فرد آمریکایی‌ با ۱.۱ میلیون دلار از وام‌های حمایتی دولت آمریکا بیت کوین خریده است

فرد آمریکایی‌ با ۱.۱ میلیون دلار از وام‌های حمایتی دولت آمریکا بیت کوین خریده است

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) یک شهروند اهل شهر هیوستون در ایالات متحده را به جرم دسترسی غیرقانونی به ۱.۱ میلیون دلار از وام‌های برنامه حمایتی پرداخت چک (PPP) و استفاده از آن برای خرید ارزهای دیجیتال دستگیر کرد.

به نقل از کریپتوپوتیتو، روز سه‌شنبه، نشریه تایمز ریکورد نیوز (Times Record News) گزارش کرد که وزارت دادگستری ایالات متحده، جاشوا توماس آرگایرس (Joshua Thomas Argires) ۲۹ ساله را به جرم دریافت غیرقانونی و سوءاستفاده از ۱.۱ میلیون دلار از وام‌های برنامه حمایتی پرداخت چک برای هزینه‌های شخصی و خرید ارزهای دیجیتال دستگیر کرده است.

وام‌های برنامه حمایتی پرداخت چک به‌عنوان کمک مالی مستقیم برای جلوگیری از تعدیل نیرو به شرکت‌های کوچک ارائه می‌شوند. این برنامه حمایتی به‌طور ویژه جهت کمک به کسب‌وکارها برای عبور از بحران شیوع ویروس کرونا ایجاد شده است. برنامه حمایتی پرداخت چک به مجموع ارزش ۶۶۹ میلیارد دلار، در سال ۲۰۲۰ ذیل قانون کمک، آسایش و امنیت اقتصادی در طول شیوع ویروس کرونا (CARES Act) توسط دولت ایالات متحده تصویب و برقرار شد. هدف از این قانون و برنامه، کمک به شرکت‌ها، افراد خوداشتغال‌، برخی نهادهای غیرانتفاعی و سایر نهادهایی است که در طول تعطیلی و قرنطینه ناشی از شیوع این بیماری نیاز به کمک مالی برای پرداخت حقوق کارکنان خود دارند.

وزارت دادگستری ایالات متحده، آرگایرس را به ارتکاب جرایمی نظیر ارائه ادعاهای دروغین به مؤسسات مالی، مشارکت در انتقالات بانکی مجرمانه و انجام تراکنش‌های غیرقانونی متهم کرده است. این شهروند اهل هیوستون به جای دو شرکت مختلف، به نام‌های تگزاس باربیکیو (Texas Barbecue) و هیوستون لنداسکیپینگ (Houston Landscaping)، برای دو فقره وام از برنامه حمایتی پرداخت چک فرم پر کرده است. او به دروغ ادعا کرده است که این دو کسب‌وکار تعداد زیادی کارمند در استخدام خود دارند و برای پرداخت حقوق آن‌ها به صدها هزار دلار احتیاج دارد.

براساس شکایت کیفری مطرح‌شده، تعداد کارکنان این دو کسب‌وکار به اندازه اعلام‌شده نیست و مخارج آن‌ها نیز با اعلام آرگایرس همخوانی ندارد. این متهم به‌طور غیرقانونی وجوه وام را دریافت کرده اما آن را صرف پرداخت حقوق کارمندان نکرده است.

در این شکایت آمده است که وام‌ دریافت‌شده برای تگزاس باربیکیو در یک حساب ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری شده، گرچه نامی از ارز دیجیتال مشخصی به میان نیامده است. همچنین، وام دریافت‌شده برای هیوستون لنداسکیپینگ به یک حساب بانکی واریز و اندک‌اندک از طریق دستگاه‌های خودپرداز برداشت شده است.

شرکت‌هایی که کمک مالی برنامه حمایتی پرداخت چک را دریافت می‌کنند باید طبق قوانین و مقررات از پیش‌تعیین‌شده از این وجوه استفاده کنند. این وام‌ها باید برای پرداخت حقوق کارمندان، قبوض خدمات عمومی (آب، برق، تلفن و…)، اجاره‌بها و سود وام‌ها به کار گرفته شوند. حتی به‌هنگام دریافت قانونی وام از طریق این برنامه حمایتی، کسب‌وکارها حق ندارند این وجوه را به‌منظور دیگری سرمایه‌گذاری کنند. گفتنی است در صورت استفاده صحیح از این کمک مالی، ممکن است اصل و سود وام بخشیده شود.

شایان ذکر است که شکایت کیفری دولتی در ایالات متحده فقط یک اتهام است و در طول انجام محاکمه، تا زمانی که جرم متهم اثبات نشده باشد، او هنوز بی‌گناه تلقی می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه