حجم معاملات قراردادهای آتی بکت رکورد زد؛ ۴.۸ میلیون دلار در یک روز!

حجم معاملات قراردادهای آتی بکت رکورد زد؛ ۴.۸ میلیون دلار در یک روز!

روز چهارشنبه (۱ آبان) حجم معاملات در پلتفرم بکت که در حوزه قراردادهای آتی بیت کوین فعالیت می‌کند، توانست رکورد جدیدی ثبت کند. کاربران این پلتفرم از نوسانات بازار نهایت استفاده را بردند و تنها در عرض یک روز ۶۴۰ بیت کوین جمعا به ارزش ۴.۸ میلیون دلار در این پلتفرم خریدوفروش شد.

بر اساس گزارش «دی‌کریپتو»این روند صعودی خریدوفروش زمانی آغاز شد که قیمت بیت کوین تنها در عرض ۵ دقیقه ۵۰۰ دلار سقوط کرد و همزمان با شهادت دادن مارک زاکربرگ در سنای آمریکا به ۷,۳۰۰ دلار رسید. پس از این ریزش ناگهانی، ۲۹۶ بیت کوین به ارزش ۲.۲ میلیون دلار تنها در عرض چند ساعت خریدوفروش شد.

روند معاملات باز هم شدت یافت تا این‌که رکورد بیشترین خریدوفروش پیشین را که معادل ۲۲۴ بیت کوین (۱.۹ میلیون دلار) بود و در تاریخ ۹ اکتبر به ثبت رسیده بود را شکست. در واقع حجم معاملات ثبت‌شده در روز چهارشنبه ۶ برابر روز پیش از آن بود.

بکت ماه گذشته، پس از ۱ سال تاخیر بالاخره آغاز به کار کرد، اما حجم معاملات قراردادهای آتی مورد تایید کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) آن بسیار پایین‌تر از حد انتظار بود. هر چند این موضوع برای بسیاری نیز چندان دور از انتظار نبود.

آدام بک (Adam Back)، مدیرعامل بلاک‌استریم، پس از راه‌اندازی این پلتفرم در حساب توییتر خود نوشت:

بکت با افزودن روش جدیدی برای خرید بیت کوین، بازار تنظیم‌شده‌ای را در دسترس قرار می‌دهد که بیشتر نهادها می‌توانند از آن استفاده کنند. اما ما واقعا نمی‌دانیم فردا چه پیش خواهد آمد. ایجاد حساب، انتخاب استراتژی معامله و حجم مناسب برای شروع خریدوفروش زمان‌بر خواهد بود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه