atlasarzdigital

تحلیل تکنیکال قیمت: بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، ریپل، لایت کوین

تحلیل تکنیکال قیمت: بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، ریپل، لایت کوین
این تحلیل مربوط به گذشته بوده و در حال حاضر قابل اتکا نمی باشد ، جهت مطالعه تحلیل های روز ، به بخش «تحلیل هفتگی» مراجعه نمایید .

دو ارز اصلی از طریق سرمایه گذاری بازار تقریبا در حال بروز رسانی هستند و توجه بازار بطور آشکار نسبت به یکی بیش از دیگری است. معامله گران در طول آخر هفته بیت کوین(Bitcoin) را بفروش رسانده و موجبات افزایش نرخ آن را فراهم نمودند. در نتیجه بیتکوین مجددا برتری خود را بر سایر ارزها بدست آورده است. آیا این روند ادامه خواهد یافت یا اینکه آلتکوین بازی را بدست خواهد گرفت؟

اجازه دهید به پاسخ این سوال پی ببریم.

 

بیت کوین/دلار(BTC/USD)

بهره مندی خوانندگان ما از افزایش قیمت ادامه خواهد داشت. سیر صعودی آخر هفته ارزهای رمز گذاری شده مطابق آنچه ما طی اهدافمان دنبال می کنیم می باشد. حال ما باید آنها را بفروش برسانیم یا منتظر بمانیم؟

ارزهای دیجیتال به سطح 4680 دلار دست یافته اند که مقاومتی عظیم محسوب می شود. ما اندکی کاهش نرخ یا تثبیت آن در این سطح را انتظار داریم. از این رو توصیه ما بر این است که در وضعیت موجود و با وجود سطح فعلی، 50 درصد آن بفروش برسد و مابقی آن نگه داشته شود تا از ضرر 4250 دلاری ممانعت بعمل آید.

قصد ما بر این نیست که موضعمان را کاملا رها کنیم چرا که روند صعودی بیت کوین هنوز به قوت خود باقی است. افت قیمت بالای 4680 دلار ارزهای مجازی را به سوی بالاترین نرخ ممکن پیش می برد.

بنابراین قصد ما بر این است که 30 تا 35 درصد موقعیتمان را حفظ نموده و در انتظار حدود 5000 دلار سود بسر می بریم.

نرخ پشتیبان(support) بیت کوین 4400 دلار می باشد و چنانچه این نرخ پشتیبان شکسته شود، به محدوده 4150 تا 4250 دلار از هر دو میانگین متحرک خواهد رسید و چنانچه آن زیر 4100 دلار معامله گردد، چشم اندازی که برای آن متصور خواهیم شد، منفی خواهد بود.

 

 

اتریوم/دلار(ETH/USD)

موقعیت طولانی مدت ما دیروز با 317 دلار آغاز شد. با این حال این موقعیت به سرعت بموجب عدم تثبیت ارزهای رمز گذاری شده به موقعیتی ضرر آفرین تبدیل گشت.

دلالان(bulls) قادر نبودند بر این محدوده ناثبات سرمایه گذاری کنند. در نتیجه آنها نیز مانند ما در حال انتظار جهت سپری شدن این وضعیت بسر می برند. هر دو میانگین متحرک(MA) همچنان مسطح(flat) بوده و این مسئله دال بر عدم اقدام در این محدوده می باشد.

شانس با ما یار بوده است که نرخ ارزهای رمز گذاری(cryptocurrency) شده در حال حاضر به پایین ترین حد خود کاهش یافته است. با این وجود ما به حفظ موقعیت خود با ممانعت از ضرر و زیان 278 دلاری ادامه خواهیم داد.

سقوط ناگهانی و نزدیک به زیر این محدوده می تواند نرخ اتریوم را به سطح 257 دلار برساند.

ارزهای دیجیتال تنها طی یک سیر صعودی بالای 317 دلار به موقعیت مثبتی دست خواهند یافت.

 

 

بیت کوین کش/دلار(BCH/USD)

بیت کوین کش(Bitcoin Cash) روند صعودی خود را از سر گرفته است.

بیت کوین و بیت کوین کش در دو جهت مخالف در حال حرکت هستند. نرخ پشتیبان بیت کوین کش 300 دلار می باشد. ما انتظار اندکی کاهش یا تثبیت در این سطح را داریم. با وجود اینکه ارزهای رمز گذاری شده در چنین موقعیتی  بسر می برند توصیه ما بر این نیست که اقدام  به خریداری آنها شود.

ما ارزهای رمز گذاری شده را تنها پس از افزایش یا تثبیت نرخ آن در سطح بالای 385 دلار خریداری خواهیم نمود. تا آن زمان ما به معامله سایر ارزهای رمزگذاری شده که دارای نمودار صعودی(bullish) می باشند خواهیم پرداخت.

 

 

ریپل/دلار(XRP/USD)

ما همچنان به حفظ موقعیت خود خواهیم پرداخت تا به سیر صعودی نرخ ریپل معادل 0.30000 دلار که طبق اهدفمان  می باشد دست یابیم. بدین گونه  تا روز جمعه به 30 درصد سود خود دست خواهیم یافت. اکنون با 70 درصد باقیمانده چه باید کرد؟

ارزهای رمز گذاری شده با شکست بالای خط روند نزولی الگوی سه گانه کاهشی را نقض نموده که آن نشان از سیر صعودی نرخ می باشد. افزایش نرخ تا 0.30000 دلار نیز محتمل است. نرخ ارزهای دیجیتال همچنین می توانند تا 0.32500 و 0.34000 دلار افزایش یافته و سیر صعودی این دو سطح تا 0.40000 دلار نیز محتمل می باشد.

با این حال با توجه به مقاومت بالا(overhead resistances) انتظار داریم در موقعیت فعلی به 50 درصد سود خود دست یافته و مابقی با ممانعت از ضرر و زیان 0.23500 دلاری حفظ گردد. همچنانکه نرخ ارزهای رمزگذاری شده رو به افزایش است، ما در تلاش برای ممانعت از ضرر و زیان(stop loss) می باشیم.

ما انتظار نرخ پشتیبان 0.25000 دلاری را داریم. سیر نزولی این سطح برای ارزهای رمز گذاری شده چندان مثبت به نظر نمی رسد.

 

 

لایتکوین/دلار(LTC/USD)

رکود ناخوشایند معاملات بر پایه لایتکوین همچنان ادامه دارد. خرید این ارز رمزگذاری شده چندان بصرفه نخواهد بود و منفعتی در پی ندارد.

لایتکوین در طول آخر هفته حتی قادر نبود از میانگین متحرک 20 روزه(MA) مورد شرح که نشان از سیر نزولی آن بود، عبور کند. چنانچه نرخ این ارز رمزگذاری شده به زیر 50 دلار کاهش یابد، نزول آن تا 44 دلار نیز محتمل می باشد.

با وجود نرخ پشتیبان 44 دلار این ارز دیجیتال ما انتظار داریم اکنون خریداران تلاشی دوباره در این خصوص نمایند. با این حال ما پیش از آنکه اقدام به خرید با نرخ پایین تر از حد ممکن بنماییم، منتظر تثبیت آن خواهیم ماند. همچنین ما به هیچ وجه خرید لایتکوین را تا زمانیکه به نرخ بالای 58 دلار برسد توصیه نخواهیم کرد.

 

 

 

 

تحلیل ارائه داده شده شده نظر شخصی نویسنده می باشد و به هیچ عنوان پیشنهاد یا توصیه ای برای انجام یا عدم انجام معاملات ندارد، معاملات ارز های دیجیتال همواره با ریسک همراه بوده و خواننده باید با جمع آوری اطلاعات و مدیریت ریسک نسبت به انجام معاملات ارز اقدام کند.

 

 

 

 

 

منبع: cointelegraph

1
دیدگاه کاربران

avatar
ارسال عکس و تصویر
 
 
 
ارسال صوت و ویدئو
 
 
 
1 رشته دیدگاه‌ها
0 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
1 نویسندگان دیدگاه‌ها
مهدي قاسمي نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها

مهدي قاسمي
مهدي قاسمي

سلام خدمت همه عزيزان به نظر بنده كه حدود ١٥ سال فاركس كار ميكنم بيت كويين حبابي كه باد شده و الان به قيمت ٨٦٠٠$ رسيده اين ارز طي دو هفته آينده تا ٥٦٠٠ و ٤٥٠٠ خواهد رسيد و دوباره تا مرد ٩٤٠٠ و ١١٥٠٠ ادامه خواهد يافت ولي بايد اين ريزش انجام بشه تا صعود واقعي تر ادامه يابد با تشكر

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه تحلیل تکنیکال قیمت: بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، ریپل، لایت کوین ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.