علاقه‌ شدید سرمایه‌گذاران به بیت کوین؛ کاهش قیمت تاثیری نداشته است

علاقه‌ شدید سرمایه‌گذاران به بیت کوین؛ کاهش قیمت تاثیری نداشته است

گروه CME در آخرین توییت خود اعلام کرده است که با وجود کاهش قیمت بیت کوین، علاقه مشتریان به قراردادهای آتی بیت کوین در سه ماهه سوم سال جاری میلادی کم نشده است.

به گزارش کوین تلگراف، CME (گروه بورسِ بازرگانی و کالای شیکاگو) در توییتر خود اعلام کرد که علاقه مشتریانش نسبت به قراردادهای آتی بیت کوین در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ بیشتر شده و روزانه چیزی بیش از ۴,۶۰۰ قرارداد باز در این پلتفرم معامله شده است. به گفته CME، در مدت زمان مشابه سال گذشته، شاهد افزایش ۶۱ درصدی این رقم بوده‌ایم. ورود موسسات مالی و علاقه زیاد آنها به این قراردادها از جمله عوامل این جهش در حجم قراردادها عنوان شده است.

قرارداد باز به تمام قراردادهای مشتقه‌ای گفته می‌شود که هنوز تسویه نشده‌اند. این تعداد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ از ۲,۸۷۳ به ۴,۶۲۹ قرارداد در سال ۲۰۱۹ رسیده است. این در حالی است که قیمت بیت کوین در این مدت ۲۵ درصد کاهش یافته است.

طبق گزارش‌های پیشین، CME برنامه‌هایی برای اضافه کردن اختیارات معامله در خصوص قراردادهای آتی بیت کوین دارد و آنها را تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ اجرایی خواهد کرد. در حال حاضر اضافه شدن اختیارات معامله به قراردادهای آتی بیت کوین منتظر تایید مراجع قانون‌گذار است. «تیم مک کورت» (Tim McCourt)، از مدیران رده بالای گروه CME، در این خصوص می‌گوید:

با توجه به تقاضای مشتریان و رشد بازارهای قراردادهای آتی بیت کوین‌‌مان، فکر می‌کنیم که اختیارات معامله دست آنها را بازتر خواهد کرد و خطرات تغییرات قیمت بیت کوین را کاهش خواهد داد.

مک کورد در ادامه افزود که قراردادهای بیت کوین در ماه می (خرداد) به بالاترین میزان خود رسید. در این ماه ۳۴,۰۰۰ قرارداد آتی بیت کوین معامله شد. ارزش این قراردادها ۱.۳ میلیارد دلار تخمین زده شده که معادل ۱۷۰,۰۰۰ بیت کوین است. از طرف دیگر ورود موسسات مالی نیز در همین مدت به بالاترین میزان خود رسید. به گزارش گروه CME، ماه جولای (مرداد) چیزی در حدود ۵۶ موسسه بزرگ مالی به حوزه قراردادهای آتی بیت کوین وارد شدند که به نوبه خود یک رکورد به حساب می‌آید.

خبرگزاری SCMP در گزارشی به نقل از مک کورت می‌نویسد که معامله‌گران تنها عامل ایجاد جهش در معاملات آتی نیستند و بخشی از این جهش به واسطه ماینرهایی به وجود آمده که تمایل دارند سرمایه‌گذاری کم خطرتری داشته باشند. مک کورت در ادامه می‌افزاید:

در حالی که ریسک قراردادهای آتی یک به یک است، در طرف دیگر اختیار معامله را داریم که امکان سرمایه‌گذاری در سطح‌های مختلف [قیمت] را می‌دهد و می‌تواند در مواقع سقوط از سرمایه شما حفاظت کند یا در کسری از قیمت تضمین‌شده، نوید بخش احتمال افزایش قیمت باشند.

ابتدای ماه جاری میلادی (۹ مهر)، مک کورت رسما اعلام کرد که CME فعلا برنامه‌ای برای عرضه قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین ندارد. در حال حاضر تسویه قراردادهای آتی بیت کوین که از جانب CME ارائه می‌شوند، به صورت نقدی صورت می‌گیرد. مک کورت در این باره گفت:

از زمان عرضه پلتفرم قراردادهای آتی، مشتریان ما خواستار اضافه شدن اختیار معامله در خصوص معاملات آتی بیت کوین هستند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه