تحلیل بلندمدت ارزهای رمزگذاری شده: نرخ سکه ها با وجود تثبیت هنوز گرایش به افزایش قیمت دارد

تحلیل بلندمدت ارزهای رمزگذاری شده: نرخ سکه ها با وجود تثبیت هنوز گرایش به افزایش قیمت دارد

سکه های اصلی هفته ای آرام اما کمی بی ثبات را پشت سر گذاشتند. افزایش نرخ مثبت متوقف شده و اندکی به ثبات رسیده است. این بخش با افزایش حجم(trading volumes) معاملات و در نتیجه آن کاهش نرخ و گرایش همبستگی بازار به سمت پایین در روند صعودی خود باقی مانده و چشم انداز مثبتی برای هفته های آتی تصور می شود.

ریپل(Ripple)

در بازارهای بزرگتر نوسانات فرو نشسته و همچنانکه انتظار می رفت افزایش قیمت پس از سقوط نرخ با شکستی بالای ۰.۲۲ دلار همچنان ادامه دارد. ریپل(XRP) در حال حاضر دقیقا زیر سطح  ۰.۲ دلار مبادله می شود و احتمال دارد به سیر پیشروی خود تا ۰.۲۶ دلار نیز ادامه دهد. با وجود دلگرمی کوتاه مدت و طولانی مدت افزایش سریع قیمت تا ۰.۳۰ دلار به احتمال بسیار بوقوع خواهد پیوست. در حال حاضر نرخ پشتیبان در حدود ۰.۲۲ دلار و کمتر از ۰.۲۰ دلار و نزدیک ۰.۱۸ دلار می باشد.

 

سایر ارزهای اصلی تا انتهای هفته با تفاوتی آشکار میان ارزهای پیشین که این روند صعودی را پشت سر گذاشته و سکه هایی که در مراحل بعدی بازیابی(recovery) قرار دارند، از ثبات برخوردار خواهند بود. دش(Dash)، مونرو(Monero) و لایتکوین(Litecoin) پس از افزایش قیمت ناگهانی خود نسبتا در سطح ضعیفی قرار گرفته اند. در حالیکه نئو(NEO)، ریپل(Ripple)و بیت کوین(Bitcoin) از جمله ارزهای پیشگام محسوب می گردند. به نظر می رسد اتریوم کلاسیک(Ethereum Classic) هنوز در ضعف خود باقی مانده و این روند طولانی مدت برای سکه جای سوال دارد.

اجازه دهید تحلیل تکنیکی نمودار را مورد بررسی قرار دهیم:

 

بیت کوین(Bitcoin)

بیت کوین علیرغم وجود روند صعودی و پس از سطح مقاومت نزدیک ۴۴۰۰ دلار، قیمت خود را در سطح اولیه ۴۱۵۰ دلار بخوبی حفظ نموده است. شاخص میانگین متحرک همگرایی واگرایی(MACD) هنوز دال بر یک موقعیت سرسختانه(bullish) می باشد و قدرت نسبی برخی از سکه های دارای ارزش، همچنان دلگرم کننده است. سطح پشتیبان کلیدی(Key support levels) زیر ۴۱۵۰ دلار در نرخ ۳۸۰۰ و ۳۵۰۰ دلار قرار دارد. در حالیکه سطح مقاوم ۴۴۰۰ دلار و نزدیک به ۴۶۵۰ دلار همچنان در حال پیشروی است.

 

اتریوم(Ethereum)

اتریوم نهایتا پس از آزمایش موفقیت آمیز سطح ۲۸۵ دلار مجددا قدرت خود را بدست آورده، و به سطح بالای ۳۰۰ دلار افزایش یافته است. نرخ این سکه احتمالا در هفته آینده به ۳۳۰ دلار خواهد رسید. در حالیکه سطح ۳۸۰ دلار همچنان به عنوان سطحی مقاوم در حال پیشروی است. موضع طولانی مدت سرسختانه ای(bullish) در پیش است و همچنین ما در انتظار آزمونی تمام وقت در طول این سیر برتر بسر می بریم.

 

لایتکوین(Litecoin)

لایتکوین پس از ضعف نزدیک به ۵۶ دلار اکنون بمیزان اندکی مبادله می شود. این سکه همچنان از زمان صعود خود در ماه آگوست(مرداد) که به نزدیک ۱۰۰ دلار رسید، در حال ثبوت نسبی می باشد. اما افزایش طولانی مدت نرخ این سکه را در هفته های آینده انتظار داریم. نرخ پشتیبان این سکه هنوز ۵۱ دلار و با سطح بیشتر در حد ۴۴ و ۳۸ دلار است. در حالیکه سطح مقاوم آن همچنان به نرخ ۶۴ دلار در حال پیشروی است.

 

دش(Dash)

دَش از سطح ثابت ۳۰۰ دلار خارج شده است. در حالیکه با توجه به چشم انداز کوتاه مدتی که برای آن متصور بودیم، در سطح نسبتا ضعیفی باقی مانده است. این ارز در یک روند صعودی(uptrend) طولانی مدت قدرتمند قرار دارد. گرچه این احتمال می رود که قیمت آن بین ۳۰۰ تا ۳۶۰ دلار تثبیت گردد، انتظار داریم این روند صعودی ادامه یابد. نرخ پشتیبان زیر ۳۰۰ دلار این ارز، ۲۶۵ دلار می باشد. در حالیکه سطح مقاومت همچنان به نرخ ۳۶۰دلار و نزدیک ۴۰۰ دلار در حال پیشروی است.

 

اتریوم کلاسیک(Ethereum Classic)

اتریوم کلاسیک از زمان سقوط نرخ عرضه اولیه سکه(ICO) در ضعیف ترین سطح ممکن قرار دارد و گرچه از روند نزولی کوتاه مدت و بلند مدت خارج شده است اما همچنان در پایین ترین سطح قیمت خود در حدود ۱۳.۵۰ دلار می باشد. سیر صعودی کوتاه مدت این سکه همچنان از ضعف برخودار است و معامله گران لازم است منتظر نشانه هایی از قدرت نسبی(RSI) و شکست مقاومت اولیه پیش از ورود به موضع جدید بمانند. نرخ پشتیبان قدرتمند(Strong support) این ارز در سطح ۱۱ و ۹ دلار بوده در حالیکه سطح مقاومت(resistance) همچنان به نرخ حدود ۱۶ دلار در حال پیشروی است.

 

مونرو(Monero)

مونرو میان ارزهای اصلی از کمترین میزان بی ثباتی برخودار بوده و علیرغم ضعف کوتاه مدت آن با توجه به چشم انداز طولانی مدت که برای آن متصور بودیم، همچنان جزء ارزهایی دلگرم کننده محسوب می شود. روند نزولی آن همچنان ادامه دارد اما  شکست این روند می تواند راه را جهت پیشروی این ارز به سوی سطح ۱۰۰ و ۱۲۵ دلار باز نماید. نرخ پشتیبان این ارز همچنان در سطح ۸۰ و ۶۸ دلار قرار دارد.چگونه می توان از این نمودارها استفاده نمود؟

ما  بر این مطلب تاکید میکنیم:

“…. همه استراتژی ها را نمی توان با هم در اختیار داشت (یا نگهداری دارایی یا خیر). استراتژی های معاملاتی و سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدتی وجود دارد که می تواند در بازاری با روند صعودی و دچار نوسانات بسیار مانند آنچه که در خصوص سکه های کریپتو(crypto-coin) روی داد، موفق عمل کند. اما ترکیب(mixing) بازه های زمانی(time-frames) و ترکیب تجارت(trading) و سرمایه گذاری(investing) می تواند منجر به ایجاد مشکلاتی شود.

 

دراینجا بار دیگر به یادآوری برخی استراتژی های ممکن می پردازیم:

  • بدون توجه به نوسانات روزانه (یا حتی ماهانه) خریداری و نگهداری کنید.
  • ارزهای اصلی را جهت زمانیکه در تنگنا قرار می گیرید(کاهش قیمت پیدا می کنند)، خریداری و نگهداری کنید، (یک استراتژی قدرتمند)
  • به میزان خاص بصورت هفتگی یا ماهانه براساس مبلغ مورد نیاز بدون در نظر گرفتن زمانبندی بازار خرید کنید.
  • سعی کنید نقاط عطف عمده ای برای بالا و پایین شدن موقعیت خود داشته باشید.
  • در یک بازه زمانی کوتاه مدت با حفظ امنیت(stop-losses)، اهداف(targets) و مدیریت ریسک(risk management) به خرید و فروش بپردازید.(این نوع تجارت است و به مفهوم سرمایه گذاری نیست)

 

 

 

تحلیل ارائه داده شده شده نظر شخصی نویسنده می باشد و به هیچ عنوان پیشنهاد یا توصیه ای برای انجام یا عدم انجام معاملات ندارد، معاملات ارز های دیجیتال همواره با ریسک همراه بوده و خواننده باید با جمع آوری اطلاعات و مدیریت ریسک نسبت به انجام معاملات ارز اقدام کند.

 

 

 

 

 

 

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
نhnv
نhnv
3 سال قبل

خیلی قدیمی است