وضعیت بازار؛ افزایش نگرانی‌های قانونی و ثبات نسبی بازار

وضعیت بازار؛ افزایش نگرانی‌های قانونی و ثبات نسبی بازار

همزمان با افزایش نگرانی‌ها در ارتباط با فعالیت‌های قانون‌گذاران در حوزه ارزهای دیجیتال، طی روزهای گذشته شاهد تثبیت و نوسانات عرضی بسیاری از ارزها بودیم.

به گزارش کوین دسک، هفته گذشته نوسانات گسترده‌ای در بازار ایجاد شد و این نوسانات دیروز کاهشی چشم‌گیر یافت، به طوری که عمدهٔ بازار روزی کم‌سروصدا را پشت سر گذاشتند. در این میان، برخی آلت کوین‌ها موفق شدند عملکردی بهتر از بیت کوین ثبت کنند.

وضعیت بازار؛ افزایش نگرانی‌های قانونی و ثبات نسبی بازار

در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده ۴۵,۳۰۰ دلار معامله می‌شود و نسبت به روز گذشته ۲.۸ درصد کاهش داشته است. تحلیل‌گران معتقدند که باید انتظار تثبیت قیمت بیت کوین را داشت. در این فاز تثبیت، میانگین متحرک ۲۰۰ روزه به‌عنوان حمایت عمل می‌کند. این در حالی است که ۵۰,۰۰۰ دلار هم یک مقاومت سنگین است.

شرکت مشاورهٔ سرمایه‌گذاری فانداسترت (FundStrat)، در خبرنامه روز چهارشنبه خود نوشت:

احتمالاً حجم لیکوییدها با اهرم‌هایی که در بازار اتریوم و آلت کوین‌ها مورد استفاده قرار گرفت، تشدید شد. تصویر کلان و درون‌زنجیره‌ای همچنان به قوت خود باقی است؛ از همین رو معتقدیم که این لیکوییدها در میانه چرخه فرصت خوبی برای موقعیت‌های تثبیت است.

تحلیل‌گران و معامله‌گران خطرات قانون‌گذاری را هم مد نظر قرار می‌دهند؛ چراکه این خطرات می‌توانند بر احساسات حاکم بر بازار تأثیری منفی داشته باشند.

طی ۲۴ ساعت گذشته اتریوم با ۵ درصد نوسان به محدوده ۳,۲۶۵ دلار رسیده است. شاخص S&P500 روز جمعه را با ۰.۸ ضرر به اتمام رساند و قیمت طلا با پشت سر گذاشتن یک روز کم نوسان، ۰.۳ رشد کرد. نرخ سود اوراق بهادار وزارت خزانه‌داری آمریکا هم به ۱.۳۳۹ رسید.

نگرانی‌های قانونی

با نگاهی به تیترهای اخبار هفته گذشته، می‌توان به این نتیجه‌گیری رسید که سخت‌گیری‌های نهادهای قانون‌گذار در ارتباط با این بازار هنوز به پایان نرسیده است. روز پنجشنبه شرکت دولتی برق چین اعلام کرد که از تأسیسات استخراج بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در این کشور بازرسی خواهد کرد. رسانه حوزه ارزهای دیجیتال ووبلاک چین (WuBlockchain) در این باره نوشت:

در این مقاله، [شرکت دولتی برق چین] عنوان کرد که ارزهای مجازی نظیر بیت کوین اتلاف انرژی هستند و نظارت‌ها را در حوزه مالی دور می‌زنند. در چین وضعیت شفاف قانونی در این باره وجود ندارد.

به‌علاوه، روز پنجشنبه، استفان انگوز (Stefan Ingves)، رئیس ریکسبانک سوئد (Riksbank)، در خلال یک کنفرانس بانکی گفت:

پول خصوصی دیر یا زود از هم می‌پاشد. معامله بیت کوین مثل معامله تمبر است. در این میان نگرانی‌هایی هم در مورد پول‌شویی مطرح است.

هفته گذشته، نهاد نظارت بر بازار اوراق بهادار اروپا هم طی گزارشی عنوان کرد:

دارایی‌های رمزنگاری‌شده پرنوسان هستند و خارج از چارچوب قانون‌گذاری فعلی اتحادیه عمل می‌کنند که خطراتی در ارتباط با محافظت سرمایه‌گذاران به همراه دارد.

حمایت پیش روی اتریوم

اتریوم، ارز دیجیتال شماره دو بازار، پیش‌تر موفق شد تا حمایت ۳,۰۰۰ دلاری خود را حفظ کند. این همان سطحی است که ماه گذشته بستر رشد اتریوم بود. قیمت اتریوم طی ماه‌های گذشته، پس از رسیدن به اوج تاریخی ۴,۳۶۰ دلاری، به زیر مقاومت ۴,۰۰۰ دلار سقوط کرد.

وضعیت بازار؛ افزایش نگرانی‌های قانونی و ثبات نسبی بازار

با توجه به وضعیت فعلی بازار و در تایم فریم‌های کوتاه‌مدت، انتظار می‌رود اتریوم در روزهای پیش رو فاز تثبیت قیمت خود را حفظ کند.

وضعیت بازار؛ افزایش نگرانی‌های قانونی و ثبات نسبی بازار

تحلیل‌گران هم در حال حاضر سطوحی را تحت‌نظر دارند که ممکن است در آنها شاهد لیکوییدشدن سرمایه‌های کاربران باشیم. لوک پوسی (Luke Posey)، از محققان گلاسنود، در پستی نوشت:

می‌توانیم فهرستی به‌روزشده از موقعیت‌هایی که در آنها می‌توان منتظر لیکوییدشدن سرمایه‌ها باشیم را ببینیم. در این بخش‌ها می‌توان دید که معامله‌گران چطور موقعیت‌های خود را برای زمان پس از سقوط تغییر می‌دهند. به عقیده ما، تا رسیدن قیمت اتریوم به ۲,۶۰۰ دلار، نمی‌توان منتظر حجم بالایی از لیکوییدها بود.

افزایش حجم معاملات کوین بیس

حجم معاملات صرافی کوین بیس به بیشترین میزان از ماه مه تا به حال رسیده است. به‌گفته بسیاری، سرمایه‌گذاران حالا به‌دنبال سرمایه‌گذاری در ارزهایی غیر از بیت کوین هستند و می‌خواهند سبدهای سرمایه‌گذاری خود را با ارزهایی غیر از بیت کوین پر کنند.

وضعیت بازار؛ افزایش نگرانی‌های قانونی و ثبات نسبی بازار

کوین بیس در گزارش روز جمعه خود خطاب به معامله‌گران نوشت:

انتظار داریم روند فعلی با توجه به نوسانات معمول ماه‌های سپتامبر و اکتبر که مختص بازار کریپتو نیست و در تمام بازارها دیده می‌شود، ادامه داشته باشد.

در کوین بیس بیشترین حجم معاملات مربوط به بیت کوین، اتر و کاردانو است. این صرافی در بخش دیگری از مطلب خود می‌نویسد:

به نظر می‌رسد علاقه شدید معامله‌گران خرد به دوج کوین فروکش کرده باشد؛ چراکه حجم معاملات آن تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است.

حجم معاملات الگورند هم با جهشی ۶۰ درصدی در هفته گذشته همراه بوده است. در این مدت، حجم معاملات بیت کوین کاهشی ۸ درصدی داشته است.

وضعیت بازار؛ افزایش نگرانی‌های قانونی و ثبات نسبی بازار

بازار آلت کوین‌ها

بایننس هفته گذشته اعلام کرد که از به‌روزرسانی کاردانو که فردا اجرا می‌شود پشتیبانی می‌کند. طبق اعلام بایننس سپرده‌گذاری و برداشت کاردانو فردا به‌حالت تعلیق در خواهد آمد. به‌گفته بایننس، با تثبیت اوضاع در شبکه کاردانو، این صرافی هم روند برداشت و واریز را از سر خواهد گرفت. هارد فورک کاردانو امکان پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را برای کاربران فراهم خواهد کرد. بسیاری از این به‌روزرسانی به‌عنوان یک عامل مثبت در جهش قیمت این ارز دیجیتال یاد می‌کنند.

نمایشگاه هنری اسکوپ (SCOPE Art Show) اعلام کرده است که بلیت‌های ویژه خود را به‌صورت توکن غیرمثلی به فروش می‌رساند. بلیت‌فروشی این نمایشگاه هنری با همکاری شرکت یلوهارت (YellowHeart) انجام خواهد گرفت.

همان طور که گفتیم، طی ۲۴ ساعت گذشته بسیاری از ارزهای دیجیتال روندی نسبتاً ثابت را طی کردند. در این میان، الگورند و فایل کوین به ترتیب با ۱۴ و ۶ درصد بیشترین ضررها را متحمل شدند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
فرزاد جوادزاده
فرزاد جوادزاده
۲ سال قبل

داداش وقتی انشا ء می نویسی تتر انشاء را طوری بنویس تا آن کسی که وقت میگذارد از اول بداند منظور چین هست نه ایران