مایک نووگراتز: قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ به ۲۰,۰۰۰ دلار می‌رسد

مایک نووگراتز: قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ به ۲۰,۰۰۰ دلار می‌رسد

مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر و از طرفداران بیت کوین، معتقد است قیمت بیت کوین می‌تواند قبل از رویداد هاوینگ به ۲۰,۰۰۰ دلار یا بیشتر برسد.

به گزارش کوین تلگراف، نووگراتز در مصاحبه‌ای با CNBC در روز ۱۴ فوریه (۲۵ فروردین)، از بیت کوین به عنوان بهترین برند ۱۱ سال گذشته یاد کرد و اشاره کرد که سال ۲۰۲۰ سالی است که بیت کوین قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار را به چالش خواهد کشید.

او در ادامه مصاحبه گفت:

در حال حاضر قیمت بیت کوین به تندی در حال صعود است. فکر می‌کنم تا پایان سال می‌توانیم شاهد به چالش کشیده شدن بالاترین قیمت‌های تاریخ بیت کوین باشیم. حتی ممکن است تا زمان هاوینگ (پایان اردیبهشت) به این قیمت‌ها برسیم.

بیت کوین نسبت به ابتدای سال میلادی (۱۱ دی تاکنون)، ۴۵ درصد رشد قیمت داشته است. نووگراتز که مدیرعامل بانک تجاری ارز دیجیتال «Galaxy Digital» است، ضمن اعتراف به اینکه برخی از آلت کوین‌ها در مدت مشابه بازده بهتری نسبت به بیت کوین داشته‌اند، گفت بیت کوین جایگاه خود را به عنوان «وسیله‌ای برای ذخیر ارزش» تثبیت کرده است.

بیت کوین احتمالاً بهترین برند ۱۱ سال اخیر بوده است. ۲۰۰ میلیارد دلار ارزش بازار برای چند خط کد فوق‌العاده است. چرا که مردم به این دارایی باور دارند. در حال حاضر بیت کوین مانند طلا به وسیله‌ای برای ذخیره ارزش تبدیل شده است. با این تفاوت که ارزش بازار طلا در ۳,۰۰۰ سال به ۱۰ تریلیون دلار رسیده است و ارزش بیت کوین در ۱۱ سال به ۲۰۰ میلیارد دلار.

در ماه دسامبر (آذر) و قبل از اینکه بیت کوین روند صعودی فعلی را شروع کند، نووگراتز گفته بود بیت‌ کوین می‌تواند تا پایان سال به قیمت ۱۲,۰۰۰ دلاری برسد.

این پیش‌بینی نووگراتز در مقایسه با سایر فعالین حوزه ارز دیجیتال، واقع‌بینانه‌تر است. تام لی (Tom Lee)، بنیان‌گذار فاندسترات (Fundstrat)، پیش‌بینی کرده بود قیمت بیت کوین تا آگوست آینده (مرداد)، به ۲۷,۰۰۰ دلار می‌رسد. دلیل او برای این پیش‌بینی این بود که طبق تجربه‌های قبلی، تقاطع قیمت بیت کوین با میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (MA-200)، باعث رشد ۲۰۰ درصدی قیمت بیت کوین می‌شود.

منابع دیگر نیز چنین ادعا می‌کنند که رویداد هاوینگ بیت کوین، که تولید بیت کوین را به نصف کاهش خواهد داد، به عنوان کاتالیزوری برای افزایش قیمت عمل خواهد کرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
رضا کیانی
رضا کیانی
4 سال قبل

قیمت بیت قبل هاوینگ رو خاستیم پیشبینی کنند که اصلا در این مورد بحثی نشد که قیمتش چند میشه

h_n
h_n
4 سال قبل

20 هزار حباب میشه ولی میشه گفت تا آخر سال 2020 به این قیمت واقعی برسه

الان بیت به قیمت واقعی رسیده 9600 usd
و اینکه تا 8500 هم میرسه
اگر در این نقطه حمایت شد تا 11200 میره