چرا باید حداقل ۰.۰۰۲۵ بیت کوین داشته باشید؟

چرا باید حداقل ۰.۰۰۲۵ بیت کوین داشته باشید؟

اگر شما نیز اخبار بحران اقتصادی در سرتاسر جهان را دنبال کرده و نیم‌نگاهی به حوزه ارزهای دیجیتال داشته باشید، احتمالاً به خرید و ذخیره بیت کوین فکر کرده‌اید. در این مقاله از وب‌سایت مدیوم، یکی از نویسندگان برجسته حوزه ارزهای دیجیتال و مدیر برند سابق شرکت مایکروسافت، جیسون دین (Jason Deane)، تلاش دارد با آمار و ارقامی ساده به ما ثابت کند که اگر هر فرد امروز حداقل ۰.۰۰۲۵ بیت کوین بخرد، حاشیه اطمینانی برای خودش در آینده ایجاد کرده است.

به گفته جیسون دین، زمانی که او در ششم فوریه ۲۰۲۰ (۱۷ بهمن ۹۸) در حال نگارش این مقاله بوده است، طبق گزارش وب‌سایت worldometers.info که دقیق‌ترین شاخص جهانی موجود برای ارزیابی جمعیت شناخته می‌شود، جمعیت کره زمین ۷,۷۶۲,۵۷۱,۰۸۸ برآورد شده بود.

چرا باید حداقل ۰.۰۰۲۵ بیت کوین داشته باشید؟
جمعیت فعلی کره زمین

این رقم، در حال حاضر که ما در حال نقل از مقاله آقای دین هستیم (۱۷ فروردین ۹۹)، حدود ۱۳ میلیون بیشتر شده و احتمالاً هنگامی که شما در حال خواندن این مقاله باشید از این تعداد نیز بیشتر خواهد بود.

هر کدام از مردم جهان می‌توانند مالک یک دلار ایالات متحده که ارز ذخیره‌ای جهانی است، باشند و همچنان تریلیون‌ها دلار باقی بماند.

حالا با نگاهی به آمار لحظه‌ای بدهی ایالات متحده در کنار آمار لحظه‌ای افزایش جمعیت به حقیقت حیرت‌انگیزی دست خواهید یافت. دلار ایالات متحده با نرخی بسیار سریع‌تر از نرخ رشد جمعیت و با اختلافی بسیار زیاد در حال چاپ‌شدن است.

چرا باید حداقل ۰.۰۰۲۵ بیت کوین داشته باشید؟
بدهی آمریکا

و این مسئله، نه فقط برای دلار، بلکه در مورد هر ارزی روی کره زمین صادق است.

همه، به جز بیت کوین!

یک حساب و کتاب ساده

این که هر فرد روی کره زمین یک عدد بیت کوین داشته باشد ممکن نیست. در واقع، هرگز ممکن نبوده است. از آغاز پیدایش بیت کوین در سال ۲۰۰۹ تا پایان چرخه استخراج آن در سال ۲۱۴۰، تنها ۲۱ میلیون بیت کوین قرار است تولید شود. در زمان نگارش این مقاله توسط آقای دین، تعداد بیت کوین استخراج‌شده ۱۸,۲۰۳,۰۰۰ بوده است که چیزی حدود ۸۶.۶۸۱ درصد از کل موجودی آن است. در زمانی که ما در حال نقل از مقاله آقای دین هستیم این میزان، تنها حدود یک درصد افزایش داشته است. استخراج بیت کوین‌های باقیمانده (که در زمان نگارش مقاله جیسون دین ۲,۶۹۳,۴۸۸ هستند) طی ۱۲۰ سال آینده بسیار دشوارتر خواهد بود.

با درنظرگرفتن این دو رقم (جمعیت حال حاضر جهان در مقابل بیت کوین‌های موجود) و یک حساب و کتاب ساده می‌توانیم نتیجه بگیریم که با توزیع بیت کوین به طور مساوی بین تمام افراد در این کره خاکی، به هر نفر ۰.۰۰۲۳۴۴۹۷ بیت کوین خواهد رسید. به عبارت دیگر، ۲۳۴,۴۹۷ ساتوشی.

دقیقاً همانطور که برای مبلغ جزئی دلار از سنت استفاده می‌کنیم، واحد ساتوشی نیز برای مقادیر جزئی بیت کوین استفاده می‌شود. واقعیت این است که در آینده اکثر ما فقط در مقیاس ساتوشی معامله خواهیم کرد. ارزش بیت کوین به قدری بالا خواهد بود که تنها افراد بسیار خاص یا بسیار ثروتمند با واحد بیت کوین سروکار خواهند داشت.

در هنگام نگارش این مطلب، قیمت بیت کوین ۶,۷۹۹ دلار است. یعنی خرید ۲۳۴,۴۹۷ ساتوشی کمتر از ۱۶ دلار (و به احتساب قیمت دلار امروز حدود ۲۶۰ هزار تومان) تمام می‌شود. با این مبلغ می‌توانید مطمئن باشید که شما، از نظر ریاضی، از میانگین افراد در سرتاسر جهان بیت کوین بیشتری خواهید داشت.

فکر فوق‌العاده‌ای است!

اما، این جمع و تفریق ساده‌سازی شده بود و عمداً چند فاکتور دیگر را حذف کردیم. بنابراین، برای رسیدن به یک رقم واقعی‌تر، بهتر است کمی عمیق‌تر شویم.

یک حساب و کتاب نه‌چندان ساده!

اعداد بالا در موقعیت فعلی «قفل» شده‌اند. بله، هنوز ۲,۶۹۳,۴۸۸ بیت کوین برای استخراج‌شدن وجود دارد، اما تا ۱۲۰ سال آینده افراد بیشتری هم به جمعیت کره زمین اضافه خواهند شد.

اگر تا آن موقع خودمان را منفجر نکرده یا روش ابتکاری دیگری برای انقراض نسل بشر پیدا نکرده باشیم، پیش‌بینی می‌شود جمعیت جهان در سال ۲۱۴۰ به ۱۲ میلیارد نفر برسد.

باز هم با استفاده از یک سری حساب و کتاب ساده، با فرض اینکه شما برای نوه و نتیجه خود بیت کوین خریداری کرده باشید و تمام بیت کوین‌های باقیمانده نیز با موفقیت استخراج شده باشند، برای اینکه خیال‌تان جمع باشد، باید ۰.۰۰۱۷۵ بیت کوین به ارزش حدود ۱۱.۸۹ دلار (تقریبا ۱۹۴ هزار تومان) به پول امروز داشته باشید.

هرچند به نظر می‌رسد که این میزان اندکی کمتر از رقم قبلی باشد، اما برخی ملاحظات را باید در نظر گرفت.

اول اینکه تعداد قابل توجهی بیت کوین از بین رفته‌اند و احتمالاً هرگز بازیابی نخواهند شد.

با اینکه این امر امروزه به علت ارزشی که بیت کوین دارد عجیب به نظر می‌رسد، باید در خاطر داشت که بیت کوین زمانی هیچ ارزشی نداشت و به راحتی به دست می‌آمد. افرادی که برای سرگرمی بیت کوین استخراج می‌کردند احتمالاً صدها و شاید هزارها، بیت کوین به دست آورده و به‌ سادگی آن‌ها را از دست می‌دادند، مثلاً کلید خصوصی خود را گم می‌کردند که بدون آن دستیابی مجدد به بیت کوین‌ها امکان‌پذیر نیست.

به عنوان مثال، مشهور است که جیمز هاول (James Howell)، یکی از کارمندان حوزه فناوری اطلاعات در بریتانیا، در روزهای اول ظهور بیت کوین ۷,۵۰۰ واحد بیت کوین استخراج کرده بود و بعد به طور تصادفی هارد اکسترنالی را که کلیدهایش را روی آن‌ها ذخیره کرده بود دور انداخت. این هارد اکسترنال در حال حاضر در محل دفن زباله در وِلز زیر تپه‌هایی از زباله دفن شده و هاول نتوانست مجوز قانونی را برای حفاری آن منطقه دریافت کند.

داستان‌هایی مشابه داستان هاول کم نیستند. اینترنت پر از افرادی است که به از‌ دست‌دادن بیت کوین در روزهای اول آغاز به کار این شبکه اعتراف کرده‌اند. این داستان‌ها هنوز هم ادامه دارند. گرچه با توجه به ارزش فعلی بیت کوین، مقادیر از دست‌رفته در داستان‌های جدید بسیار کمتر هستند.

از آنجا که نمی‌توان آن را در قالب یک علم دسته‌بندی کرد، چند روش ارزیابی برای برآورد تعداد کوین‌های از دست‌رفته وجود دارد. کوین‌ها برای همیشه در بلاک چین قابل مشاهده باقی می‌مانند، اما تا ابد دست‌نیافتنی خواهند بود. با این حال، هیچ راهی برای فهمیدن اینکه چه کوینی کجاست وجود ندارد.

یکی از روش‌های مورد علاقه آقای دین، یعنی مطالعه کوین‌هایی که برای مدت زمانی طولانی جابه‌جا نشده‌اند، نشان می‌دهد که بین ۳ تا ۳.۸ میلیون کوین یا گم ‌شده و یا قفل شده‌اند. شرکت Chainanalysis نیز با ترکیب چند روش مختلف رقمی حدود ۴ میلیون کوین را برآورد کرده است. عددی در این محدوده صحیح به نظر می‌رسد.

برای اطمینان از اینکه هر فرد در آینده بتواند مقدار میانگین (یا اندکی بیشتر از میانگین) بیت کوین داشته باشد، باید بتوانیم آمار و ارقام را دقیق‌تر در نظر بگیریم.

برای احتیاط بهتر است حداقل تعداد کوین‌های گم‌شده را در نظر بگیریم زیرا این کار می‌تواند حداکثر تعداد کوینی را که انتظار داریم در دسترس باشند برای ما مشخص کند. اگر معلوم شود که کوین‌های در دسترس از این میزان هم کمتر هستند، ما عددی در دست خواهیم داشت که تضمین می‌کند هنوز بالاتر از میانگین کلی هستیم.

با در نظر گرفتن این ارقام، ما به ۰.۰۰۲۳۱۸۸ بیت کوین احتیاج خواهیم داشت تا مطمئن شویم که حداقل به مقدار میانگین بیت کوین داریم. این میزان در حال حاضر برابر با ۱۵.۷۶ دلار (حدود ۲۵۶ هزار تومان) است.

مسئله دومی که باید در نظر بگیریم، نهنگ‌ها هستند. نهنگ (Whale) اصطلاحی است که برای افراد یا سازمان‌هایی که مقادیر زیاد بیت کوین دارند استفاده می‌شود زیرا هر بار که اقدام به جابه‌جایی یا فروش بیت کوین‌های خود می‌کنند موج‌های عظیم در بازار ایجاد می‌شود. تخمین زده شده است که تنها حدود ۱,۶۰۰ نهنگ مالک حدود ۵ میلیون بیت کوین هستند. بسیاری از این نهنگ‌ها از جمله اولین افرادی هستند که بیت کوین به دست آوردند و هنوز هم آن‌ها را نگهداری می‌کنند.

با اینکه از این واقعیت به عنوان یکی از مشکلات نقدینگی یاد می‌شود، جریان چندان هم پیچیده نیست. حتی با وجود کاهش ۵۰ درصدی عرضه ارز دیجیتال بیت کوین بعد از هاوینگ بعدی، هنوز بیت کوین‌های بسیاری در دسترس هستند و هنوز به‌ دست‌ آوردن هر اندازه بیت کوین که بخواهید نسبتاً ساده است، البته اگر مقدار معقولی بخواهید.

اما اوضاع در آینده به گونه دیگری خواهد بود. درست است که این کوین‌ها خارج از چرخه می‌مانند، اما آقای دین فکر می‌کند در آینده، با توجه به قیمت بیت کوین، آزاد کردن بخشی (اگر نگوییم اکثر) این دارایی‌ها اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

بنابراین، کوین‌هایی را که برای بلندمدت نگهداری می‌شوند نیز باید در مجموع کوین‌های موجود در طول زمان به حساب بیاوریم، نه اینکه آن‌ها را از مجموع کوین‌ها کم کنیم.

نتیجه

آیا تبدیل بخشی از ارز فیاتی که به سختی به دست آمده به بیت کوین ارزش دارد؟ با توجه به ارقام بالا، چه مقدار می‌تواند تضمین کند که شما حداقل مقدار میانگین بیت کوین را در اختیار دارید؟

در بخش دوم این پرسش، می‌توانیم با درنظرگرفتن اطلاعات فعلی و برخی فرضیات، رقم دقیقی ارائه کنیم.

به هر شکلی که اعداد را کاهش دهید به مقداری بین ۰.۰۰۱۷۵۰۰۰ تا ۰.۰۰۲۳۱۸۸ بیت کوین احتیاج دارید تا مطمئن شوید که موجودی بیت کوین شما حداقل مقدار میانگین برای هر فرد روی کره زمین است. این مقدار در حال حاضر مبلغی حدود ۱۱.۸۹ تا ۱۵.۷۶ دلار (حدود ۱۹۳ هزار تا ۲۵۶ هزار تومان) می‌شود.

برای اینکه خیال‌تان جمع‌تر شود و حاشیه امنیت اندکی نیز داشته باشید، می‌توانید این عدد را رُندتر کرده و به ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان برسانید. حالا این عدد ممکن است بخش اول پرسش را برایمان پررنگ‌تر کند: اصلاً ارزش دارد؟

اگر رقم ذکرشده به تومان را در نظر بگیرید و در اوایل سال ۱۳۹۹ قیمت یک وعده مرغ سوخاری را به طور میانگین ۵۰ هزار تومان در نظر بگیرید، عدد فوق تنها مساوی با یک شام خانوادگی چهار الی شش نفره در یک رستوران فست‌فود به صرف مرغ سوخاری است! می‌بینید که در مقیاس بزرگ‌تر، این مبلغ رقم خاصی محسوب نمی‌شود. به نظر شما، آیا اختصاص‌دادن مبلغی که برای یک شام ساده خانوادگی در نظر گرفته بودید برای خاطرجمع‌شدن از حداقل سرمایه‌گذاری روی کمیاب‌ترین کالای جهان ارزش دارد؟

این پرسشی است که شما باید به آن پاسخ بدهید. ما صرفا این مطلب را از زبان یک معامله‌گر، استخراج‌کننده و نظریه‌پرداز در حوزه ارزهای دیجیتال نقل کردیم و شما خودتان باید تصمیم بگیرید که تا چه اندازه مرغ سوخاری‌تان را دوست دارید!

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

87 دیدگاه
امیر قربانی
امیر قربانی
3 سال قبل

تهش نفهمیدیم چرا باید بخریم نگه داریم این مقدار ناچیز رو

یاسین
یاسین
3 سال قبل

وقتی 21 میلیون بیت کوین بطور کامل ماین شد چه اتفاقی میوفته؟ بونوس ماینر چی میشه؟ وقتی ماینینگ بونوس نداشته باشه کسی هم ماین نمیکنه دیگه!

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
3 سال قبل
پاسخ  یاسین

الان ماینرها هم از پاداش و هم از کارمزد سود میبرن، بعد از پایان استخراج بیت کوین‌های جدید، ماینرها از کارمزدها سود خواهند برد.

رضا
رضا
3 سال قبل

آخه دیگه 300هزارتومن پوله بخرید بگزارید کنار اصلا ندید بگیر شاید روزی به حقیقت پیوست

SaAeD
SaAeD
3 سال قبل
پاسخ  رضا

و الان که این مطلب رو مینویسم هر بین کوین معادل 57000 می باشد .

احسان
احسان
3 سال قبل
پاسخ  SaAeD

آقا ننویس دیگه الان دوباره قیمتش میره بالاتر

محمدرضام افشار
محمدرضام افشار
3 سال قبل
پاسخ  احسان

الان که این مطلب رو مینویسم 61000

صالح
صالح
3 سال قبل

الان که این کامنت مینویسم یکم پایین تر اومده بخرین تا دیر نشده :))))

ژیوار
ژیوار
3 سال قبل
پاسخ  SaAeD

العان شده 58122دلار

ابوالفضل
ابوالفضل
3 سال قبل
پاسخ  ژیوار

الان که من این کامنت رو مینویسم به ۳۲ هزار دلار رسیده:))

صالح
صالح
3 سال قبل
پاسخ  رضا

الان دیگه 300 هزار نیست تقریبا 1600000 قیمت پیدا کرده

مهدی
مهدی
3 سال قبل
پاسخ  صالح

و الان که من این مطلب رو می نویسم 6600000 تومن قیمت خورده.بیت کوین الان 55000 دلار شده

رویا خدایی
رویا خدایی
3 سال قبل

سلام حداقل btc قابل تبدیل به پول رایج چقدر باید باشه مثلا من الان 0.0265دارم میتونم استخراج کنم یا نه ؟ ممنونم

مصطفی ایروانی
مصطفی ایروانی
3 سال قبل

سلام من یه برنامه نصب کردم که روزی هفت بار به مقدار کم بهم بیت کوین میده،الان رقمم 0.0069 است به نظر شما واقعیه،اگه درسته تا چه رقمی برسه میتونم بفروشم،واینکه چه جوری باید بفروشم،ممنونم،مصطفی از اسلامشهر

فرهانی
فرهانی
3 سال قبل

چه برنامه ای ؟

علیرضا
علیرضا
3 سال قبل

سر کاریه

امیرحسین
امیرحسین
3 سال قبل

من یه چیزی برام سواله:
اصلا چرا باید مهم باشه که به هر نفر به طور میانگین چقدر میرسه؟
چرا باید حداقل به اندازه 0.0023 واحد، بیت کوین داشته باشیم؟ که خیالمون مثلا از بابت چی راحت بشه؟؟

من دلیل نگارش و اهمیت این متن رو درک نمیکنم...

سیدمصطفی میرباقری
سیدمصطفی میرباقری
3 سال قبل

بیت کوین اونقدر بزرگ و مهم نمیشه.
تکنولوژی با چنان سرعتی در حال پیشرفت و تغییر هست که بیت کوین به تاریخ میپیونده
مهم اینه که شما روی تکنولوژی ای سرمایه گذاری کنی که آینده بهتری داره و زمانی که تکنولوژی دیگری اومد به روی اون مهاجرت کنی و همیشه در بالا باشی.

میثم
میثم
2 سال قبل

😂😂😂😂😂😂 با بیت کوین ۶۹.۰۰۰هزار دلاری چه میکنی دلاور

وحید
وحید
3 سال قبل

الان نظرت چیه؟هر بیت کوین 60 هزا دلار و رد کرده و اون مقدار اندک بالا که برابر با یه وعده شام بود در واقع الان 160 دلار شده و دلار هم دیگه 3 هزار تومن نیست. سوخاریتونو میل بفرمایید سرد نشه

سروش
سروش
3 سال قبل

باریکلا به این نگرش.
جدا از نگاه تعصبی به نرخ و جایگاه فعلی بیت، به یاد داشته باشیم که کمی آینده نگری هم بد نیست...
این روزها مرتب حرف از
یش بینی نرخ این ارز در سال x و y هست.... اون هم توسط افرادی که تنها چند سالی هست با اسم بورس ایران با بازار سرمایه آشنا شدن و بعضا خودشون رو تحلیلگر تلقی میکنن و یا مدرس امور مالی . از آب گل آلود، چندتا Pdf رایگان ، کسب درآمد میکنن !
این اساتید بازارهای مالی آیا نگاهی به روند
یش روی تکنولوژیک هم دارند در بازار سرمایه و انتقالات ارزی در آینده و فرآیندهای
پرداختی و داد و ستدی در تمام عرصه های علمی و مالی و ....؟
این صحبتها دلیل بر انکار کردن موفقیت بیت نیست به هیچ عنوان، اما به یاد داشته باشیم تا دهه پیش شاید خیلی صحبتی از Spacex نبود یا در سال 2002-3 کسی حتی نمیدونست چیه یا وجود داره، اما الان CEO این کمپانی دارنده کندل های مارابوزو تاریخ ساز در تسلا و جایگاه رنک 1 ثروتمندها قرار داره و نقش رنگین و تعیین کننده ای در آینده بشریت در بخش تکنولوژی و علمی خواهد داشت...

خلاصه هیچ وقت قطعیتی 100% وجود نداره در هیچ چیزی و جف بیزوس هم شاید فکرش را نمیکرد الان جایگاه دوم را داشته باشد..
بازار سرمایه دوستان فوق العاده پیچیدست و همانطور که میتونه پرسودترین کسب و کار کره خاکی باشه، 100ها برابر میتونه ویرانگر باشه که متاسفانه کمتر جایی مردم رو با خطرات و ریسک فراوون این بازار مطلع و شفاف سازی میکنند..

در نهایت آرزوی موفقیت و سربلندی برای تک تک ایرانی ها و بازگشت به جایگاه ویژه در قله موفقیت های دنیا.

سعید فلاحت
سعید فلاحت
3 سال قبل

کسی که بیت کوینو نوشت حداقل 20 سال از زمان خودش جلو بوده ارزش بیتکون تازه مشخص شده حداقل 10 سال آینده رقیبی نخواهد داشت
چیزی که بیتکوین به دنیا هدیه داد یه انقلاب پولیه که حتی دولت ها هم دارن به سمتش میرن ماییم که بزرگیشو درک نمیکنیم

صادق
صادق
3 سال قبل

موضوع عرضه و تقاضاست برای پاسخ به نیازی حاص
اگر پروتکل امنی که بهتر از بیتکوین جایگرین داشته باشه ایجاد بشه اوضاع عوضمیشه

علیرضا
علیرضا
3 سال قبل

بیت کوین تکنولوژی نیست! بیت کوین طلای دیجیتاله و طلای دیجیتال رو نمیشه هر روز از نو اختراع کرد

عبداله ارغوان
عبداله ارغوان
3 سال قبل

شما چرا يك ارز ديجيتال داراي تكتولوژي بالاتر اختراع نميكنين استاد بزرگ؟؟؟؟؟

MAJID
MAJID
3 سال قبل

زمان اینده جواب شما را خواهد داد

پدر بلاکچین
پدر بلاکچین
3 سال قبل

اهمیتی نداره یه سری افراد چی میگن این توصیه به افرادی است که از آینده خبری ندارند. حداقل 0.01 بیت بخرید و یه گوشه بندازینش فرض کن ازت دزدین این پولو و بدون اون باید زندگی کنی. اگر هم میخوای در آینده زندگی در رفاه و ثروتمندی داشته باشی حداقل یک بیت کوین بخر و همین کارو باهاش بکن.

ehsan
ehsan
3 سال قبل

اینی که میگی داداش به شرطی هست که فناوری جدیدی جای بیت رو نگیره و تازه 200 سال دیگه ممکن اتفاق بیفته اون موقع هیچ کدووم از نسل الان و سازنده بیت هم نیس من موافق بیت کوین هستم اما فناوری داره پیشرفت میکنه و خطر بزرگیه برا بیت کوین

علیرضا
علیرضا
3 سال قبل
پاسخ  ehsan

بیت کوین در 5 سال آینده به بالای 10 میلیون دلار ارزش میرسه! شما کجای کار هستید

abbassjahan
abbassjahan
4 سال قبل

من الان500000ساتوشی دارم چقدر می ارزه دوستان

امیر
امیر
3 سال قبل
پاسخ  abbassjahan

الان میکنه ۷ملیون

مهدی
مهدی
3 سال قبل
پاسخ  abbassjahan

ببخشید ساتوشی را از کدام صرافی خریدین؟

امیر محمد
امیر محمد
3 سال قبل
پاسخ  abbassjahan

الان میکنه یک و سیصد

بهزاد جدی
بهزاد جدی
3 سال قبل

الان یک و هفتصد

علی ع
علی ع
3 سال قبل

الان دو و نهصد :)

ساسان
ساسان
3 سال قبل
پاسخ  علی ع

الان ۳۵۰۰

بهنام بخزاد
بهنام بخزاد
4 سال قبل
پاسخ  abbassjahan

تقریبا هفتصد تومن

حمزه
حمزه
3 سال قبل

سلام.
همش با هم یا هر دونش منظورتونه؟

Mainer
Mainer
4 سال قبل

یه امر مهم در مورد بیت کویین این بود که حرف جدیدی برای گفتن با خودش اورد،حالا با پیشرفتها که با جلوتر رفتن زمان تصاعدی هم بیشتر میشود ایا ارز دیجیتالی که حرفی جدید برای زدن داشته باشه نمیاد؟؟مثلا یه ارز بیاد که افراد فقیر هم بتونن استخراجش کنن و یا بجای استخراج سخت افزاری یا یه نوع استخراج ابری استفاده کنه اونم با موبایل که تو دست همه هست، ایا اونوقت نمیشه انتظار داشت که اون ارزجدید با این ایده نو نتونه بشه رقیب جدی بیت کوئین؟

جنگی نژاد
جنگی نژاد
3 سال قبل
پاسخ  Mainer

ارزی که قرار باشه همه استخراج کنن ارزشش از ریال کمتر میشه

امید
امید
4 سال قبل
پاسخ  Mainer

نکنه منظورتون ازون ارز جدید pi هست ؟ :)))

توفیق
توفیق
4 سال قبل
پاسخ  Mainer

جدیدا مونرو میخوان با موبایل استخراج کنن

فاضلی
فاضلی
4 سال قبل
پاسخ  Mainer

Miner ✓
Mainer ×
BitCoin ✓
BitQueen ???????????
چه اصراری هم دارن مستقیم بیاد رقیب بیت بشه این شت نتوورک، حالا بزار بیاد رنک ۱۰۰۰ مارکت کپ بشه که همونم نمیشه، بعد رقیب بیت کوین. کوئین چیه اخه مرزهای بی سوادی رو جابجا کردید.

214
214
4 سال قبل

احتمال داره هر اتفاقی بیفته پس بهتر هست چند تا سبد داشته باشیم تا تخم مرغ هامون رو توش بزآریم من ارز هایی خریدم که الان با سنت معامله میشه پس شما هم اگر توان خرید دارید بخرید

فاضلی
فاضلی
4 سال قبل
پاسخ  214

به سنت معامله شدن یک ارز صرفا به معنای رشد کردنش نیست.

آراز
آراز
4 سال قبل
پاسخ  فاضلی

خیلی جالبه جناب فاضلی عزیز و یکی دوتا دیگه از دوستان با ادعای بالا در سواد و به گفته عموم (ملا نقطه ای بودن) چرا با دیدن دیدگاهای دیگه ،اینطور بهم میریزن؟دوست عزیز این گفتمان هست و منظور رساندن معنی هست نه کلاس املا،و دیگر اینکه هر کس نظری داره و قرار نیست همه با نظر فوق کارشناسی شما موافق باشن و اگر نباشن اینطور شما پرخاشگر بشین،لطفا بجای نشون دادن دیکته صحیح کلمات یه تحلیلی از خودتون عرض بکنین،یه مهندس و معمار خوب اونیه که خودش سعی کنه بالاترین ساختمان رو بسازه نه با تخریب ساختمانهای بلند دیگه ،ساختمان دو طبقه خودش رو بالاترین کنه،

اردشیر
اردشیر
4 سال قبل
پاسخ  آراز

بله! ادب از دانش مهمتر هست
ادب از هر چیز دیگری مهمتر هست

ادب به ز هر چه ایزد بداد

حقیقت تلخ
حقیقت تلخ
4 سال قبل
پاسخ  214

بیت کویین جهش خودش رو کرده دوستان فکر کنید مثله طلا هستش ولی با تفاوت اینکه ساخته شده تا یک دسته افراد که اینو ساختند تموم ثروتها رو بدست بیارند نه امثال فقیر فقرا که نمیتونند یک بیت کوین هم بخرند از افکار رویایی دست بردارید یه مشت بچه تعصب دارند رو بیت کوئین نه از سیاست می‌فهمند نه از قرنی که توش زندگی می‌کنند اینجا مریخ نیست ماهم مریخی نیستیم که به همین راحتی بزارند کسی ثروتمند بشه...من زمانی کامپیوتر داشتم خیلیا مایبیبی هم نداشتند میشه با یک ایده و برنامه نویسی یک ارز درست کنه و تبلیغات ارز خودشو بکنه و هیچ اعتباری نیست این کدنویسی ها رو هک نکنند یکروزی چون کده و برنامه نویسی و غیر ممکن نیست اون وقته که رمزهای دیجیتال از بین میرند و ثروتها و سودش رو همون سازنده ها می‌برند اونا هیچ ضرری نمی‌کنند و هیچوقت گارانتی نمی‌کنند فقط تشویق می‌کنند به استفاده از این ارزها...ارزهای دیجیتال مثله بیت کوین هیچوقت موفق نمیشه فقط کافی به دلیل سیاسی تحریم بشه توسط همه کشورها چرا که سرمایه ملی اونا داره خارج میشه و وارد کشور سازنده میشه...

رسول برزگر
رسول برزگر
3 سال قبل

اگر اون زمانی که کامپوتر داشتی بیت کویین هم داشتی الان دیگه وقت نظر دادن در اینجا را نداشتی

mehdi akbari
mehdi akbari
3 سال قبل

جالبه که با این تحلیل، بازم شما خیلی پیگیر مطالب این حوزه هستین
در کل الان فرمایش شما چیه؟ کلا این حوزه رو رد می‌کنین؟
شاید قصدتون اینه که بیاین اینجا آگاه سازی کنین ولی اینجور حرف زدن شما هیچ تاثیر مثبتی نداره
من که چیزی از این حوزه نمیدونم ولی این کامنت شما رو که میخونم اتفاقا فکر میکنم شما چیزی نمیدونین که این شکلی نظر میدین. بهتر نیست اگر قصدتون خیر و کمک کردنه یکم علمی تر حرف بزنین؟ شاید ما هم استفاده کردیم

اردشیر
اردشیر
4 سال قبل

روزهای نخست می گفتند که ویروس کرونا فقیر و دارا نمی شناسد
اما پژوهش های اخیر ثابت کرده است که در همه ی کشورها بیش از هفتاد درصد مبتلایان از اقشار ضعیف جامعه هستند. بیت کوین هم مانند هر پدیده ی انسانی دیگری سودش به آن کسانی می رسد که پول داشته باشند!

پویا رحیمی
پویا رحیمی
4 سال قبل
پاسخ  اردشیر

پولش به جیب کسانی میره که دل شیر داشته باشن عزیز دل برادر

محمدمهدی اشرفی
محمدمهدی اشرفی
4 سال قبل

مهندس تلخ با این همه سواد و دانایی، باید عرض کنم بیت کوین درسته نه بیت کوئین!!!
وقتی اسمشو بلد نیستیم پس بهتره تحلیل هم نکنیم...
کوئین = ملکه
کوین = سکه

amir mohammadi
amir mohammadi
3 سال قبل

90 درصد مردم مشکل دارن حالا هرچی بگی بهشون.خودم زبونم مو در اورد

امید
امید
4 سال قبل

اینو معلم ادبیات شده این وسط