00: 00: 00
ارز دیجیتال > اخبار > فدرال رزرو سنت لوئیس: افزایش عرضه‌ آلت‌کوین‌‌ها سبب کاهش ارزش بیت کوین خواهد شد
اخبار

فدرال رزرو سنت لوئیس: افزایش عرضه‌ آلت‌کوین‌‌ها سبب کاهش ارزش بیت کوین خواهد شد

پیدایش آلت کوین‌های رقیب احتمالاً باعث کاهش قیمت تمامی ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین شده است. این نتایج تحقیقی است که توسط بانک فدرال رزرو سنت لوئیس صورت گرفت و در تاریخ ۱۱ ژانویه (۲۱دی) منتشر شد.

این گزارش به بیان دو دیدگاه می‌پردازد: مثبت‌نگران (گاوها) بیت کوین معتقدند که عرضه‌ی محدود و افزایش تقاضا باعث افزایش قیمت بیت کوین می‌شود و از طرف دیگر منفی‌نگران (خرس‌ها) بر این باورند که قیمت آن به صفر خواهد رسید. محققان می‌گویند:

ما فکر می‌کنیم که به احتمال زیاد، قیمت آینده‌ی بیت کوین بین این دو حد بالا و پایین گفته‌شده به صورت محدود و در نوسان باقی می‌ماند.

طبق این تحقیقات صورت گرفته، قیمت بیت کوین برحسب دلار آمریکا نیز به نرخ مبادله‌ی آن نسبت به آلت‌کوین‌ها بستگی خواهد داشت. در این تحقیق همچنین آمده است که مثبت‌نگران انتظار دارند که ارزش بیت کوین نسبت به آلت‌کوین بیشتر شده و یا ارزش بازار آن نسبت به ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال ثابت باقی بماند. اما تاکنون محققان چنین موردی را گزارش نکرده‌اند.

فدرال رزرو سنت لوئیس: افزایش عرضه‌ آلت‌کوین‌‌ها سبب کاهش ارزش بیت کوین خواهد شد

سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال از آوریل ۲۰۱۳ تا دسامبر ۲۰۱۸

طبق گفته‌ی محققان، نمودار نشان می‌دهد که افزایش عرضه‌ی آلت‌کوین سبب کاهش قیمت بیت کوین و ارزش بازار آن می‌شود. با این حال، طبق گزارش به‌دست‌آمده، بیت کوین ارزشی اساسی و بنیادی دارد و همین مانع آن می‌شود که قیمتش به صفر برسد و این ارزش از تقاضا برای دسترسی بدون مجوز و پایگاه داده غیرمتمرکز آن ناشی می‌شود.

در پایان این گزارش چنین آمده است:

در حالی رسیدن قیمت بیت کوین به صفر امری محتمل نیست، در صورتی که در سبد سهام سرمایه‌گذاران مقدار زیادی آلت‌کوین نسبت به بیت کوین وجود داشته باشد، احتمالاً به میزان قابل توجهی قدرت خرید تمام ارزهای دیجیتال ازجمله بیت کوین کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش امروز سایت خبری کوین تلگراف، تعداد کیف پول‌های فعال بیت کوین (بسیاری از این کیف پول‌ها مدت زیادی غیرفعال بوده‌اند) اندکی افزایش یافته است و این خبر می‌تواند بیانگر برخی از جنبش‌های عمده‌ی بازار باشد.

همچنین اخیراً، طبق اخبار اعلام‌شده، وینی لینگام، مدیرعامل پلتفرم هویت بلاک چین سیویک (Civic)، پیش‌بینی کوتاه‌مدت خود را مورد بیت کوین تصحیح کرد و اذعان داشت که قیمت آن هم‌اکنون می‌تواند به زیر ۳ هزار دلار سقوط کند.

منبع: cointelegraph
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

فدرال رزرو سنت لوئیس: افزایش عرضه‌ آلت‌کوین‌‌ها سبب کاهش ارزش بیت کوین خواهد شد

درباره نویسنده

پرتو عوض پور

پرتو عوض پور

پرتو کارشناسی ارشد هوش مصنوعی داشته و علاقمند به فناوری های پیشرفته و غیرمتمرکز است

1
دیدگاه کاربران

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
علی Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
علی
علی

من فکر میکنم افزایش و تولید روزافزون آلت کوین ها سبب بی ارزش شدن خود آلت کوین ها میشود و برعکس در طولانی مدت باعث افزایش قیمت بیت کوین میشود