رئیس سابق فدرال رزرو: بیت کوین هیچ چیز نیست !

رئیس سابق فدرال رزرو: بیت کوین هیچ چیز نیست !

رئیس سابق سازمان فدرال رزرو آمریکا جنت یلن، در مصاحبه‌ی خود با خبرگزاری کانادایی در روز 29 اکتبر گفت که بیت کوین هیچ کاربردی ندارد.

یکی از دلایل شهرت خانم جنت یلن در جامعه‌ی ارزهای دیجیتال، حضور در کنفرانس فین‌تک بود که در حین سخنرانی فردی نوشته‌ی «بیت کوین بخرید» را به دوربین نشان داد.

رئیس سابق فدرال رزرو: بیت کوین هیچ چیز نیست !

خانم جنت یلن در کنفرانس فاین‌تک سال ۲۰۱۷

او در مصاحبه‌ی خود درباره‌ی بیت کوین و کاربرد‌های آن اینگونه سخن گفت:

سال‌هاست که تصور می‌شود که یک واحد پول باید منبعی با ارزش و باثبات باشد، بیت کوین هیچی نیست، نه برای تراکنش‌ها استفاده می‌شود نه منبعی با ارزش و باثبات است، همچنین از بیت کوین به منظور انجام پرداخت‌ها استفاده نمی‌کنند بدلیل اینکه سختی بالایی دارد و بسیار آرام کار می‌کند که همه‌ی این‌ها به دلیل ذات غیرمتمرکزش می‌باشد.

لازم به ذکر است خانم جنت یلن در سال 2014 به عنوان رئیس بانک مرکزی آمریکا از سوی دولت اوباما انتخاب شد و در دسامبر سال پیش بیت کوین را یک سرمایه‌گذاری بسیار پر خطر و منبع سرمایه‌گذاری بی‌ثبات خواند و گفت که دولت‌ به هیچ‌وجه قصد صدور ارز دیجیتال ایالتی ندارند.

همچنین جنت یلن با نظر اقتصاددان ایرانی‌تبار با نام نوریل روبینی مبنی بر اینکه مقررات و نظارت بیت کوین ارزش بیت کوین را به صفر می‌رساند را هم عقیده می‌باشد و در این مصاحبه به این نظر اشاره می‌کند.

بیشتر بخوانید: بررسی یک سناریو؛ بیت کوین کلاهبرداری باشد و ارزش تمام ارزهای دیجیتال صفر شود !

منبع:cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

12 دیدگاه
مهرداد آریاسرشت
مهرداد آریاسرشت
5 سال قبل

هرچی میکشیم از دست مین پیرپاتالاست

رضا
رضا
5 سال قبل

به نظرم نباید با تعصب به مسائل نگا کرد ،من خودم چن سال هست که بیشتر اوقات بیت کوین داشتم و الان هم ضرر میکنم اگه بفروشم و گرنه بنظرم بیتکوین کاربرد عملی نداره و بسیار کند و با هزینه تراکنشهای بالاست و یه عده سرمایه گذار اصلی قیمت رو باب میل خودشون دستکاری میکنند ....

محمد حسین مصطفوی
محمد حسین مصطفوی
5 سال قبل

اخبار منفی پخش نکنین ، خودش یه گونی بیت کوین خونه داره ، بعد میاد میگه نخرین ارزون میشه ، بعد سال بعد میگن سلطان بیت کوین ، و یک کیف پول ۱ میلیون بیت کوینی داره ،

عبداله ارغوان
عبداله ارغوان
2 سال قبل

مگه ایرانیه که یک گونی بیت کوین تو خونش داشته باشه و به مردم بگه نخرید بدرد نمیخوره یک سنت چیزی بخرند توی صد تامجله و خبرگذاری گفته میشه مگه مثل ایرانه که هیچ چیزی و هیچ کسی کنتور نداشته باشه و هر کس هرچیزی میخواد بخره ؟چرا الکی همینجوری یه چیزی میگی ؟طرف رییس فدرال رزروه پسر جون.یک گونی بیت کوین آخه؟

میلاد غفاری
میلاد غفاری
5 سال قبل

ایشون هم رئیس سابق بانک مرکزی آمریکا بودن هم رئیس سابق فدرال رزرو:
اولاً هدف ما آگاه کردن مردمه
دوماً، اینکه بانکدارها و اقتصاددان‌ها با بیت کوین مخالف هستن برای هیچ کس پوشیده نیست:
https://arzdigital.com/fall-of-bitcoin-is-exaggerated/

جابر
جابر
5 سال قبل

این جور میگی، منم میگم دلار هیچی نیست هیچ ارزشی نداره

اردشیر
اردشیر
5 سال قبل

غیر مترکزسازی یعنی گسترش دمکراسی و حریم شخصی
مخالفین غیر مترکز سازی مخالفین دمکراسی هستند
دمه اون آقاهه که اون پشت می‌خنده و می‌گوید بیت کوین بخرید گرم!

مسلم
مسلم
5 سال قبل

آخه پیر زن تو رو چه به بیت کوین، دوره شما تموم شده

محمدرضانبی
محمدرضانبی
5 سال قبل

وقت بخیر
ببخشید استاد توی بایننس قسمتی که مربوط به قفل موقت یا همون فریز اکانت هست من اشتباهی کلیک کردم و قفل شد و ایمیل براشون فرستادم و یه تیکت برای من فرستادن که باید مراحلی که سوال میکنم طی کنم، از جمله مقدار ارزی که داخل بایننس دارم و تاریخ یکی از ارزهای سپرده گذاری شده و آدرس کیف پول و در نهایت سوالات به جایی میرسه که باید نام کشور و دست نوشته همراه با سلفی براشون بفرستم تا بایننس هویت منا شناسایی کنه و حسابما باز کنه، مشکل اصلی نام کشور هست که نمیدونم چیکارش باید کرد!! ممنونم بابت وقتی که میگذارید

جعفر
جعفر
5 سال قبل

نام کشور رو بنویس تانزانیا و موقع سلفی هم کنار یه میمون وایسا تا باورشون بشه خودت هستی :)

محمدرضانبی
محمدرضانبی
5 سال قبل
پاسخ  جعفر

دمت گرم اگه تو بیایی کنارت وایسم

سارا بهرامی
سارا بهرامی
5 سال قبل

بیچاره پیرزن ترسیده ???