فیس‌بوک با مقامات آمریکایی برای عرضه ارز دیجیتال مذاکره می‌کند

فیس‌بوک با مقامات آمریکایی برای عرضه ارز دیجیتال مذاکره می‌کند

فیس‌بوک، غول رسانه‌ی اجتماعی، مذاکرات خود را در خصوص راه‌اندازی ارز دیجیتال باثبات اختصاصی، با کمیسیون معاملات کالای ایالات متحده (CFTC) آغاز کرده است. طبق گزارش کوین دسک، روز یک‌شنبه‌، روزنامه‌ی فایننشیال تایمز اعلام کرد که کریستفر جیانکارلو (Christopher Giancarlo)، رئیس این کمیسیون، گفتگوهای اولیه‌ را با فیس‌بوک آغاز کرده است.

هدف این گفتگوها مشخص شدن این موضوع بوده که آیا این ارز دیجیتال با قوانین CFTC مطابقت دارد یا خیر. جیانکارلو همچنین اذعان داشت:

بسیار علاقه‌مندیم تا بیشتر در مورد این پروژه بدانیم. ما تنها می‌توانیم به درخواست داده‌شده برای مذاکره بپردازیم و کار دیگری انجام نخواهیم داد.

گزارش‌های اخیر نیز حاکی از آن هستند که فیس‌بوک با مقامات دولت آمریکا و بریتانیا در خصوص فرصت‌ها و مسائل قانون‌گذاری ارز دیجیتال باثبات خود، یعنی گلوبال‌کوین (GlobalCoin)، به مذاکره پرداخته است.

فیس‌بوک با مقامات آمریکایی برای عرضه ارز دیجیتال مذاکره می‌کند

کریستفر جیانکارلو، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات ‌متحده‌ی آمریکا

گفته می‌شود که هدف پروژه‌ی لیبرای فیس‌بوک از راه‌اندازی این ارز دیجیتال، فراهم کردن امکان انتقال برون مرزی پول و خرید آنلاین برای کاربران است. جیانکارلو افزود:

در حال حاضر بسیار زود است که بگوییم ارز دیجیتال گلوبال‌کوین فیس‌بوک با قوانین CFTC مطابقت دارد یا خیر، اما می‌توان گفت که اگر با دلار آمریکا پشتیبانی شود، دیگر به اوراق بهادار مشتقه مرتبط با آن چندان نیاز نخواهد بود.

وی در خصوص طراحی این ارز دیجیتال گفت:

طراحی آن بسیار هوشمندانه است.

با این حال، در این گزارش آمده که یکی از مسائل مهم در ارتباط با پذیرش این ارز از سوی قانون‌گذاران، مشخص شدن پایبندی فیس‌بوک به سیاست‌های مبارزه با پول‌شویی و مشتری‌ات را بشناس (KYC) در آینده خواهد بود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه