atlasarzdigital

چرا باید حداقل ۰.۰۰۲۵ بیت کوین داشته باشید؟

چرا باید حداقل ۰.۰۰۲۵ بیت کوین داشته باشید؟

اگر شما نیز اخبار بحران اقتصادی در سرتاسر جهان را دنبال کرده و نیم‌نگاهی به حوزه ارزهای دیجیتال داشته باشید، احتمالاً به خرید و ذخیره بیت کوین فکر کرده‌اید. در این مقاله از وب‌سایت مدیوم، یکی از نویسندگان برجسته حوزه ارزهای دیجیتال و مدیر برند سابق شرکت مایکروسافت، جیسون دین (Jason Deane)، تلاش دارد با آمار و ارقامی ساده به ما ثابت کند که اگر هر فرد امروز حداقل ۰.۰۰۲۵ بیت کوین بخرد، حاشیه اطمینانی برای خودش در آینده ایجاد کرده است.

به گفته جیسون دین، زمانی که او در ششم فوریه ۲۰۲۰ (۱۷ بهمن ۹۸) در حال نگارش این مقاله بوده است، طبق گزارش وب‌سایت worldometers.info که دقیق‌ترین شاخص جهانی موجود برای ارزیابی جمعیت شناخته می‌شود، جمعیت کره زمین ۷,۷۶۲,۵۷۱,۰۸۸ برآورد شده بود.

چرا باید حداقل ۰.۰۰۲۵ بیت کوین داشته باشید؟
جمعیت فعلی کره زمین

این رقم، در حال حاضر که ما در حال نقل از مقاله آقای دین هستیم (۱۷ فروردین ۹۹)، حدود ۱۳ میلیون بیشتر شده و احتمالاً هنگامی که شما در حال خواندن این مقاله باشید از این تعداد نیز بیشتر خواهد بود.

هر کدام از مردم جهان می‌توانند مالک یک دلار ایالات متحده که ارز ذخیره‌ای جهانی است، باشند و همچنان تریلیون‌ها دلار باقی بماند.

حالا با نگاهی به آمار لحظه‌ای بدهی ایالات متحده در کنار آمار لحظه‌ای افزایش جمعیت به حقیقت حیرت‌انگیزی دست خواهید یافت. دلار ایالات متحده با نرخی بسیار سریع‌تر از نرخ رشد جمعیت و با اختلافی بسیار زیاد در حال چاپ‌شدن است.

چرا باید حداقل ۰.۰۰۲۵ بیت کوین داشته باشید؟
بدهی آمریکا

و این مسئله، نه فقط برای دلار، بلکه در مورد هر ارزی روی کره زمین صادق است.

همه، به جز بیت کوین!

یک حساب و کتاب ساده

این که هر فرد روی کره زمین یک عدد بیت کوین داشته باشد ممکن نیست. در واقع، هرگز ممکن نبوده است. از آغاز پیدایش بیت کوین در سال ۲۰۰۹ تا پایان چرخه استخراج آن در سال ۲۱۴۰، تنها ۲۱ میلیون بیت کوین قرار است تولید شود. در زمان نگارش این مقاله توسط آقای دین، تعداد بیت کوین استخراج‌شده ۱۸,۲۰۳,۰۰۰ بوده است که چیزی حدود ۸۶.۶۸۱ درصد از کل موجودی آن است. در زمانی که ما در حال نقل از مقاله آقای دین هستیم این میزان، تنها حدود یک درصد افزایش داشته است. استخراج بیت کوین‌های باقیمانده (که در زمان نگارش مقاله جیسون دین ۲,۶۹۳,۴۸۸ هستند) طی ۱۲۰ سال آینده بسیار دشوارتر خواهد بود.

با درنظرگرفتن این دو رقم (جمعیت حال حاضر جهان در مقابل بیت کوین‌های موجود) و یک حساب و کتاب ساده می‌توانیم نتیجه بگیریم که با توزیع بیت کوین به طور مساوی بین تمام افراد در این کره خاکی، به هر نفر ۰.۰۰۲۳۴۴۹۷ بیت کوین خواهد رسید. به عبارت دیگر، ۲۳۴,۴۹۷ ساتوشی.

دقیقاً همانطور که برای مبلغ جزئی دلار از سنت استفاده می‌کنیم، واحد ساتوشی نیز برای مقادیر جزئی بیت کوین استفاده می‌شود. واقعیت این است که در آینده اکثر ما فقط در مقیاس ساتوشی معامله خواهیم کرد. ارزش بیت کوین به قدری بالا خواهد بود که تنها افراد بسیار خاص یا بسیار ثروتمند با واحد بیت کوین سروکار خواهند داشت.

در هنگام نگارش این مطلب، قیمت بیت کوین ۶,۷۹۹ دلار است. یعنی خرید ۲۳۴,۴۹۷ ساتوشی کمتر از ۱۶ دلار (و به احتساب قیمت دلار امروز حدود ۲۶۰ هزار تومان) تمام می‌شود. با این مبلغ می‌توانید مطمئن باشید که شما، از نظر ریاضی، از میانگین افراد در سرتاسر جهان بیت کوین بیشتری خواهید داشت.

فکر فوق‌العاده‌ای است!

اما، این جمع و تفریق ساده‌سازی شده بود و عمداً چند فاکتور دیگر را حذف کردیم. بنابراین، برای رسیدن به یک رقم واقعی‌تر، بهتر است کمی عمیق‌تر شویم.

یک حساب و کتاب نه‌چندان ساده!

اعداد بالا در موقعیت فعلی «قفل» شده‌اند. بله، هنوز ۲,۶۹۳,۴۸۸ بیت کوین برای استخراج‌شدن وجود دارد، اما تا ۱۲۰ سال آینده افراد بیشتری هم به جمعیت کره زمین اضافه خواهند شد.

اگر تا آن موقع خودمان را منفجر نکرده یا روش ابتکاری دیگری برای انقراض نسل بشر پیدا نکرده باشیم، پیش‌بینی می‌شود جمعیت جهان در سال ۲۱۴۰ به ۱۲ میلیارد نفر برسد.

باز هم با استفاده از یک سری حساب و کتاب ساده، با فرض اینکه شما برای نوه و نتیجه خود بیت کوین خریداری کرده باشید و تمام بیت کوین‌های باقیمانده نیز با موفقیت استخراج شده باشند، برای اینکه خیال‌تان جمع باشد، باید ۰.۰۰۱۷۵ بیت کوین به ارزش حدود ۱۱.۸۹ دلار (تقریبا ۱۹۴ هزار تومان) به پول امروز داشته باشید.

هرچند به نظر می‌رسد که این میزان اندکی کمتر از رقم قبلی باشد، اما برخی ملاحظات را باید در نظر گرفت.

اول اینکه تعداد قابل توجهی بیت کوین از بین رفته‌اند و احتمالاً هرگز بازیابی نخواهند شد.

با اینکه این امر امروزه به علت ارزشی که بیت کوین دارد عجیب به نظر می‌رسد، باید در خاطر داشت که بیت کوین زمانی هیچ ارزشی نداشت و به راحتی به دست می‌آمد. افرادی که برای سرگرمی بیت کوین استخراج می‌کردند احتمالاً صدها و شاید هزارها، بیت کوین به دست آورده و به‌ سادگی آن‌ها را از دست می‌دادند، مثلاً کلید خصوصی خود را گم می‌کردند که بدون آن دستیابی مجدد به بیت کوین‌ها امکان‌پذیر نیست.

به عنوان مثال، مشهور است که جیمز هاول (James Howell)، یکی از کارمندان حوزه فناوری اطلاعات در بریتانیا، در روزهای اول ظهور بیت کوین ۷,۵۰۰ واحد بیت کوین استخراج کرده بود و بعد به طور تصادفی هارد اکسترنالی را که کلیدهایش را روی آن‌ها ذخیره کرده بود دور انداخت. این هارد اکسترنال در حال حاضر در محل دفن زباله در وِلز زیر تپه‌هایی از زباله دفن شده و هاول نتوانست مجوز قانونی را برای حفاری آن منطقه دریافت کند.

داستان‌هایی مشابه داستان هاول کم نیستند. اینترنت پر از افرادی است که به از‌ دست‌دادن بیت کوین در روزهای اول آغاز به کار این شبکه اعتراف کرده‌اند. این داستان‌ها هنوز هم ادامه دارند. گرچه با توجه به ارزش فعلی بیت کوین، مقادیر از دست‌رفته در داستان‌های جدید بسیار کمتر هستند.

از آنجا که نمی‌توان آن را در قالب یک علم دسته‌بندی کرد، چند روش ارزیابی برای برآورد تعداد کوین‌های از دست‌رفته وجود دارد. کوین‌ها برای همیشه در بلاک چین قابل مشاهده باقی می‌مانند، اما تا ابد دست‌نیافتنی خواهند بود. با این حال، هیچ راهی برای فهمیدن اینکه چه کوینی کجاست وجود ندارد.

یکی از روش‌های مورد علاقه آقای دین، یعنی مطالعه کوین‌هایی که برای مدت زمانی طولانی جابه‌جا نشده‌اند، نشان می‌دهد که بین ۳ تا ۳.۸ میلیون کوین یا گم ‌شده و یا قفل شده‌اند. شرکت Chainanalysis نیز با ترکیب چند روش مختلف رقمی حدود ۴ میلیون کوین را برآورد کرده است. عددی در این محدوده صحیح به نظر می‌رسد.

برای اطمینان از اینکه هر فرد در آینده بتواند مقدار میانگین (یا اندکی بیشتر از میانگین) بیت کوین داشته باشد، باید بتوانیم آمار و ارقام را دقیق‌تر در نظر بگیریم.

برای احتیاط بهتر است حداقل تعداد کوین‌های گم‌شده را در نظر بگیریم زیرا این کار می‌تواند حداکثر تعداد کوینی را که انتظار داریم در دسترس باشند برای ما مشخص کند. اگر معلوم شود که کوین‌های در دسترس از این میزان هم کمتر هستند، ما عددی در دست خواهیم داشت که تضمین می‌کند هنوز بالاتر از میانگین کلی هستیم.

با در نظر گرفتن این ارقام، ما به ۰.۰۰۲۳۱۸۸ بیت کوین احتیاج خواهیم داشت تا مطمئن شویم که حداقل به مقدار میانگین بیت کوین داریم. این میزان در حال حاضر برابر با ۱۵.۷۶ دلار (حدود ۲۵۶ هزار تومان) است.

مسئله دومی که باید در نظر بگیریم، نهنگ‌ها هستند. نهنگ (Whale) اصطلاحی است که برای افراد یا سازمان‌هایی که مقادیر زیاد بیت کوین دارند استفاده می‌شود زیرا هر بار که اقدام به جابه‌جایی یا فروش بیت کوین‌های خود می‌کنند موج‌های عظیم در بازار ایجاد می‌شود. تخمین زده شده است که تنها حدود ۱,۶۰۰ نهنگ مالک حدود ۵ میلیون بیت کوین هستند. بسیاری از این نهنگ‌ها از جمله اولین افرادی هستند که بیت کوین به دست آوردند و هنوز هم آن‌ها را نگهداری می‌کنند.

با اینکه از این واقعیت به عنوان یکی از مشکلات نقدینگی یاد می‌شود، جریان چندان هم پیچیده نیست. حتی با وجود کاهش ۵۰ درصدی عرضه ارز دیجیتال بیت کوین بعد از هاوینگ بعدی، هنوز بیت کوین‌های بسیاری در دسترس هستند و هنوز به‌ دست‌ آوردن هر اندازه بیت کوین که بخواهید نسبتاً ساده است، البته اگر مقدار معقولی بخواهید.

اما اوضاع در آینده به گونه دیگری خواهد بود. درست است که این کوین‌ها خارج از چرخه می‌مانند، اما آقای دین فکر می‌کند در آینده، با توجه به قیمت بیت کوین، آزاد کردن بخشی (اگر نگوییم اکثر) این دارایی‌ها اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

بنابراین، کوین‌هایی را که برای بلندمدت نگهداری می‌شوند نیز باید در مجموع کوین‌های موجود در طول زمان به حساب بیاوریم، نه اینکه آن‌ها را از مجموع کوین‌ها کم کنیم.

نتیجه

آیا تبدیل بخشی از ارز فیاتی که به سختی به دست آمده به بیت کوین ارزش دارد؟ با توجه به ارقام بالا، چه مقدار می‌تواند تضمین کند که شما حداقل مقدار میانگین بیت کوین را در اختیار دارید؟

در بخش دوم این پرسش، می‌توانیم با درنظرگرفتن اطلاعات فعلی و برخی فرضیات، رقم دقیقی ارائه کنیم.

به هر شکلی که اعداد را کاهش دهید به مقداری بین ۰.۰۰۱۷۵۰۰۰ تا ۰.۰۰۲۳۱۸۸ بیت کوین احتیاج دارید تا مطمئن شوید که موجودی بیت کوین شما حداقل مقدار میانگین برای هر فرد روی کره زمین است. این مقدار در حال حاضر مبلغی حدود ۱۱.۸۹ تا ۱۵.۷۶ دلار (حدود ۱۹۳ هزار تا ۲۵۶ هزار تومان) می‌شود.

برای اینکه خیال‌تان جمع‌تر شود و حاشیه امنیت اندکی نیز داشته باشید، می‌توانید این عدد را رُندتر کرده و به ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان برسانید. حالا این عدد ممکن است بخش اول پرسش را برایمان پررنگ‌تر کند: اصلاً ارزش دارد؟

اگر رقم ذکرشده به تومان را در نظر بگیرید و در اوایل سال ۱۳۹۹ قیمت یک وعده مرغ سوخاری را به طور میانگین ۵۰ هزار تومان در نظر بگیرید، عدد فوق تنها مساوی با یک شام خانوادگی چهار الی شش نفره در یک رستوران فست‌فود به صرف مرغ سوخاری است! می‌بینید که در مقیاس بزرگ‌تر، این مبلغ رقم خاصی محسوب نمی‌شود. به نظر شما، آیا اختصاص‌دادن مبلغی که برای یک شام ساده خانوادگی در نظر گرفته بودید برای خاطرجمع‌شدن از حداقل سرمایه‌گذاری روی کمیاب‌ترین کالای جهان ارزش دارد؟

این پرسشی است که شما باید به آن پاسخ بدهید. ما صرفا این مطلب را از زبان یک معامله‌گر، استخراج‌کننده و نظریه‌پرداز در حوزه ارزهای دیجیتال نقل کردیم و شما خودتان باید تصمیم بگیرید که تا چه اندازه مرغ سوخاری‌تان را دوست دارید!

46
دیدگاه کاربران

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
16 رشته دیدگاه‌ها
30 پاسخ‌های
38 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
39 نویسندگان دیدگاه‌ها
پویا رحیمیحسنبهنام بخزادabbassjahanامید نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
abbassjahan
abbassjahan

من الان500000ساتوشی دارم چقدر می ارزه دوستان

بهنام بخزاد
بهنام بخزاد

تقریبا هفتصد تومن

Mainer
Mainer

یه امر مهم در مورد بیت کویین این بود که حرف جدیدی برای گفتن با خودش اورد،حالا با پیشرفتها که با جلوتر رفتن زمان تصاعدی هم بیشتر میشود ایا ارز دیجیتالی که حرفی جدید برای زدن داشته باشه نمیاد؟؟مثلا یه ارز بیاد که افراد فقیر هم بتونن استخراجش کنن و یا بجای استخراج سخت افزاری یا یه نوع استخراج ابری استفاده کنه اونم با موبایل که تو دست همه هست، ایا اونوقت نمیشه انتظار داشت که اون ارزجدید با این ایده نو نتونه بشه رقیب جدی بیت کوئین؟

فاضلی
فاضلی

Miner ✓
Mainer ×
BitCoin ✓
BitQueen ???????????
چه اصراری هم دارن مستقیم بیاد رقیب بیت بشه این شت نتوورک، حالا بزار بیاد رنک ۱۰۰۰ مارکت کپ بشه که همونم نمیشه، بعد رقیب بیت کوین. کوئین چیه اخه مرزهای بی سوادی رو جابجا کردید.

توفیق
توفیق

جدیدا مونرو میخوان با موبایل استخراج کنن

امید
امید

نکنه منظورتون ازون ارز جدید pi هست ؟ :)))

214
214

احتمال داره هر اتفاقی بیفته پس بهتر هست چند تا سبد داشته باشیم تا تخم مرغ هامون رو توش بزآریم من ارز هایی خریدم که الان با سنت معامله میشه پس شما هم اگر توان خرید دارید بخرید

حقیقت تلخ
حقیقت تلخ

بیت کویین جهش خودش رو کرده دوستان فکر کنید مثله طلا هستش ولی با تفاوت اینکه ساخته شده تا یک دسته افراد که اینو ساختند تموم ثروتها رو بدست بیارند نه امثال فقیر فقرا که نمیتونند یک بیت کوین هم بخرند از افکار رویایی دست بردارید یه مشت بچه تعصب دارند رو بیت کوئین نه از سیاست می‌فهمند نه از قرنی که توش زندگی می‌کنند اینجا مریخ نیست ماهم مریخی نیستیم که به همین راحتی بزارند کسی ثروتمند بشه…من زمانی کامپیوتر داشتم خیلیا مایبیبی هم نداشتند میشه با یک ایده و برنامه نویسی یک ارز درست کنه و تبلیغات ارز خودشو بکنه و هیچ اعتباری نیست این کدنویسی ها رو هک نکنند یکروزی چون کده و برنامه نویسی و غیر ممکن نیست اون وقته که رمزهای دیجیتال از بین میرند و ثروتها و سودش رو همون سازنده ها می‌برند اونا هیچ ضرری نمی‌کنند و هیچوقت گارانتی نمی‌کنند فقط تشویق می‌کنند به استفاده از این ارزها…ارزهای دیجیتال مثله بیت کوین هیچوقت موفق نمیشه فقط کافی به دلیل سیاسی تحریم بشه توسط همه کشورها چرا که سرمایه ملی اونا داره خارج میشه و وارد کشور سازنده میشه…

محمدمهدی اشرفی
محمدمهدی اشرفی

مهندس تلخ با این همه سواد و دانایی، باید عرض کنم بیت کوین درسته نه بیت کوئین!!!
وقتی اسمشو بلد نیستیم پس بهتره تحلیل هم نکنیم…
کوئین = ملکه
کوین = سکه

امید
امید

اینو معلم ادبیات شده این وسط

اردشیر
اردشیر

روزهای نخست می گفتند که ویروس کرونا فقیر و دارا نمی شناسد
اما پژوهش های اخیر ثابت کرده است که در همه ی کشورها بیش از هفتاد درصد مبتلایان از اقشار ضعیف جامعه هستند. بیت کوین هم مانند هر پدیده ی انسانی دیگری سودش به آن کسانی می رسد که پول داشته باشند!

پویا رحیمی
پویا رحیمی

پولش به جیب کسانی میره که دل شیر داشته باشن عزیز دل برادر

فاضلی
فاضلی

به سنت معامله شدن یک ارز صرفا به معنای رشد کردنش نیست.

آراز
آراز

خیلی جالبه جناب فاضلی عزیز و یکی دوتا دیگه از دوستان با ادعای بالا در سواد و به گفته عموم (ملا نقطه ای بودن) چرا با دیدن دیدگاهای دیگه ،اینطور بهم میریزن؟دوست عزیز این گفتمان هست و منظور رساندن معنی هست نه کلاس املا،و دیگر اینکه هر کس نظری داره و قرار نیست همه با نظر فوق کارشناسی شما موافق باشن و اگر نباشن اینطور شما پرخاشگر بشین،لطفا بجای نشون دادن دیکته صحیح کلمات یه تحلیلی از خودتون عرض بکنین،یه مهندس و معمار خوب اونیه که خودش سعی کنه بالاترین ساختمان رو بسازه نه با تخریب ساختمانهای بلند دیگه ،ساختمان دو طبقه خودش رو بالاترین کنه،

اردشیر
اردشیر

بله! ادب از دانش مهمتر هست
ادب از هر چیز دیگری مهمتر هست

ادب به ز هر چه ایزد بداد

علی رستم
علی رستم

با عرض سلام خدمت دوستان.. من تمام اخبار بیت کوین رو دنبال میکنم ولی هیچی ارز دیجیتال ندارم. راستش سوادشم ندارم. که چطور خرید وفروش و نگهداری کنم دنبال یک آدم با مرام میگردم کمکم کنه. با تشکر از تمام عوامل و دوستان

امیربهرام
امیربهرام

چ کمکی از دست من برمیاد قربان؟

BTC4EVER
BTC4EVER

سلام دوست عزیز تا خودت نخوای و دنبالش نری فایده نداره حداقل تو همین سایت ارز دیجیتال یکم وقت بزار مطالعه کن هم خودت یاد میگیری هم دیگه فردا سرت کلاه نمیره خیلی سخت نیست یکم وقت و مطالعه میخواد

امید شریفی
امید شریفی

سلام
مطلبتون کاملا درسته
ولی موضوعی که الان در تمام دنیا مطرحه ارز دیجیتال ملی هست که هر کشور به سرعت در حال راه اندازی اونه که تو آسیا چین پیشتازی میکنه تو اروپا آلمان و تو قاره آمریکا هم ایالات متحده
حالا اگر هر کشوری ارز خودش رو داشته باشه سر بیت کوین چه بلایی میاد؟

پوریا
پوریا

به نظر من چون ارز های هر کشور به هر حال زیر نظر دولت ها اداره میشن و محدودیت دارن ، بازهم ارز هایی مثل بیت کوین و اتر محبوب باقی میمونن

BTC4EVER
BTC4EVER

به نظر بنده چطور وقتی اسکناس چاپ شد و کارت های بانکی اومد مردم بازهم به خرید طلا ادامه دادند چون با اطمینان تر از پول رایج هر کشوری بود و روز به روز هم ارزشش بالاتر میرفت در مورد بیت کوین هم شاید این مسئله صدق کنه درسته ارزهای دنیا شاید یه روزی دیجیتالی بشن ولی این مشکل تورم و بی ارزش شدن روزافزون اونارو از بین نمیبره و فقط دیجیتالی شدن مثل اینکه همه از کارت بانکی استفاده کنن و اون موقع هم مردم دنبال سرمایه ای میگردن که تو دنیا محدوده و رفته رفته به ارزشش افزوده میشه و بیت کوین هم شاید حکم طلای دیجیتال رو پیدا کنه البته این با هدف بیت کوین که یکپارچگی پولی هست تداخل داره ولی خب شاید نشه ازش اجتناب کرد
در کل اگر مشکل قانونی براش پیش نیارن و اتفاق عجیبی نیوفته احتمال موفقیت ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین تو آینده خیلی زیاده
با نگاه به کارنامه بیت کوین حداقل ارزش یکم خریدش رو داره

آرش
آرش

ارز های دیگه با بیت کوین معامله خواهند شد

فرید عاقبتی
فرید عاقبتی

اگر هر ایرانی در سال فقط یک گرم زعفران مصرف کند قیمت جهانی زعفران چند برابر میشود؟

مهرداد مهدیزاده امینی
مهرداد مهدیزاده امینی

با در نظر گرفتن علم روانشناسی و روح شناسی باید مقوله طمع را در نظر گرفت. نهنگیت یک اعتیاد به جمع آوری است و هیچگاه متوقف نخواهد شد مگر اینکه سرقت کلیدواژه ای رخ دهد یا او توبه کند. 😁
خارج از شوخی این نقل قول ها همیشه هستند برای کنترل بازار بصورت روانشناسی. میدانید اگر از این جمعیت زمین که مطرح شد 2 ملیون نفر به ترغیب این نقل قول مقدار ذکر شده را خریداری کنن حکم چند نهنگ را دارند؟
میدانید این آقای عالی رتبه که حرفش قراره برو باشه و خودش از افراد نهنگ باشد با این ترغیب به خرید و ذخیره سازی چه تاثیر تساعدی در قیمت بیت خواهد گذاشت و البته که قطعا همان 200 ساتوشی ارزش وجشتناکی پیدا خواهد کرد و البته که این آقای نهنگ هم اندوخته اش چند برابر خواهد شد. 🤣ماکه بخیل نیستیم دمش گرم راست میگه بخیرد جمع کنید دن هاوینگه. هاوینگ هم شد یکسال نگهدارین خدا خیرتون بده اندوخته منم چند برابر میشه.خیر ببینه انشالله.

ما همه ساتوشی هستیم
ما همه ساتوشی هستیم

من که عاشق بیت کوین هستم دوست دارم هر روز فقط بیت کوین بخرم قیمتش هر چند که میخواد باشه تازه اگر پایین تر بیاد مداوم تعداد بیشتری میتونم بخرم

فاضلی
فاضلی

به اندازه ۱۵ دلار بیت بخری تصور کن صد برابر بشه و به ۱۵۰۰ دلار برسی، خب چه اتفاقی میفته؟ میشه حدودا قیمت یه اسمارتفون سطح بالا. آینده کسیو تضمین نمیکنه این مقدار اندک. الان سال ۲۰۲۰ هستیم نه ۲۰۱۰ و جهش های هزار درصدی تموم شد. نظر شخصیم اینه باید حداقل ۱ عدد بیت کوین کامل خرید.

محمد راد
محمد راد

100 برابر؟
تو ده سال ده هزار برابر شده بعد در اینده (که مطمینا بیشتر از ده سال در نظر گرفته میشه ) صد برابر بشه؟
یا اصلا رشد نمیکنه و کم کم از بین میره ارزشش یا رقم خیلی بیشتر از این حرفا میشه

شاهین
شاهین

دوراندیشی همون چیزیه که همیشه به بشرکمک کرده ولی کارهرکسی نیست خصوصادربازاررمزارزهاکه حداقل ۹۰درصددارنده هاش صبرندارن امابلطف همیناس که بازارجذابوپرسودی شده . ازعوامل سایت هم تشکربابت ترجمه ایندست مقاله های مفید

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه چرا باید حداقل ۰.۰۰۲۵ بیت کوین داشته باشید؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.