افزایش شدید جستجوی عبارت هاوینگ بیت کوین در گوگل؛ رابطه قیمت با این اتفاق چیست؟

افزایش شدید جستجوی عبارت هاوینگ بیت کوین در گوگل؛ رابطه قیمت با این اتفاق چیست؟

با توجه به اینکه تنها چند ماه تا هاوینگ بیت کوین باقی مانده است، داده‌های گوگل در خصوص ترند جستجوها در این موتور جستجو نشان می‌دهد که احتمال یک جهش قیمتی برای پادشاه ارزهای دیجیتال وجود دارد.

به گزارش سی‌سی‌ان، بسیاری از معامله‌گران ارزهای دیجیتال معتقدند که هاوینگ بیت کوین هنوز تاثیرش را بر قیمت نگذاشته است. این معامله‌گران از طرفی نیز هنوز نسبت به تاثیرات آن بر بازار بیت کوین مطمئن نیستند.

عملکرد بیت کوین از ابتدای سال جدید میلادی تا به اینجا بسیار مثبت ارزیابی می‌شود و این ارز دیجیتال توانسته است ۵۰ درصد رشد قیمت را تجربه کند. از طرف دیگر، دو هاوینگ‌ قبلی جرقه‌ای برای افزایش قیمت بوده‌اند و بیت کوین توانست در مجموع ۲,۹۰۲ درصد اوج بگیرد.

آنتونی پومپلیانو (Anthony Pompliano)، از تحلیل‌گران مطرح بیت کوین، در توییت تازه خود عنوان کرده که هاوینگ بیت کوین هنوز تاثیری بر قیمت نگذاشته است.

از همه این‌ها گذشته، داده‌های گوگل ترندز نشان می‌دهد که شاهد افزایش توجهات پیرامون بیت کوین هستیم.

پیش از این بارها شاهد همبستگی میان جلب توجه سرمایه‌گذاران و نوسانات قیمت بیت کوین بودیم. مطالعات نشان می‌دهد که داده‌های گوگل ترندز را می‌توان به عنوان شاخصی قوی برای ارزیابی عملکرد بیت کوین دانست. جستجوی عبارت «هاوینگ بیت کوین» (Bitcoin Halving) در ماه‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است و می‌توان گفت که تقاضا برای افزایش آگاهی در خصوص آن نیز با افزایش رو به رو بوده است.

با نگاهی به نمودار گوگل ترندز در ارتباط با عبارت هاوینگ، می‌توان فهمید که نرخ توجه به این عبارت در بازه یک ساله در تقلا بوده تا به بالای ۳۲ برسد. این تلاش سرانجام ماه دسامبر (آذر) سال ۲۰۱۹ جواب داد و این شاخص مسیری صعودی را در پیش گرفت. با توجه به آمار می‌توان نتیجه گرفت که هاوینگ به عنوان یک عامل تسهیل‌کننده در بازار عمل می‌کند.

با نزدیک‌تر شدن قیمت به رقم ۱۰,۰۰۰ دلار و افزایش نوسانات در این محدوده، عبارت هاوینگ بیت کوین به بالاترین حد خود خواهید رسید و در آینده‌ای نزدیک به ۱۰۰ می‌رسد.

این اولین بار نیست که عبارت هاوینگ بیت کوین با جهشی بزرگ مواجه شد. سال ۲۰۱۶ و همزمان با هاوینگ دوم بیت کوین نیز جستجوی این عبارت به رقم ۱۰۰ رسید.

به تازگی نرخ محبوبیت این عبارت از رقم ۵۰ عبور کرده است که نصف میزانی است که در سال ۲۰۱۶ ثبت شده بود. از همین رو، اگر بگوییم هاوینگ تاثیر خود بر قیمت را گذاشته است، چندان حرف درستی نخواهد بود.

کریپتو مایکل (Crypto Michael)، از تحلیل‌گران مطرح بیت کوین نیز دیدگاهی یکسان در این ارتباط دارد. به عقیده او ترس از عقب افتادن (FOMO) و افزایش این ترس می‌تواند در آستانه هاوینگ تاثیرگذار باشد.

بررسی احساسات بازار نیز صحبت‌های اخیر تام لی (Tom Lee)، مبنی بر افزایش ۱۹۰ درصدی بیت کوین در شش ماه گذشته را تایید می‌کند.

اما آیا واقعا هاوینگ بیت کوین باعث افزایش سرعت روند صعودی می‌شود؟ نظر شما در این مورد چیست؟

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
vivi
vivi
4 سال قبل

والا من منتظر این هاوینگم، قیمت بره بالا بفروشم، برم ترکیه یک دندونپزشک با کیفیت خوب چند تا دندان دارم برای تعمیرات! به این پزشک های خودمون اعتمادی ندارم. آخرین بار 5 سال پیش رفتم دندونپزشک نزدیک بود ناقصم کنه 1 ماه درگیر بودم.

پدارم جوان
پدارم جوان
4 سال قبل
پاسخ  vivi

خب برو یک دکتر دیگه !
ما پزشک خوب زیاد داریم حالا شانس شما طرف خوب نبوده کارش دلیل بر این نیست همه کارشون بد باشه
بنظر خودم دکترهای خودمون از ترکیه بهتر هستند ولی امکاناتشون و کیفیت اجناسشون بخاطر تحریم کمتره