بیت کوین در سال ۲۰۱۹: تحلیلگران می‌گویند بیت کوین با سرمایه‌گذاران نهادی دوباره به اوج خواهد رسید !

بیت کوین در سال ۲۰۱۹: تحلیلگران می‌گویند بیت کوین با سرمایه‌گذاران نهادی دوباره به اوج خواهد رسید !

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸، دورانی که به آن زمستان ارزهای دیجیتال می‌گویند، از ماه به زیر زمین رسید. با این وجود کارشناسان زیادی انتظار دارند که با ورود سرمایه‌گذاران نهادی و شرکت‌های بزرگ به بازار، این نوسانات منفی در سال ۲۰۱۹ فروکش کنند.

به گزارش خبرگزاری استرالیایی AFR، تحلیلگران معتقدند که بیت کوین با حمایت سرمایه‌گذاران نهادی مانند ققنوس، از خاکستر بر می‌خیزد و به اوج خواهد رسید.

هنریک اندرسون یکی از سرمایه‌گذاران مطرح استرالیایی در این خصوص گفت:

طی سال جدید شاهد مقبولیت تدریجی ارزهای دیجیتال در میان سرمایه‌گذاران نهادی خواهیم بود. ما در آمریکا برای اولین بار شاهد سرمایه‌گذاری دانشگاه‌های عالی رتبه در ارزهای دیجیتال بودیم.

جی‌پی‌ مورگان: نهادهای بزرگ بازار نزولی را تغییر می‌دهند

چند ماه پیش، دانشگاه‌های عالی‌رتبه ای مانند هاوارد، ییل و استنفورد پس از افشای سرمایه‌گذاری آن‌ها در ارزهای دیجیتال، وال‌استریت را متعجب کردند.

به دلیل اینکه معمولا نهادهای مالی به دنبال هم حرکت می‌کنند، تحلیل‌گران اذعان دارند که سرمایه‌گذاری دانشگاه‌های بزرگ روی ارزهای دیجیتال می‌تواند شروعی بر زنجیره پیوستن دیگر نهاد بوده باشد.

بیت کوین در سال 2019: تحلیلگران می‌گویند بیت کوین با سرمایه‌گذاران نهادی دوباره به اوج خواهد رسید !

مایک نووگراتز، تحلیلگر مطرح وال‌استریت گفت:

این حقیقت که دیوید سوئنسن (مدیر بخش سرمایه‌گذاری دانشگاه ییل) روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است، حاوی یک پیام است. بعضی از باهوش‌ترین افراد در دنیای سرمایه‌گذاری آن را به عنوان یک ذخیره ارزش در نظر می‌گیرند.

هجوم سرمایه‌گذاران نهادی به بازار ارزهای دیجیتال که برخی انتظار داشتند در اواخر سال ۲۰۱۸ رخ دهد، به دلیل بازار شدید نزولی غیرمنتظره‌ تاکنون اتفاق نیافتاده است.

براساس گفته‌های تحلیل‌گر ارشد بانک جی‌پی مورگان، سازمان‌ها و موسسات مالی بزرگ مالی به دلیل ترس از روند نزولی فعلا در حاشیه هستند.

از آنجایی که وال‌استریت در انتظار آشفتگی بیشتر است، تحلیلگران اظهار داشتند که به دلیل عدم همبستگی و ارتباط بازار ارزهای دیجیتال با سهام، دارایی‌های دیجیتال می‌توانند شناور شوند و سرمایه‌گذاری خوبی برای دور‌ه‌های پرنوسان بازار سهام باشند.

تام سورمن، مدیر شرکت Every Capital، اولین صندوق سرمایه‌گذاری خرد ارزهای دیجیتال در استرالیا، معتقد است که فاز ورود سرمایه‌گذاران نهادی به ارزهای دیجیتال به آرامی آغاز شده است.

سورمن در این خصوص گفت:

ورود سرمایه‌های خرد زیاد و سرمایه‌گذاران نهادی احتمالا تنها چیزهایی هستند که می‌توانند دکمه حرکت بازار ارزهای دیجیتال را بزنند.

فشار قانونی‌ شدن ارزهای دیجیتال

به عقیده کارشناسان، مقبولیت گسترده ارزهای دیجیتال به شفاف‌سازی مقرراتی برای قانونی شدن بازار بستگی دارد. بر همین اساس، قانون‌گذاری هدف‌دار و ترویجی این صنعت آغاز شده است.

در دسامبر ۲۰۱۸، قانون‌گذاران آمریکایی طرح جلوگیری از دستکاری قیمت بیت کوین و رساندن آمریکا به رهبری این بازار را ارائه دادند.

بیت کوین در سال 2019: تحلیلگران می‌گویند بیت کوین با سرمایه‌گذاران نهادی دوباره به اوج خواهد رسید !

دارن سوتو (Darren Soto) و تد باد (Ted Budd) دو عضو کنگره آمریکا با بیان اینکه آمریکا نباید «پتانسیل عمیق» ارزهای دیجیتال در اقتصاد را نادیده بگیرد، در حال اعمال فشار برای پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال هستند.

سوتو و باد در کنگره آمریکا چنین سخنانی را به زبان آوردند:

ارزهای مجازی و فناوری پایه بلاک چین پتانسیل عمیقی به عنوان محرک در رشد اقتصادی دارند و این دلیلی است که ما می‌خواهیم از پرچم‌دار بودن ایالات متحده مطمئن شویم.

در سپتامبر ۲۰۱۸، یک گروه تاثیرگذار توسط سه مورد از بزرگترین شرکت‌های آمریکایی حوزه ارزهای دیجیتال در واشنگتن تشکیل شد. این سه شرکت به ترتیب کوین‌بیس (Coinbase)، سیرکل (Circle) و دیجیتال کارنسی گروپ (Digital Currency Group) بودند.

این اقدام حاوی پیامی است که نشان می‌دهد صنعت ارزهای دیجیتال قدم‌های محکمی برای پذیرش گسترده توسط بازیگران مهم سیاسی بر می‌دارد.

رئیس شرکت سیرکل در این مورد گفت:

ما به همراه کنگره و سیاستمداران بسیار پرکار بوده‌ایم.

فرانسه دست از مقابله با بلاک چین بر می‌دارد

بیت کوین در سال 2019: تحلیلگران می‌گویند بیت کوین با سرمایه‌گذاران نهادی دوباره به اوج خواهد رسید !

در آن سوی اروپا، قانون‌گذاران فرانسوی به شدت در حال اعمال فشار برای کسب مقبولیت بلاک چین هستند. برخی از آن‌ها حتی پیشنهاد دادند که بانک فرانسه یا بانک مرکزی اروپا ارزهای دیجیتال خود را صادر کنند.

یکی از اعضای پارلمان فرانسه اظهار داشت که این کشور باید سریعا جایگاه خود را در بلاک چین و ارزهای دیجیتال تثبیت کند تا قبل از آنکه رقبای بین‌المللی مثل چین و آمریکا این کار را انجام دهند.

این سیاستمدار با اظهار تاسف از اینکه فرانسه انقلاب اینترنت در دهه ۱۹۹۰ را از دست داد، تاکید کرد که این فرصت نباید دوباره از دست برود.

فرانسه باید یک فلسفه غالب روی این موضوع داشته باشد. من در این خصوص هشدار می‌دهم.

 

منبع: ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

10 دیدگاه
میلاد ساتوشی
میلاد ساتوشی
۵ سال قبل

تا وقتی قدرت بزرگ اقتصادی دنیا آمریکا هنوز به مقبولیت نپذیرفته ارزهای دیجیتال و قانونی واسش شرح نداده مونده تا بیت کوین بره قیمتش بالا

passenger
passenger
۵ سال قبل

بیت در حال حاظر تو چارت هفتگی داره زیر خطوط EMA ۲۱، ۵۰، ۱۰۰،۲۰۰ روزه ترید میشه و هیچ نشونه ای از ترند ریورسال نشون نداده بازار حالا حالاها خرسی میمونه انقد امید الکی ندید مردمو هایپ نکنید

دادا
دادا
۵ سال قبل
پاسخ  passenger

روزی اینجا گفتم حجم بازار زیر 150 بیلیون میره بهم خندیدن و گفتن فاد نکن گفتم از این پیامتون اسکرین شات بگیرین. ایت اتفاق افتاد. بادی دارائی هاتونو خارج میکردین و الان ورود میکردن. شاید خیز داشته باشیم اما نه اونقدرا و نه در طول یکسال...

وثوقی
وثوقی
۵ سال قبل

فقط امید الکی،مگه قرار نبود آخر 2018 برسه به $100,000 ؟؟؟؟ چی شد؟؟؟؟

علی
علی
۵ سال قبل

باش تا صبح دولتت بدمد.مگه بخواب دیگه قیمتهای بالای ده هزار تا رو ببینیم.

سام
سام
۴ سال قبل
پاسخ  علی

میگن زمان خودش همه چیز و اثبات میکنه. بیا به ۵ ماه نکشید ۱۳ هزار تا رو هم دیدیم, بدم میاد ی سری میان اینجا الکی تز میدن

نوستوروداموس
نوستوروداموس
۵ سال قبل

بيت كوين ديگرو قيمت ١٩ هزار دلار را به خود نخواهد ديد اين خط اين هم نشون.

سام
سام
۴ سال قبل

خواهیم دید. خدمت شما هم میرسیم

ندا زارع
ندا زارع
۵ سال قبل

تا 200 دلار هم میاد پایین!

حسن للات
حسن للات
۵ سال قبل

بازارهادراوج نااميدي خزنده رشد مي كنند مطمن باشيد نيازبه حضور شماها نيست