فرصت یک هفته‌ای SEC برای اعلام تصمیمش درباره یک ETF بیت کوین قدیمی !

فرصت یک هفته‌ای SEC برای اعلام تصمیمش درباره یک ETF بیت کوین قدیمی !

کمتر از یک ماه از انتشار خبر به تاخیر افتادن تصمیم درباره تایید شدن یا نشدن ETF بیت کوین می‌گذرد، اما کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) باید نظر نهایی خود را درباره پیشنهاد ETF دیگری تا پنجشنبه هفته جاری اعلام کند. این ETF خیلی وقت پیش برای بیت کوین ارائه شده بود و این هفته آخرین ضرب‌الاجل تصمیم‌گیری درباره آن است.

مقامات SEC موظفند تصمیم خود را درباره پیشنهاد صندوق قابل معامله بیت کوین ProShares تا ۲۳ آگوست اعلام کنند. بر خلاف به تاخیر انداختن تصمیم درباره پیشنهاد ETF مشترک VanEck/SolidX، کمیسیون بورس و اوراق بهادار این بار راه گریزی نخواهد داشت و طبق قوانین نظر نهایی‌اش را باید تا تاریخ معین شده اعلام کند. پیشنهاد صندوق قابل معامله بیت کوین ProShares با همکاری بازار بورس شیکاگویی NYSE Arca ارائه شده است.

این پیشنهاد ETF که در دسامبر سال گذشته به SEC داده شد، بر اساس قراردادهای آتی بیت کوین پشتیبانی می‌شود و بیت کوین واقعی پشتوانه آن نیست. به عبارت دیگر ارزش ETF بیت کوین توسط قراردادهای آتی آن در CME یا بازار آتی CBOE تعیین خواهد شد.

فرصت یک هفته‌ای SEC برای اعلام تصمیمش درباره یک ETF بیت کوین قدیمی !

شرکت ProShares طرح پیشنهادی خود را در سپتامبر سال گذشته ارائه کرد اما آن زمان به دلیل نوپا بودن بازارهای آتی بیت کوین، درباره اینکه بازار مالی فعالی برای قراردادهای آتی بیت کوین توسعه خواهد یافت و یا ساخته خواهد شد، هیچ اطمینانی وجود نداشت.

این شرکت مالی در ماه ژانویه از پیشنهاد تغییر در طرح پیشنهادی خود که در تاریخ ۱۹ دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی ارائه کرده و برخی موضوعات نظیر استراتژی بیت کوین/بلاک چین و استراتژی قاعده تساوی در قراردادهای آتی را مطرح کرده بود، از SEC درخواست صرف نظر کرد.

این درخواست انصراف ProShares از خواسته‌های پیشین او در طرح پیشنهادی‌، از جایی شروع شد که SEC در برابر برخی پیشنهادهای ETF ایستاد و نوسان بیت کوین را در آن زمان دلیل اصلی نگرانی خود ذکر کرد. شرکت‌های مالی دیگری نظیر Direxion Shares ، ون‌اِک و First Trust Advisors نیز از ترس رد شدن طرح پیشنهادیشان، درخواست صرف‌نظر از برخی قسمت‌های آن را به SEC فرستادند.

هر چند SEC در اواخر ژانویه اعلام کرد که تنها پیشنهادهای مربوط به قراردادهای آتی را در نظر گرفته است.

تا به امروز این کمیسیون قانون‌گذار در آمریکا تمامی پیشنهادهای ETF بیت کوین را به تاخیر انداخته و یا رد کرده است که آخرین آن‌ها هم مربوط به رد شدن دوباره پیشنهاد ETF برادران وینکلوس که بنیان‌گذار صرافی Gemini هستند، می‌باشد.

فرصت یک هفته‌ای SEC برای اعلام تصمیمش درباره یک ETF بیت کوین قدیمی !

گفتنی‌ است که طرح پیشنهادی این دو برادر اولین بار در بهار سال ۲۰۱۷ میلادی رد شد.

منبع: coindesk
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
رضا
رضا
5 سال قبل

یه سقوط دیگه یعنی در تاریخ 23 اگوست داریم؟ چون بعید میدونم اینم قبول کنن