ساخت یک بازی جنگی از سوی پنتاگون آمریکا؛ دریافت بیت کوین در ازای نابودی سازمان‌های مالی!

ساخت یک بازی جنگی از سوی پنتاگون آمریکا؛ دریافت بیت کوین در ازای نابودی سازمان‌های مالی!

اسناد تازه‌ای که توسط یکی از نشریه‌های آمریکایی منتشر شده است، نشان می‌دهد که پنتاگون در سال ۲۰۱۸ یک بازی جنگی ساخته است که در آن افراد نسل جوان با دولت می‌جنگند.

به گزارش دیکریپت، در این بازی، افرادی از نسل جوان که از جامعه طرد شده‌اند، علیه دولت دست به آشوب می‌زنند و اقدام به سرقت پول از شرکت‌ها می‌کنند. این افراد پس از سرقت سرمایه‌ها، آنها را به بیت کوین تبدیل می‌کنند.

بر اساس گزارش روز جمعه نشریه اینترسپت (The Intercept)، این بازی جنگی که بخشی از برنامه‌ای به نام «The ۲۰۱۸ Joint Land, Air and Sea Strategic Special Program» یا به اختصار JLASS است، در واقع یک سناریو و داستان است و آمریکای دهه ۲۰۲۰ را نشان می‌دهد. این داستان جوانانی سرخورده را به تصویر می‌کشد که یک شورش که در بازی از آن با اصطلاح «زیبلیون» (Zebellion) یاد می‌شود، به راه انداخته‌اند.

برنامه JLASS در واقع شامل یک سری تمرینات نظامی می‌شود که دانشجویان افسری ارتش آمریکا برای آمادگی در برابر سناریوهای احتمالی در آینده انجام داده‌اند.

در این برنامه، سناریویی وجود دارد که بر اساس آن افراد نسل جوان، در مقابل سیستم حکومتی می‌جنگند. بلاتکلیفی و عدم وجود احساس امنیت، انگیزه این شورش را تشکیل می‌دهد. این احساسات نیز به‌واسطه حملات یازده سپتامبر، رکود بزرگ و نبود فرصت‌ها ایجاد شده است.

در بخشی از این گزارش آمده است که شورشیان رفته‌رفته موفق به تدارک کمپین‌های مجازی در سطح جهانی می‌شوند که در پی افشای فسادها و بی‎عدالتی‌هاست. در بازی، شورشیان برای استفاده از بدافزارها آموزش دیده‌اند. این بدافزارها با دزدیدن پول از شرکت‌ها، بانک‌ها و دیگر مؤسساتی که نسل جوان از آنها دل خوشی ندارند، کار می‌کنند. سرمایه‌های به‌سرقت‌رفته به بیت کوین تبدیل و پس از آن در میان افراد نیازمند تقسیم می‌شود.

داده‌هایی که اینترسپت به آنها دسترسی پیدا کرده است نشان می‌دهد که تنها بخشی از داستان بازی مربوط به زیبلیون‌هاست. در بازی گروه‌هایی وابسته به داعش نیز حضور دارند. داستان زیبلیون‌ها در زمانی است که بی‌ثباتی اقتصادی و سیاسی در آمریکا ایجاد شده است.

به نظر می‌رسد هدف دانشجویان افسری این بوده است که بررسی کنند اگر افراد در شورش‌ها دارایی‌های مالی را به سرقت ببرند و به بیت کوین تبدیل کنند، چه اقداماتی باید انجام شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
هایزنبرگ
هایزنبرگ
4 سال قبل

جالب بود