کمیسیون بورس آمریکا پیش‌نویس قوانین ICOها را منتشر کرد

کمیسیون بورس آمریکا پیش‌نویس قوانین ICOها را منتشر کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهاردار ایالات متحده (SEC)، امروز پنجشنبه قوانین پیشنهادی خود را برای عرضه‌های اولیه سکه یا همان ICOها منتشر کرد.

به نقل از خبرگزاری GMA، در بیانیه‌ای که توسط این نهاد تنظیم کننده به انتشار رسیده‌ است، پیش‌نویس قوانین ICOها قرار داده شده و مردم می‌توانند درباره آن نظر خود را اعلام کنند.

تمام استارتاپ‌هایی که قصد پیش فروش توکن‌های خود را دارند باید توکن‌ خود را در SEC ثبت کنند و تمام اطلاعات لازم برای مراقب از سرمایه‌گذاران باید ارائه شود.

در این بیانیه آمده است که با وجود شباهت توکن‌ها به اوراق بهادار، اما روند ثبت ICO‌ها نمی‌تواند مانند روند اجرای عرضه اولیه سهام (IPO) در بورس باشد. از این رو، یکسری قوانین پیشنهادی برای ثبت توکن‌های بهادار تنظیم شده است.

کمیسیون بورس آمریکا پیش‌نویس قوانین ICOها را منتشر کرد

بنابر مطالعات انجام شده درباره‌ی ICOها، طرفداران این حوزه معتقدند که توکن‌ها، اوراق بهادار نیستند; بنابراین کمیسیون بورس و ارواق بهادار (SEC) حق دخالت در آن‌ها را ندارد.

کمیسیون بورس آمریکا در این بیانیه تاکید کرده است که اجازه دادن به ادامه چنین روندی خطرات زیادی برای سرمایه‌گذارانی که بدون آگاهی اقدام به سرمایه‌گذاری در ICO‌ها می‌کنند، ایجاد می‌کند. به همین دلیل این کمیسیون ناگذیر است که این دارایی‌ها را به عنوان اوراق بهادار تلقی کند تا زمانی که خلاف این موضوع ثابت شود.

این کمیسیون عرضه اولیه سکه (ICO) را اینگونه تعریف کرده است:

عرضه اولیه سکه نوعی جذب سرمایه برای استارتا‍پ‌های مبتنی بر فناوری دفترکل توزیع شده است که در آن واحدهای ارزی (توکن‌ها) یک پروژه در قبال ارزهای دیجیتال یا دیگر دارایی‌ها پیش فروش می‌شود و سرمایه‌گذاران به دلیل احتمال موفقیت پروژه و کسب سود در آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند.

کمیسیون بورس ایالات متحده تاکید زیادی به قانون‌گذاری و نظارت بر ICO‌ها دارد. این نهاد برای آگاه‌ کردن مردم از خطرات ICOهای تقلبی، یک سایت ICO تقلبی راه‌اندازی کرده است.

 

منبع: GMA
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off