بیت کوین با رشد قیمت خود دوباره به تیتر رسانه‌های بزرگ خبری تبدیل شد

بیت کوین با رشد قیمت خود دوباره به تیتر رسانه‌های بزرگ خبری تبدیل شد

در شرایط آشفتگی اقتصادی و بلاتکلیفی جهانی، بیت کوین توانسته تا توجه یکی از رسانه‌های اصلی انگلیس را به سمت خود معطوف کند. پادشاه ارزهای دیجیتال، پس از رشد ۱۲ درصدی در روزهای اخیر، گوی سبقت را از بیماری کووید ۱۹ ربود و به تیتر اول بسیاری از خبرگزاری‌ها تبدیل شد.

به گزارش بیت کوینیست، دیلی اکسپرس در مقاله تازه خود به جهش چشمگیر بیت کوین و رسیدن به قیمت ۷,۰۰۰ دلاری، علیرغم وجود هراس ناشی از شیوع ویروس کرونا، اشاره کرده است. این در حالی بود که این مقاله به خوانندگان خود یادآوری کرد که بیت کوین همیشه و تنها با کلاهبرداری همراه است. در تیتر اصلی مقاله آمده:

قیمت بیت کوین پس از هشدار سرمایه‌گذاران مبنی بر کلاهبرداری و درست در بحبوحه شیوع ویروس کرونا از مرز ۷,۰۰۰ دلار هم عبور کرد.

در بخش دیگری از مقاله می‌خوانیم:

به نظر می‌رسد علت رشد سرمایه‌گذاری در بیت کوین سرمایه‌گذارانی باشند که پس از مشاهده نشانه‌های اولیه از برداشتن قریب‌الوقوع قرنطینه در بسیاری از کشورها و کاهش نرخ مرگ و میر، اقدام به سرمایه‌گذاری در بیت کوین کرده‌اند.

در ادامه مقاله به کلاهبرداری مربوط به بیت کوین در زمان شیوع ویروس کرونا پرداخته می‌شود. ظاهرا برخی از افراد سودجو خود را به عنوان مقامات سازمان جهانی بهداشت (WHO) معرفی کرده و در ازای ارائه لیستی از مبتلایان به ویروس کرونا در مناطق مختلف، بیت کوین دریافت می‌کردند.

جدای از کلاهبرداری‌هایی که به بیت کوین مربوط بودند، در دوران همه‌گیری کرونا، تهدیدات سایبری بی‌شماری نیز وجود داشته است که اکثر آنها به دنبال اطلاعات حساس کاربران بوده و اصلا ارتباطی با ارزهای دیجیتال نداشتند.

در حال حاضر این فقط رسانه‌های اصلی نیستند که توجه بیشتری را به بیت کوین اختصاص داده‌اند. میزان جستجوهای گوگل پیرامون بیت کوین، همزمان با تصمیم سرمایه‌گذاران مبنی بر متنوع‌سازی سبد دارایی‌هایشان، در حال بازگشت به سطح قبلی خود است.

لازم به ذکر است که بازارهای بورس نیز در همین مدت شاهد دستاوردهای قابل توجهی بودند، به طوری که شاخص صنعتی داو جونز روز دوشنبه با رشدی ۷ درصدی در رقم ۲۲,۶۷۹.۹۹ بسته شد. شاخص S&P500 و سهام بازار نزدک نیز به ترتیب رشدی ۷ و ۷.۳ درصدی داشته‌اند.

تحلیلگران این موضوع را به این واقعیت نسبت می‌دهند که آمار موارد ابتلای جدید به ویروس کرونا در ایالات متحده، با روندی کندتر پیش می‌رود. عملکرد بیت کوین و همزمانی آن با احیای بازارهای سنتی باعث شد تا الکس کروگر (Alex Kruger)، تحلیلگر و معامله‌گر برجسته بیت کوین در اظهار نظر جدیدش عنوان کند:

بازارهای ارز دیجیتال و سهام همچنان پیوستگی زیادی به یکدیگر دارند.

ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر آن چین و از بنیان‌گذاران هایپرشیت (Hypersheet)، نمودار درصد سود و زیان بیت کوین را در مقایسه با سایر دارایی‌ها منتشر کرده است. او ضمن انتشار این نمودار در توییتی نوشت:

و آنها به من گفتند که بیت کوین یک دارایی پر نوسان و پر خطر است!

بیت کوین با رشد قیمت خود دوباره به تیتر رسانه‌های بزرگ خبری تبدیل شد
نمودار نقطه‌ای رشد ارزش بیت کوین در مقایسه با سایر دارایی‌ها

ویلی وو سپس در یکی از نظرات خود که زیر پست توییتری‌اش منتشر کرد، نوشت:

آیا فکر می‌کنم که بیت کوین پناهگاهی امن برای دارایی‌هاست؟ بله.

مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، سرمایه‌گذارِ میلیاردر نیز در اظهارنظر اخیر خود عنوان کرده بود که امسال باید سال بیت کوین باشد و این ارز ثابت می‌کند که در مقابل دشواری‌ها مقاومت قابل قبولی از خود نشان می‌دهد. وی معتقد است که به دلیل افزایش چاپ پول، قیمت بیت کوین در ۶ ماه آینده دو برابر خواهد شد و این در حالی است که ارزهای فیات دچار تورم می‌شوند.

مردم به زودی از خود می‌پرسند این حجم از پول از کجا آمده و برای انتخاب دارایی‌های جایگزین، کنجکاوتر می‌شوند. زمانِ درخشش بیت کوین دارد فرا می‌رسد!

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
عسگرعسگری
عسگرعسگری
۴ سال قبل

سلام دوستان ببخشید کسی هست درموردارزRedFoinطلاعات داشته باشه ممنون میشم

عسگرعسگری
عسگرعسگری
۴ سال قبل

من 500واحدRedfoinدارم ارزشی مالی داره کسی هست اطلاعات داشته باشه ممنون میشم

Mohamad.sh
Mohamad.sh
۴ سال قبل

واسه گذاشتن دم کوزه و ابخوردن ازش خوبه

مهدی
مهدی
۴ سال قبل
پاسخ  Mohamad.sh

بنده خدا یه سوال پرسید تو میگی کلاهبرداری؟
واقعا شعور...

Mohamad.sh
Mohamad.sh
۴ سال قبل

داداچ،این ارز سقوط کرد و نابودشده،پیشنهادمیکنم بزارین دم کوزه و ابشو بخورین بجای اینکه دنبال مشتری ساده لوح واماتور گشتن وکلاه...