سقوط قیمت بیت کوین به ۸,۷۰۰ دلار؛ سودهای فوریه از بین رفت

سقوط قیمت بیت کوین به ۸,۷۰۰ دلار؛ سودهای فوریه از بین رفت

قیمت بیت کوین با اصلاح شدید حدود ۸ درصدی امروز تا مرز ۸,۵۰۰ دلار سقوط کرد و هم‌اکنون در قیمت حدود ۸,۷۵۰ دلار معامله می‌شود. از روز ۲۳ فوریه (۴ اسفند) تاکنون روند قیمت بیت کوین نزولی است.

به گزارش کوین تلگراف، با آغاز ساعت کاری در بازارهای سهام، ضررهایی که در دو روز گذشته گریبان سرمایه‌گذاران این بازارها را گرفته بود، تا حدودی جبران شد؛ با این حال در حال حاضر بازار قراردادهای آتی داو جونز (Dow Jones)، قراردادهای آتی S&P ۵۰۰ و بازار قراردادهای آتی نزدک به ترتیب ۱.۳۲، ۱.۳۳ و ۱.۳۱ درصد سقوط کردند. نگرانی‌ها در خصوص همه‌گیر شدن ویروس کرونا یکی از عمده دلایل سقوط بازارهای سهام عنوان شده است. در حال حاضر این ویروس در تمام قاره‌های دنیا، به جز قطب جنوب شیوع یافته است.

از طرف دیگر اعلام دو شرکت بزرگ اپل و مایکروسافت مبنی بر از دست رفتن دوره‌های اصلی فروش، یکی از دلایل احتمالی قوت گرفتن روند نزولیِ بازارهای آتی عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری فیوز، در حال حاضر تولید نفت پالایشگاه‌ها در چین ۲۵ درصد کاهش یافته است. به گفته سازمان جهانی انرژی احتمال کاهش تقاضا برای نفت، تا ۴۳۵,۰۰۰ بشکه در روز نیز وجود دارد. این رقم (تقاضا در سه ماهه آغازین ۲۰۲۰) به نسبت زمان مشابه در سال ۲۰۱۹، کاهشی چشمگیر داشته است.

این در حالی است که روسیه و عربستان سعودی، دو عضو بزرگ اوپک، در خصوص تصمیم جدید عربستان اختلاف نظر دارند؛ سعودی‌ها در تصمیم جدید خود اعلام کردند که تولید نفت را به ۶۰۰,۰۰۰ بشکه در روز کاهش می‌دهند.

پس از تعطیلی بازارهای بورس، دونالد ترامپ در صحبت‌هایش با مردم آمریکا عنوان کرد که جای نگرانی در ارتباط با ویروس کرونا نیست؛ صحبت‌هایی که به نظر می‌رسد تاثیری مثبت بر بازارها داشته باشد.

در حال حاضر قیمت بیت کوین به نسبت هفته گذشته ۱۰.۰۸ درصد کاهش داشته است. در صورت ادامه این روند کاهش قیمت، سود سرمایه‌گذاران که به واسطه عملکرد مثبت پادشاه ارزهای دیجیتال در ماه ژانویه تا اواسط فوریه (بهمن) عایدشان شده بود، از دست خواهد رفت. در این مدت قیمت بیت کوین از ۸,۳۳۶ دلار به ۱۰,۵۰۰ دلار رسید.

بسیاری از کارشناسان در هفته‌های گذشته از اهمیت نشکستن سطح ۹,۰۰۰ دلاری و همچنین میانگین متحرک دویست روزه (MA200)، که در رقم ۸,۸۰۰ قرار دارد، می‌گفتند. امروز شاهد شکسته شدن هر دو سطح بودیم و حالا معامله‌گران در تلاشند تا قیمت بیت کوین را در رقمی بالاتر از سطح حمایتی ۸,۵۰۰ نگه دارند.

چنین اصلاح قیمتی این سوال را به وجود می‌آورد که آیا بیت کوین واقعا به عنوان یک سرپناه امن برای سرمایه‌هایی است که در بازارهای سنتی در معرض خطر از دست رفتن قرار دارند؟ در همین حین که بیت کوین روندی نزولی را طی می‌کند، قراردادهای آتی طلا عملکردی مثبت از خود نشان می‌دهند و در حال حاضر ارزش آنها ۰.۵۲ درصد رشد داشته است. بازار برای آلت کوین‌ها هم رضایت بخش نیست و تعداد زیادی از ۲۰ آلت کوین بازار سقوط‌هایی دو رقمی را تجربه کرده‌اند.

اتریوم با کاهش ۱۰.۱۵ درصدی در رقم ۲۱۵ دلار معامله می‌شود؛ این در حالی است که کمتر از دو هفته پیش هر واحد اتریوم ۲۸۶ دلار قیمت داشت. لایت کوین اصلاحی ۱۳.۲۱ درصدی داشته و قیمت ایاس نیز ۱۰.۳۷ درصد سقوط کرده است. کاهش ۱۳.۴۷ درصدی قیمت اتریوم کلاسیک هم از جمله دیگر اتفاقات مهم بازار در ساعات اخیر بوده است. نکته جالب اینجاست که چین لینک و تزوس به ترتیب ۶.۸۲ و ۳.۷۱ دلار رشد داشته‌اند!

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
خط مقدم
خط مقدم
۴ سال قبل

به ما گفتن بیا توکار بیت و استخراج و ترید و ..
دنیا به زیر پایت کشیده خواهد شد تا جایی ک بری بیابونم آفتابه نبری
اینم از شانس مایه⁦☹️⁩

sina
sina
۴ سال قبل

بیت وارد کانال نزولی شده و خط حمایتی خوبی بین محدوده 8400 تا 8000 از سپتامبر سال پیش ایجاد کرده ولی در حال حاضر سعی در نزدیک شدن بهش رو داره اگه این حمایت رو رد کنه میشه انتظار قیمت رو تا 7500 داشت.
بسته شدن کندل امروز تا حد خوبی میتونه مسیر رو مشخص تر کنه