شرکت‌های سرمایه‌گذاری در کف‌های قیمتی مشغول خرید هستند؛ ورود ۱۵۴ میلیون دلار به صندوق‌های ارز دیجیتال

شرکت‌های سرمایه‌گذاری در کف‌های قیمتی مشغول خرید هستند؛ ورود ۱۵۴ میلیون دلار به صندوق‌های ارز دیجیتال

داده‌های تازه نشان می‌دهد که با وجود سقوط بازار در روزهای اخیر، سرمایه‌گذاران نهادی همچنان مشغول خرید بیت کوین و ارزهای دیجیتال هستند و در هفت روز گذشته حدود ۱۵۴ میلیون دلار ارز دیجیتال خریده‌اند. این در حالی است که در هفت روز ماقبل آن، ۱۵۰ میلیون دلار به صندوق‌های ارز دیجیتال تزریق شده بود.

به گزارش کوین تلگراف، بر اساس داده‌های کوین شیرز (CoinShares)، سرمایه‌گذاران نهادی با اصلاح اخیر بازار ارز دیجیتال دچار آشفتگی نشده‌اند، زیرا موجودی صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین و اتریوم همچنان بیشتر شده است.

طبق گزارش‌ تازه کوین شیرز از جریان ورود سرمایه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ، محصولات ویژه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال که صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) را هم در بر می‌گیرند، در هفته منتهی به ۲۰ نوامبر (۲۹ آبان) شاهد ورود ۱۵۴ میلیون دلاری سرمایه بودند. مانند هفته‌های گذشته، محصولات سرمایه‌گذاری در بیت کوین با ۱۱۴.۴ میلیون دلار، بیشترین سرمایه را جذب کرده‌اند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری اتریوم هم شاهد ورود ۱۲.۶ میلیون دلار سرمایه بودند. محصولات سرمایه‌گذاری چندگانه که در بیش از یک ارز سرمایه‌گذاری می‌کنند نیز ۱۴.۱ میلیون دلار ورودی خالص ثبت کرده‌اند.

از ابتدای سال جاری تاکنون، سرمایه‌گذاران نهادی و شرکت‌های بزرگ بیش از ۶.۶ میلیارد دلار به محصولات سرمایه‌گذاری در بیت کوین، ۱.۱۷ میلیارد دلار به محصولات سرمایه‌گذاری در اتریوم و در مجموع بیش از ۹.۲ میلیارد دلار به بازار ارز دیجیتال اختصاص داده‌اند.

گری‌اسکیل (Grayscale)، بزرگ‌ترین صندوق مدیریت سرمایه فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، دارایی‌های تحت مدیریت خود را تا تاریخ ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان)، ۵۱.۹ میلیارد دلار اعلام کرده است.

اکتبر (مهر) ماه رکوردشکنی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بیت کوین بود که بخشی از آن به‌لطف تأیید دو صندوق قابل معامله در بورس مرتبط با معاملات آتی در آمریکا صورت گرفت. شرکت‌های سرمایه‌گذاری با رسیدن قیمت بیت کوین به اوج تاریخی جدید، در این ماه ۲ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کردند.

با اینکه رشد قیمت بیت کوین در ماه نوامبر (آبان) محدودتر بوده است، آخرین داده‌های مربوط به جریان ورود سرمایه به صندوق‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران فعلاً نگران اصلاح بازار نیستند. بیت کوین روز ۲۰ نوامبر (۲۹ آبان) و پیش از اصلاح بیشتر قیمت، کف ۵۶,۵۰۰ دلار را تجربه کرد. از آنجا که قیمت زیر ۵۸,۰۰۰ دلار تثبیت شده، به نظر می‌رسد که بیت کوین مستعد تجربه یک اصلاح قیمتی دیگر در کوتاه‌مدت است.

تِک دِو (TechDev)، تحلیل‌گر بازار ارز دیجیتال، در توییت اخیر خود نوشته است که بازار صعودی ۲۰۲۱ از ماه ژوییه (تیر) به بعد، بین ۵ تا ۸ روز نسبت به چرخه صعودی سال ۲۰۱۷ دیرتر عمل کرده است. اگر این روند ادامه پیدا کند، بیت کوین و به‌طور کلی بازار ارز دیجیتال می‌توانند برای شکست مقاومت و ادامه روند صعودی در میان‌مدت آماده شوند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

5 دیدگاه
zabih.ghazi
zabih.ghazi
2 سال قبل

سلام دوستان مشکل بیت کوین چیه چرا دستگاها از کارافتادن?

مهدی‌دیلم‌ پور
مهدی‌دیلم‌ پور
2 سال قبل

با توجه به شرایطی که دولت وتصمیماتی که در زمینه به کنترل درآوردن رمز ارزها به نفع خودش پیش گرفته و ازاین جهت دولت نمیتونه بپذیره که حجم عظیمی از چرخه مالی خارج از سیستم بانکی درحال مبادله هست و از دست رفتن قدرت بانک‌های مرکزی کشوردر اجرای سیاست‌های پولی، مشکلاتی رو برای دولت ایجاد میکنه وبا توجه به اطاعیه که به صرافی های ارز دیجیتال درخصوص درگاههای پرداخت داده که یک نوع ورود غیر مستقیم دولت به جهت به سلطه درآوردن این مبادلات است واین احتمال وجود خواهد داشت با اطلاع رسانی در خصوص ورود دولت به بازار ارز و دستگیری بسیاری از افراد که بعنوان متخلفان معرفی میشوند در این بازار جو روانی ایجاد بکند که نتیجه آن در مدت کوتاهی فروش اکثر ارزها توسط مردم ایجاد بشه جهت نجات سرمایه هاشون و‌از اونجایی که تحریم هستیم تبدیل اون به دلار ازطریق کشورهای خارجی برای عده خاصی ممکن هست و عوام مردم که قادر به تبدیل آن نیستند با چالش بزرگی مواجه میشوند.که همین سبب میشه همه فروشنده میشن ودر ای زمان دولت با سازوکاری شبه دولتی شروع به خرید رمز ارز میکنه تا انجام مبادلات ارزی رو زیر نظر خودش در بیاره والبته تا فعلان این رمزارز سودش بیشتراز زیانش بودبرای دولتها

meti
meti
2 سال قبل

فقط 150میلیون باتوجه به 2ترلیون ارزش بازار کم نیست؟

رسول مدانلو
رسول مدانلو
2 سال قبل

ما که اخرش نفهمیدیم چی شد!!!
میگن جریان ورودی سرمایه داشته ولی احتمال یه اصلاح بیشتر هم هست

اسماعیل قاسمی
اسماعیل قاسمی
2 سال قبل

حیف که پول نداریم وگرنه خرید میکردم تحلیل خوبی یود .