قانون‌گذار آمریکایی از تأخیر در روند قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال ابراز نگرانی کرد

قانون‌گذار آمریکایی از تأخیر در روند قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال ابراز نگرانی کرد

هستر پیرس، یکی از قانون‌گذاران ایالات‌متحده که به مادر ارزهای دیجیتال معروف است، در یک سخنرانی اعلام کرد از این می‌ترسد که صنعت نوپای ارزهای دیجیتال به دلیل اقدامات آهسته کمیسیون بورس آمریکا (SEC) در امر قانون‌گذاری، دچار مشکل شده باشد.

پیرس در این سخنرانی اظهار داشت که با نظر گرفتن توسعه بسیار سریع صنعت ارزهای دیجیتال، نگران است که دودلی و تردید کمیسیون بورس در ارائه یک راهبرد صریح و مشخص، از رشد مناسب این صنعت جلوگیری کند.

مطابق گفته‌های پیرس، نکته مورد منازعه از جانب SEC به چگونگی تصمیم‌گیری در مورد صدور توکن ها به‌عنوان یک اوراق بهادار (سهام) مربوط است. مخصوصاً با در نظر گرفتن این‌که قوانین مربوط به اوراق بهادار تنها به خاطر شکل گرفتن یک تحول تازه در این صنعت، لازم‌الاجرا بودن خود را از دست نخواهند داد.

قانون‌گذار آمریکایی از تأخیر در روند قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال ابراز نگرانی کرد

پیرس گفت که این کمیسیون به‌عنوان یک نهاد قانون‌گذار وظیفه دارد که به بازیگران این صنعت یک راهبرد مشخص برای تبعیت از قانون ارائه دهد. وظیفه‌ای که تاکنون در انجام آن کوتاهی کرده است. او همچنین اشاره کرد که روش این نهاد در عدم ارائه یک پیام و رویکرد واضح، روشی بسیار ناکارآمد است. پیرس ادامه داد:

ما نباید سعی در هدایت نوآوری کنیم، بلکه باید با اقرار به ناتوانی خود در متوقف کردن آن، تغییرهای مفیدی که به همراه دارد را با آغوش باز پذیرا باشیم. سکوت ما تنها باعث رانده شدن این نوآوری و هرگونه رشد اقتصادی وابسته به آن به حوزه‌های قضایی دیگری خواهد شد که کار خود، در زمینهٔ ارائه یک راهنمای مناسب برای فعالان این بازار را به‌درستی انجام داده‌اند.

بازار اوراق بهادار آمریکا همیشه در تاریخ مورد غبطه جهانیان بوده است و من نمی‌خواهم ببینم که این دست‌ دست کردن‌ها، این اعتبار به‌حق را مخدوش کند.

پیرس در یک گفتگوی عمومی با گری گنسلر، رئیس اسبق کمیسیون معاملات آتی کالاهای اساسی، در نمایشگاه بیت کوین ۲۰۱۹ دانشگاه MIT از خودتنظیمی بازارهای ارزهای دیجیتال در صورت امکان، حمایت کرد.

پیرس اگرچه در آن زمان از امکان یک قانون‌گذاری ملایم‌تر پشتیبانی کرد اما به لزوم تبعیت عرضه اولیه توکن ها از الزامات ثبت‌نام در SEC هم تأکید داشت. او همچنین از تلاش‌های پلتفرم‌های معاملاتی بزرگ ارزهای دیجیتال برای ثبت کردن صرافی‌ها یا دیگر بازارهای معاملاتی خود در این نهاد با هدف لیست کردن قانونی توکن های اوراق بهادار، حمایت کرد.

خانم پیرس در ماه فوریه ۲۰۱۹، اذعان داشت که این روند طولانی‌مدت وضع قوانین ارزهای دیجیتال در آمریکا ممکن است در نهایت مفید باشد و باعث ایجاد آزادی بیشتری برای این صنعت و به بلوغ رسیدن آن شود.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه