یکی از رستوران‌های مشهور کانادایی تمام پول‌های ذخیره خود را به بیت کوین تبدیل می‌کند

یکی از رستوران‌های مشهور کانادایی تمام پول‌های ذخیره خود را به بیت کوین تبدیل می‌کند

یک رستوران زنجیره‌ای در کانادا که غذاهای مخصوص خاورمیانه در آن سرو می‌شود، اعلام کرد که ذخیره نقدی خود را به بیت کوین تبدیل کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، این رستوران که سه شعبه در اونتاریو دارد، تمام ارزهای فیاتی را که در اختیار داشت به بیت کوین تبدیل کرده است.

این رستوران که تاهینی (Tahini) نام دارد، دیروز در توییتی اعلام کرد که ذخیره نقدی خود را به ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است. طبق ادعای این رستوران، تبدیل پول نقد خود را از ماه مارس (اسفند) و پس از ارائه برنامه‌های حمایتی از جانب دولت کانادا برای کسب‌وکارهایی که به‌واسطه ویروس کرونا تعطیل شده بودند، آغاز کرده است.

عمر همام، صاحب این رستوران زنجیره‌ای، معتقد است که سیستم اقتصاد فعلی مانند بازی صندلی‌هاست که وقتی آهنگ قطع می‌شود، هر کسی باید روی یک صندلی نشسته باشد. اما بالاخره هر بار یک نفر صندلی گیرش نمی‌آید و از بازی خارج می‌شود. به‌عقیده او، در اقتصاد فعلی نیز که دولت‌های آمریکا و کانادا با چاپ پول به‌دنبال حمایت از کسب‌وکارها هستند، بالاخره بعضی از کسب‌وکارها از چرخه رقابت خارج می‌شوند.

همام در ادامه گفت نگران آن است که چاپ پول و برنامه‌های کمک مالی باعث کاهش ارزش آن شود. او در بخشی از صحبت‌هایش گفت:

برای ما روشن بود که پول نقد دیگر جذابیت سابق را ندارد. همه می‌دانستیم که بالاخره با افزایش بی‌رویه پول نقد در چرخه، این پول بی‌ارزش خواهد شد.

رفته‌رفته بر دانش خودم از اقتصاد افزودم. از اعضای جامعه بیت کوین شنیدم که می‌گفتند پیش از آنکه وارد حوزه بیت کوین شوی باید حداقل ۷ بار نام آن را شنیده باشی. ۱۰۰ درصد درست است.

او در نهایت تصمیم گرفت تا پس‌انداز کسب‌وکارش را به بیت کوین تبدیل کند چرا که معتقد بود این ارز دیجیتال به‌نسبت ذخیره پول نقد، مزایای بسیار بیشتری دارد. او ضمن بیان اینکه همچنان از بیت کوین به‌عنوان یک دارایی ذخیره‌ای استفاده می‌کند، گفت:

اگر نیازی به پول فیات نداشته باشیم، شاید تا ابد [ادامه دهم].

تاهینی نیز از همان رویکرد اقتصادی‌ای استفاده می‌کند که شرکت میکرواستراتژی (MicroStrategy) از آن بهره می‌برد. میکرواستراتژی هفته گذشته اعلام کرد که بیت کوین را به‌عنوان ابزار اصلی برای ذخیره دارایی‌های خود انتخاب کرده است. این شرکت چیزی در حدود ۲۱,۴۵۴ بیت کوین معادل حدود ۲۵۰ میلیون دلار خریداری کرده است.

دورنمای این حوزه به اندازه‌ای تغییر کرده که حتی برخی منتظرند شرکت برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway)، شرکت تحت کنترل وارن بافت، وارد حوزه بیت کوین شود تا از آسیب‌های ناشی از تورم ارزهای فیات دور بماند. این شرکت، همین هفته برای اولین بار وارد حوزه طلا شد.

اعلام این خبر توسط تاهینی، موجی از حمایت جامعه ارزهای دیجیتال را به همراه داشت. آنتونی پومپلیانو (Anthony Pompliano) ضمن حمایت از این اقدام، در توییتر نوشت:

یک شرکت دیگر ترازنامه‌های مالی خود را به بیت کوین تبدیل کرد.

پیتر مک کورمک (Peter McCormack)، مجری پادکست «کاری که بیت کوین کرد» (What Bitcoin Did) نیز با اشاره به توییت پومپلیانو گفت که در مورد تبدیل سرمایه‌های راکد خود بیت کوین فکر می‌کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه