وضعیت بازار؛ رسیدن قیمت اتریوم به ۴ هزار دلار همزمان با عبور قیمت بیت کوین از ۵۰ هزار دلار

وضعیت بازار؛ رسیدن قیمت اتریوم به ۴ هزار دلار همزمان با عبور قیمت بیت کوین از ۵۰ هزار دلار

همزمان با عبور قیمت بیت کوین از ۵۰,۰۰۰ دلار، قیمت اتریوم هم با ثبت جهشی قابل‌توجه از سد ۴,۰۰۰ دلار عبور کرد.

به گزارش کوین دسک، قیمت بیت کوین در حال حاضر بالاتر از ۵۰,۰۰۰ دلار معامله می‌شود و نسبت به ۲۴ ساعت گذشته چیزی در حدود ۲ درصد نوسان داشته است. جهش بازار ارزهای دیجیتال با افزایش شاخص‌ها در بازارهای سهام همراه بود که نشان می‌دهد تمایل سرمایه‌گذاران به قبول ریسک بیشتر شده است.

وضعیت بازار؛ رسیدن قیمت اتریوم به ۴ دلار همزمان با عبور قیمت بیت کوین از ۵۰ هزار دلار

اتریوم، ارز دیجیتال شماره دو بازار، دیروز توانست برای اولین بار از ماه مه، به بالای ۴,۰۰۰ دلار برسد. اتریوم طی یک هفته گذشته توانسته با ثبت رشدی ۲۰ درصدی، عملکردی بهتر از بیت کوین ثبت کند.

مارتا ریس هیولم (Martha Reyes-Hulme)، مدیر بخش تحقیقات کارگزاری دارایی‌های دیجیتال بیکوانت (Bequant)، در اظهارنظری نوشت:

بیت کوین هم می‌خواهد به جشن بقیه [دارایی‌ها] بپیوندد. سلطه بیت کوین بر بازار به‌سمت ۴۰ درصد در حال کاهش است و ممکن است با توجه به فاصله‌گرفتن سرمایه‌گذاران از بازار این ارز دیجیتال و رفتن به سراغ دیگر بخش‌های بازار، رفته‌رفته شاهد کمترشدن این سلطه باشیم. سرمایه‌گذاران بیش از آن که تمرکزشان را روی ذخیره ارزش بگذارند، به‌دنبال کاربردها [در پروژه‌ها] می‌روند.

سلطه بیت کوین در حال حاضر کمتر از ۴۰ درصد و در محدوده ۳۹.۸۸ درصد است.

اولریک لایک (Ulrik Lykke)، از مدیران ارشد شرکت آرک ۳۶ (ARK36)، در مصاحبه اخیر خود گفت:

اگر بیت کوین نتواند از سد مقاومت ۵۰,۰۰۰ دلاری عبور کند، قیمت ممکن است تا کف ۴۰,۰۰۰ دلاری پایین بیاید و این موضوع می‌تواند نشان‌دهنده جهش گربه مرده در بازار باشد.

طی ۲۴ ساعت گذشته، قیمت بیت کوین و اتریوم به‌ترتیب ۲ و ۴ درصد رشد کرده‌اند. شاخص S&P500 دیروز را بدون تغییر پشت سر گذاشت. قیمت طلا هم با ۱.۱ درصد جهش به ۱,۸۳۰ دلار رسید. نرخ سود اوراق خزانه‌داری هم در محدوده ۱.۳۲۴ بسته شد.

تداوم روند صعودی

قیمت بیت کوین از ابتدای سال جاری میلادی تا به حال ۷۰ درصد رشد کرده است. در مقابل، شاخص S&P500 هم رشدی ۲۰ درصدی را تجربه کرده است. اوراق قرضه و طلا تا به اینجای سال ۲۰۲۱ رشد منفی داشته‌اند زیرا اشتیاق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در دارایی‌های پرریسک که پس از شیوع ویروس کرونا ایجاد شده است همچنان ادامه دارد.

طی ماه‌های گذشته هم اوراق بهادار و هم ارزهای دیجیتال نوسانات نسبتاً کمی را تجربه کرده‌اند. انتظار سرمایه‌گذاران نسبت به تداوم سیاست‌های تسهیل کمی، یکی از دلایل این نوسانات کم عنوان شده است.

روز جمعه آمریکا عنوان کرد که ۲۳۵,۰۰۰ شغل جدید ایجاد شده است که بسیار کمتر از عدد پیش‌بینی‌شدهٔ ۷۲۵,۰۰۰ است. این موضوع باعث شد تا انتظارات بابت اینکه سیاست‌های تسهیل کمی فدرال رزرو بیشتر از حد انتظار تداوم می‌یابد و بنابراین قیمت دارایی‌ها را افزایش می‌دهد تقویت شود. کمی پس از انتشار این گزارش، بیت کوین و بازارهای سهام با جهش همراه شدند.

وضعیت بازار؛ رسیدن قیمت اتریوم به ۴ دلار همزمان با عبور قیمت بیت کوین از ۵۰ هزار دلار

پریمیوم قراردادهای اختیار اتریوم

نوسانات تحقق‌یافته اتر پس از ماه اوت که در فاز تثبیت قرار داشت، بار دیگر رو به افزایش است. در عین حال، هزینه خرید اختیار معامله کوتاه‌مدت اتر هم دارد افزایش می‌یابد و این اتفاق ممکن است قیمت این ارز دیجیتال را بیش از اندازه بالا ببرد.

موقعیت‌های اختیار خرید در روز چهارشنبه حجم بالایی را ثبت کردند. این درست زمانی بود که قیمت اتریوم از دامنه نوسانات خود بیرون رفت و توانست ۳۴,۰۰۰ دلار را بشکند. داده‌های تکنیکال بازار اتریوم نشان می‌دهد که رالی فعلی در وضعیت اشباع خرید قرار دارد؛ با این حال نسبت به ماه اوت کمتر است.

وضعیت بازار؛ رسیدن قیمت اتریوم به ۴ دلار همزمان با عبور قیمت بیت کوین از ۵۰ هزار دلار

همان طور که در نمودار زیر می‌توان دید، اختلاف نوسانات ضمنی بین اختیار خرید و فروش تغییر کرده و حالا کفه ترازو به‌سمت اختیار فروش سنگینی می‌کند.

شرکت کیوسی‌پی کپیتال (QCP Capital)، در این باره می‌نویسد:

با سرعت این حرکت روبه‌بالا، تغییر شدید میانگین دور از انتظار نخواهد بود.

وضعیت بازار؛ رسیدن قیمت اتریوم به ۴ دلار همزمان با عبور قیمت بیت کوین از ۵۰ هزار دلار

عملکرد خوب سولانا

توکن سولانا روز جمعه توانست بار دیگر اوج تاریخی خود را در نزدیکی ۱۴۵ دلار بشکند. با شکسته‌شدن این محدوده، سولانا جای دوج کوین را گرفت و حالا ارز دیجیتال شماره هفت بازار است.

در حال حاضر ارزش بازار سولانا چیزی در حدود ۴۲ میلیارد دلار است. این در حالی است که ارزش بازار دوج کوین ۳۸ میلیارد دلار است.

از زمان راه‌اندازی پروژه توکن‌های غیرمثلی دیجنریت ایپ آکادمی (Degenerate Ape Academy)، قیمت سولانا سه برابر شده است. اومکار گادبول (Omkar Godbole)، از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال، با اشاره به عطش حوزه توکن‌های غیرمثلی اعلام کرد که زمانبندی راه‌اندازی پروژه از این بهتر نمی‌توانست باشد.

وضعیت بازار آلت کوین‌ها

حراج ساتبیز (Sotheby’s) قرار است مزایده توکن‌های غیرمثلی BAYC را میزبانی کند. این توکن‌های غیرمثلی تصاویری کوچک از میمون‌ها هستند که انتظار می‌رود طی بازه‌ای یک هفته‌ای از روز جمعه تا پنجشنبه پیش رو، بین ۱۳.۵ تا ۲۰ میلیون دلار به فروش بروند. مایکل بوهانا (Michael Bouhanna)، متخصص هنرهای معاصر و از مدیران ارشد بخش هنری ساتبیز، در اظهارنظری گفت:

پروژه BAYC یکی از هیجان‌انگیزترین و خلاقانه‌ترین ابتکارهای توکن‌های غیرمثلی از زمان عرضه کریپتوپانکس است.

پروژه BAYC را یوگا لبز (Yuga Labs) در بهار گذشته توسعه داد. استف کوری (Steph Curry)، از ستارگان لیگ ان‌بی‌ای، هم یکی از خریداران این توکن‌های غیرمثلی است.

مرجع نظارت بر حوزه مالی آفریقا هم چندی پیش طی اطلاعیه‌ای به کاربران بایننس اخطار داد. این مرجع در اطلاعیه خود به شهروندانش توصیه کرد در ارتباط با فعالیت در صرافی بایننس «محتاط» باشند و جوانب «احتیاط» را در نظر بگیرند. این نهاد در ادامه عنوان کرد که بایننس برای فعالیت و ارائه خدماتی نظیر مشورت در حوزه ارزهای دیجیتال در این کشور مجوز ندارد و شهروندان در صورت از دست دادن سرمایه‌هایشان، دستشان به جایی بند نیست.

باشگاه بسکتبال دالاس ماوریکس در اطلاعیه‌ای عنوان کرد که طرفداران این باشگاه با خرید از طریق دوج کوین، می‌توانند کارت‌های هدیه‌ای به ارزش ۲۵ دلار دریافت کنند. این باشگاه بسکتبال که پرداخت‌ها با دوج کوین را می‌پذیرد، عنوان کرده که تا پایان ماه سپتامبر این برنامه را ادامه می‌دهد.

طی ۲۳ ساعت گذشته لایت کوین با ۱۵ درصد رشد به ۲۱۴ دلار رسید و توانست یکی از برندگان بازار لقب بگیرد. بیت کوین کش هم در مدت مشابه ۸.۵ درصد رشد را ثبت کرد و به ۷۱۹ دلار رسید.

کاهش قیمت ۳ درصدی یونی سواپ هم باعث شد تا این ارز دیجیتال، دیروز را با کندلی قرمز به پایان برساند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
سعیدبازماندگان‌خمیری
سعیدبازماندگان‌خمیری
۲ سال قبل

اینکه میگن تا یسال دیگه اتریوم ب عدد۲۰-۳۰ هزار دلار میرسه ب نظرتون صحت داره!!!

Dark Knight
Dark Knight
۲ سال قبل

بیت کوین باید ۵۲ هزار رو رد کنه تا بازار منفجر بشه...

سیاوش
سیاوش
۲ سال قبل

4دلار؟؟؟ تیتر خبر آدمو شوکه میکنه

نگین باقری
نگین باقری
۲ سال قبل

خسته نباشید من همیشه منتظر مطالب شما هستم

ایلان بدون ماسک
ایلان بدون ماسک
۲ سال قبل

4 دلار ! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))