو نوار شاخص بولینگر باندز در نوسان است. این در حالی است که عرض این نوار در حال کمتر شدن است.

آدریان زدانچیک (Adrian Zdunczyk)، مدیرعامل «The BIRB Nest» در پستی نوشت که اگر قیمت بیت کوین بتواند از این محدوده خارج شود، یا با سقوطی ۴۰۰ دلاری به حمایت ۸,۶۰۰ دلار می‌رسد یا از ۹,۸۰۰ دلار عبور خواهد کرد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
کیوان
کیوان
3 سال قبل

افزایش قیمت بیشتر به خاطر همکاری PayPal و MasterCard با ارزهای دیجیتال بود نه علتی که شما بیان کردید.

البته ترجمه کردید فک نکنم خودتون تحلیلی انجام بدید.

ناشناس
ناشناس
3 سال قبل
پاسخ  کیوان

کاری به این تحلیل ندارم ولی صحبت شما رو قبول ندارم، این مسئله پی پال تاثیرش رو قبلا گذاشته و این خبر جدیدش فقط یه فالوو آپ بودش. من تمام وب سایت های تحلیل خارجی رو هم مطالعه میکنم، ولی هیچ کدوم اشاره ای به پی پال و مستر کارت نداشتند.

ناشناس
ناشناس
3 سال قبل

با توجه به روند بازار تحلیلتون کاملاً منطقی و ملموس به نظر میرسه.
الان این "غیــــر" فعالین حوزه کریپتوکارنسی دورهم نشستند دارند قرعه میندازند کی نفر بعدی باشه که بگه قیمت بیت کوین بالای یک میلیون دلار میرسه.