درخواست رئیس کمیسیون بورس آمریکا از کنگره: مقررات صرافی‌های ارز دیجیتال را تعیین کنید

درخواست رئیس کمیسیون بورس آمریکا از کنگره: مقررات صرافی‌های ارز دیجیتال را تعیین کنید

گری گنسلر (Gary Gensler)، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، روز گذشته اعلام کرد که سرمایه‌گذاران یک بازار ۲ تریلیون دلاری ارزهای دیجیتال نیاز به حفاظت بیشتر دارند. او در بخش دیگری از صحبت‌های خود از کنگره آمریکا خواست تا چارچوب‌های قانونی برای فعالیت صرافی‌های ارزهای دیجیتال تدوین کند.

به گزارش کوین دسک، گنسلر در اولین جلسه گزارش علنی پس از انتصابش به‌عنوان رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، اعلام کرد که صلاحیت این کمیسیون محدود به اوراق بهادار و مدیران دارایی است که ممکن است در ارزهای دیجیتال فعالیت کنند. این در حالی است که به‌گفته وی، کنگره می‌تواند شفافیت قانونی بیشتری را، به‌ویژه در بحث صرافی‌ها، وارد این حوزه کند. او در بخشی از صحبت‌های خود گفت:

در حال حاضر این صرافی‌ها در کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالا (CFTC) چارچوب قانونی ندارند. فعلاً قانون‌گذاری در حوزه این بازارها وجود ندارد و به همین دلیل هیچ حفاظتی در مقابل کلاهبرداری و دستکاری برخوردار ندارند.

این در حالی است که گنسلر مشخص نکرد که قانون‌گذاری صرافی‌ها چگونه خواهد بود و چه ویژگی‌هایی خواهد داشت.

صحبت‌های گنسلر در واقع پاسخ او به سؤال پاتریک مک‌هنری (Patrick McHenry) ، نماینده جمهوری‌خواه، در ارتباط با دارایی‌های دیجیتال بود. مک‌هنری در بخش دیگری از سؤال خود به قانون خدمات امانی هم اشاره کرد. گنسلر در این باره اعلام کرد که نسبت به پیشرفت آن امیدوار است.

شایان ذکر است که مک‌هنری از جمله نمایندگانی است که لایحه توزیع وظایف نظارتی را میان SEC‌ و CFTC را ارائه کرده است. او همچنین سؤالی در مورد اینکه گنسلر چطور می‌تواند شفافیت قانونی در ارتباط با دارایی‌های دیجیتال را افزایش دهد، مطرح کند.

جلسه روز پنج‌شنبه، سومین جلسه‌ای بود که کمیته خدمات اقتصادی مجلس نمایندگان آن را ترتیب داده بود و در آن به جریان سهام گیم استاپ و پاسخ قانون‌گذارها اشاره شد. شایان ذکر است که ارزش سهام گیم استاپ اوایل سال جاری با رشدی پر حاشیه، چیزی در حدود ۹,۰۰۰ بیشتر شد.

گنسلر در متنی که برای آغاز جلسه آماده کرده بود، صحبتی از ارزهای دیجیتال به میان نیاورد و بیشتر به مباحثی مثل جهش سهام گیم استاپ و دیگر اتفاقات بازار نظیر فروپاشی شرکت آرکیگوس کپیتال (Archegos Capital) اشاره کرد.

او همچنین صحبت‌هایی کلی در مورد فناوری و نقش شبکه‌های اجتماعی در بازارهای عمومی سهام انجام داد و گفت:

فناوری می‌تواند دسترسی بیشتری برای بازارهای سرمایه ما فراهم کنند.

گنسلر در بخشی از صحبت‌های با اشاره به نقش جامعه‌های آنلاین مثل ردیت در افزایش قیمت سهام گفت که علاقه‌ای به سرکوب حق آزادی بیان ندارد. او در ادامه گفت که دوست دارد به جواب این سؤال برسد که آیا در پیشبرد فعالیت‌های مخرب و دستکاری در بازار، از چنین جامعه‌هایی استفاده شده است یا نه.

به‌گفته گنسلر، کمیسیون بورس آمریکا قصد دارد تابستان امسال گزارشش در مورد تب‌وتاب سهام گیم استاپ را منتشر کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
C130
C130
3 سال قبل

آخرش یک کاری میکنند که حتی یک دلار نشه در صرافی جابجا کنیم بدون احراز هویت.... خواهشم از ارز دیجیتال اینه که اگه یک وقت صرافی باینانس شروع به احراز هویت برای مبالغ کم کنه، بهمون خبر بده تا سریع فرار کنیم از دست باینانس

روح
روح
3 سال قبل

همه چیزاز غرب شروع شده از اونجا هم بسامان میشه و پیشرفت میکنه

ooo
ooo
3 سال قبل

صلاحیتو بده دیگه یه دنیا منتظرن

علی امیری
علی امیری
3 سال قبل

آنها ؟ ماها ؟

احسان
احسان
3 سال قبل

پولدارها با پول در اوردن مردم عادی مشکل دارن - اگه مردم عادی پول دستشون بیاد به کی فخر بفروشن؟ برای همین هی قر میان سرمون

وریا فیض بخش
وریا فیض بخش
3 سال قبل

با تمام تفاسیر
دوستان دوج کوین بخرید این هفته غوغا میکنه فوری فوری
دوج فادر صدر نشین میشه