شکست برگزیت مساوی با پیروزی بیت کوین در اقتصاد جهانی است

شکست برگزیت مساوی با پیروزی بیت کوین در اقتصاد جهانی است

به‌ عقیده برخی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال، شکست در طرح «برگزیت» یا همان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، می‌تواند منجر به افزایش توجهات پیرامون بیت کوین و بالاتر رفتن قیمت آن شود. این افزایش قیمت حتی ممکن است ارزش پادشاه ارزهای دیجیتال را به بالاترین قیمت خود در سال جاری میلادی برساند.

طبق گزارش کوین‌تلگراف و بر اساس گفته‌های نیکولاس گرگوری، مدیرعامل شرکت کامرس‌بلاک، شکست طرح برگزیت می‌تواند جایگاه بیت کوین در اقتصاد جهانی را بهبود بخشد.

پیش‌بینی شکست برگزیت از یک طرف و روی‌ کار آمدن بوریس جانسون، به‌ عنوان نخست‌وزیر بریتانیا و یکی از طرفداران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا از طرف دیگر، باعث شده تا ارزش پوند استرلینگ نسبت به ارزهای رایج دیگر سقوط کند.

جانسون در خصوص خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفته بود که این کشور یا موفق به انجام این کار خواهد شد و یا با شکستی سنگین رو به رو می‌شود. گرگوری در این خصوص می‌گوید:

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نه‌ تنها باعث بروز بی‌ثباتی و تضعیف پوند به‌ نسبت ارزهای بزرگ دیگر می‌شود، بلکه با توجه به آسیب‌پذیری ارزهای فیات، می‌تواند یک بحران مالی را به‌ دنبال داشته باشد.

شکست برگزیت مساوی با پیروزی بیت کوین در اقتصاد جهانی است

برخی نیز بر این عقیده‌اند که این مسئله می‌تواند بیت کوین را به پناهگاه امنی برای سرمایه‌گذاران بدل کند و در نهایت موجب افزایش قیمت آن شود.

گرگوری معتقد است که ترس کنفدراسیون صنایع بریتانیا از خروج این کشور از اتحادیه اروپا می‌تواند موجب ایجاد یک آشفتگی مالی شود و این بحران مالی جرقه‌ای برای تغییر جایگاه بیت کوین در نظام مالی جهانی خواهد بود. وی در ادامه می‌افزاید:

با آمدن سال ۲۰۲۰، انتظار می‌رود که عوام‌گرایی و بی‌ثباتی سیاسی بیشتر شود و این موضوع می‌تواند بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را به پناهگاهی امن از لحاظ مالی بدل کند.

اگر بانک‌های مرکزی بار دیگر برای بهبود اوضاع به چاپ اسکناس روی آوردند، ارزهایی با عرضه محدود مانند بیت کوین می‌توانند قدرتمندتر از گذشته شوند.

«نایجل گرین» (Nigel Green)، مدیرعامل شرکت مشاور مالی شناخته‌شده‌ی deVerve، پیش‌تر ادعا کرده بود، ارزهای دیجیتال که بر اساس چارچوب‌های قانونی عمل می‌کنند، می‌توانند راه نجاتی برای سرمایه‌گذاران در دوران پسا برگزیت باشند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
فاخته
فاخته
4 سال قبل

به تناضی که در این متن وجود دارد دقت کنید
این متن می گوید خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باعث رشد بیت کوین می شود
از طرف دیگر می گوید شکست طرح برگزیت( خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ) باعث رشد بیت کوین می شود.
شکست طرح برگزیت به معنای عدم خروج موفقیت آمیز بریتانیا از اتحادیه اروپاست. مگر میشود هم خروج و هم عدم خروج، دو چیز متناقض و غیرقابل جمع باعث رشد بیت کوین شود؟
در اینجا یک بحث تکنیکی وجود دارد. درمورد خروج صحبت از خروج با توافق و خروج بدون توافق است. در هر صورت چه با توافق و چه بدون توافق خروج بریتانیا را برگزیت می نامند.
هرگاه برگزیت شکست بخورد به معنای عدم خروج بریتانیاست...

محمدرضا گل
محمدرضا گل
4 سال قبل

محتوای ارز دیجیتال در یک کلام : بیت کوین میره بالا =))
هالوینگ لایت کوین رو دیدیم
ایشالا میره بالا

Ali
Ali
4 سال قبل

عجب تحلیل جالبی به اینجاش فکر نکرده بودم