رئیس فدرال رزرو: بیت کوین مانند طلا یک دارایی احتکاری است و هیچ‌کس از آن به عنوان پول استفاده نمی‌کند

رئیس فدرال رزرو: بیت کوین مانند طلا یک دارایی احتکاری است و هیچ‌کس از آن به عنوان پول استفاده نمی‌کند

رئیس بانک فدرال رزرو ایالات‌متحده اعلام کرد که سیستم ارزهای دیجیتال مورد قبول جهانیان می‌تواند ما را از ارزهای ذخیره‌ای بی‌نیاز کند.

جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو آمریکا، در جلسه‌ی شهادت در برابر کمیته‌ی بانکی سنا، تحلیل خود را در خصوص آن که آیا یک سیستم ارز دیجیتال با مقبولیت جهانی می‌تواند نیاز به ارزهای ذخیره‌ای را کمرنگ کرده یا حتی برطرف کند، ارائه داد.

به گزارش کوین تلگراف، جروم پاول علی‌رغم اعلام این‌که دلار به‌ طور قطع بیش‌ترین سهم را در بازار ارزهای ذخیره‌ای دنیا دارد، این اتفاق که یک ارز دیجیتال برتر نیز بتواند به چشم‌انداز کنونی اقتصاد شکل تازه‌ای بدهد را نیز محتمل دانست. وی هم‌چینن اشاره کرد که این امر هنوز شکل واقعی به خود نگرفته و عنوان کرد:

امکان وقوع همچنین اتفاقی (منسوخ شدن ارزهای ذخیره‌ای) وجود دارد ولی ما هنوز به عینه شاهد پذیرش گسترده‌ی آن‌ها نبوده‌ایم. بیت کوین مثال خوبی در این زمینه است، هیچ‌کس از آن برای پرداخت استفاده نکرده و ابزار ذخیره‌ی ارزش احتکاری مانند طلا به شمار می‌رود.

این مقایسه‌ی پاول نشان می‌دهد که بانک نیویورک فدرال رزرو، نقش سرپرست را برای طلاهای نگهداری شده توسط نهادهایی مانند دولت آمریکا، برخی دولت‌های خارجی، بانک‌های مرکزی و سازمان‌های رسمی بین‌المللی بازی می‌کند.

جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس بانک فدرال رزرو آمریکا

جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس بانک فدرال رزرو آمریکا

پاول تائید کرد که دیدگاه جایگزینی ارزهای ذخیره‌ای توسط ارزهای دیجیتال، از زمان اختراع آن‌ها به‌طور غیرمستقیم مطرح بوده و تحقق آن می‌تواند عمیقاً دستگاه‌های مالی، علی‌الخصوص سیستم فدرال رزرو را متحول سازد. او خاطرنشان کرد:

مردم از زمان ظهور ارزهای دیجیتال در این‌ باره صحبت کرده‌اند اما ما تاکنون شاهد تحقق پذیرش گسترده‌ی آن نبوده‌ایم. این بدان معنا نیست که در آینده هم شاهد وقوع آن نخواهیم بود. اگر چنین اتفاقی بیفتد، شاهد بازگشت به عصری خواهیم بود که در آن زمان، ارزهای متفاوت زیادی در آمریکا وجود داشت؛ عصری که به عصر بانکداری ملی معروف است.

بنا بر اخبار به دست آمده، پاول این هفته در برابر کمیته خدمات مالی سنا شهادت داد و قبول کرد که تأثیر ارز باثبات آینده‌ی فیس‌بوک (لیبرا)، می‌تواند برای چشم‌انداز مالی و قانون‌گذاری جهان، مقیاس سیستمی بالقوه‌ای باشد.

در همین حال افراد باسابقه‌ی بانکداری مرکزی در چین، لیبرا را عضو جداناپذیر روند دلاری کردن جهان دانسته و تأکید می‌کنند که پکن باید با تحقیق‌های سیاسی پیشگیرانه و محکمی به دنبال حفظ موقعیت مالی خود باشد.

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
علي
علي
2 سال پیش

ترس تمام وجودتون رو برداشته

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off