موسس تلگرام: بیت کوین به سلطه گری آمریکا بر جهان پایان می دهد

موسس تلگرام: بیت کوین به سلطه گری آمریکا بر جهان پایان می دهد

بخش روسی خبرگزاری Sputnik گزارش داد که بنیانگذار شرکت های تلگرام و وی‌کنتاکت امیدوار است که بیت کوین بتواند بر سلطه گری آمریکا و دلار بر جهان پایان دهد. همچنین وی معتقد است که ارزهای دیجیتال، توانایی تحول در سیستم مالی جهان و خروج کشورها از سلطه سیستم پولی آمریکا را دارند.

موسس شبکه اجتماعی تلگرام، بیت کوین را به خاطر تغییر پارادایم کنونی جهان تحسین می کند

موسس تلگرام: بیت کوین به سلطه گری آمریکا بر جهان پایان می دهد

پاول دورف، بنیانگذار تلگرام

به نقل از سایت Sputnik، پاول دورف، گفت: “برای نخستین بار در ۷۰ سال گذشته، سیستم مالی جهان، این فرصت را به دست آورده است که از هموژنی و سلطه گری ایالات متحده که پول ملی خود را به سراسر جهان تحمیل کرده است، خارج شود و بعد از این اتفاق، دیگر کشور ها مجبور نیستند که پرداخت ها و خریدهای جهانی خود را با دلارهایی که چاپ آن ها متوقف نمی شود، انجام دهند.”

به عبارت دیگر، بانک ها و دولت های مرکزی پول را با اختیار چاپ می کنند و منافع و سود خود را با کم و زیاد کردن عرضه پول به دست می آورند. بیت کوین با معرفی پول عادلانه این روند اقتصادی را تغییر می دهد. این واقعیت که تعداد بیت کوین محدود است و فقط ۲۱ میلیون از آن وجود خواهد داشت، بدین معنی است که هیچ نهاد یا فردی نمی تواند عرضه پول را دستکاری و کم و زیاد کند. این ویژگی سیستم های بانکی کنونی را متوقف خواهد کرد و کشورها از چرخه مالی بانک های آمریکا خارج می شوند.

دورف از تصمیم دولت روسیه برای محدود کردن بیت کوین هم انتقاد کرد

موسس تلگرام: بیت کوین به سلطه گری آمریکا بر جهان پایان می دهد

بنیانگذار تلگرام با تحسین دوباره بیت کوین، از قوانین سرسختانه روسیه در قبال بیت کوین انتقاد کرد. به نقل از سایت اسپونتیک، وی اذعان کرد اینکه فقط سرمایه گذاران واجد شرایط حق استفاده از بیت کوین را داشته باشند، به معنای محدود کردن بیت کوین است. این کارممکن است به سرمایه گذاران واجد شرایط هم آسیب بزند. حتی ممکن است رشد بیت کوین را مهار کند.

“دولت روسیه به جای این که از این فرصت برای توازن جهان استفاده کند و همراه با کشور ژاپن و دیگر کشورهای آسیایی  در مسیر به رسمیت شناختن ارز دیجیتال و جایگزینی آن با دلار گام برداردد، قوانینی را برای محدود کردن [ارزهای دیجیتال] تصویب کرده است. بیت کوین می تواند تحریم هایی که بر روسیه اعمال شده است را بی اثر کند.”

 

منبع:bitcoin.com
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه