ثروت ساتوشی ناکاموتو به بیش از ۱۰ میلیارد دلار رسید؛ ۱۳۷‌مین فرد ثروتمند جهان!

ثروت ساتوشی ناکاموتو به بیش از ۱۰ میلیارد دلار رسید؛ ۱۳۷‌مین فرد ثروتمند جهان!

ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت کوین در روزهای اولیه راه‌اندازی شبکه بیت کوین بیش از ۱ میلیون واحد بیت کوین استخراج کرده است که با احتساب قیمت فعلی بیت کوین (۱۰,۰۰۰ دلار)، ارزش دارایی‌های او به بیش ۱۰ میلیارد دلار می‌رسد.

با اضافه کردن فورک‌های بیت کوین (بیت کوین کش، بیت کوین اس‌وی و …)، ثروت خالص مخترع بیت کوین حدود ۱۱ میلیارد دلار برآورد می‌شود. بعد از هر انشعاب یا فورک ارز دیجیتال که به دلیل اختلاف‌نظر در یک بلاک چین رخ می‌دهد، به دارندگان ارز دیجیتال فعلی، ارز دیجیتال جدید هم تعلق می‌گیرد.

طبق این آمار و بر اساس فهرست ثروتمندان مجله فوربز، اگر هویت ساتوشی ناکاموتو مشخص شود، در رده ۱۳۷ ثروتمندترین افراد جهان قرار می‌گیرد.

اکنون که بیش از ۱۱ سال از ظهور بیت کوین می‌گذرد، هنوز هویت خالق آن یکی از رازهای جذاب دنیای اقتصاد و فناوری است که با ارزشمندتر شدن بیت کوین، روزبه‌روز پر اهمیت‌تر از قبل می‌شود.

ساتوشی ناکاموتو پس از معرفی شاهکار خود در سال ۲۰۰۸، تا ۲۰۱۰ خودش به توسعه و پیشرفت بیت کوین کمک کرد اما پس از آن ناپدید شد و بقیه کار توسعه را به جامعه بیت کوین سپرد. در حال حاضر تنها چیزی که از ساتوشی ناکاموتو داریم، یک مقاله (وایت پیپر بیت کوین)، تعدادی پست فنی و فلسفی در انجمن بیت کوین، و مشتی حدس و گمان درباره هویت او است.

در اواخر سال ۲۰۱۷ که قیمت بیت کوین به مرز ۲۰,۰۰۰ دلار رسیده بود، ثروت ساتوشی حدود ۲۰ میلیارد دلار بود که او را در رده ۴۹ ثروتمندان جهان قرار داد.

رده اول ثروتمندترین افراد جهان در حال حاضر در اختیار جف بزوس (Jeff Bezos)، مدیرعامل آمازون، با ۱۳۰ میلیارد دلار ثروت قرار دارد. به این ترتیب اگر قیمت بیت کوین به ۱۳۰هزار دلار برسد، ساتوشی ناکاموتو ثروتمندترین فرد جهان خواهد شد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

12 دیدگاه
شاهین
شاهین
4 سال قبل

درآمریکابحثهایی شروع شده درموردسازمان سیا که تقریبا۲۰سال قبل ازبیتکوین دستگاههای رمزپایرودرسوئیس تولیدمیکرده و ممکنه همین سازمان اولین رمزارزوکه بیتکوینه تولیدکرده باشه وشایدساتوشی هم عضوی ازین کاربوده میشه گفت منطقیه چون آمریکاواقعا پیشروهست دراکثرعلوم وبعیده که ازکشوری مثل چین عقب مونده باشه فقط چون دلارهنوزبیتکوینه ارزهای فیاته دلیلینداره تغییرش بده به رمزارز وگذاشته بوقتش ازین بگذریم بیت حتمایکباردیگه نجومی میشه واحتمالابعداز۱۵سالگیش به یه نرخ تقریباثابت ولی بالامیرسه ازطرفیم آدم قانع نمیشه که ۱۰۰سال طول بکشه تا۲۱ملیونش تکمیل بشه چون حداکثرتا۱۵ ، ۲۰سال دیگه کامپیوترای کوانتومی واردجوامع میشنواستخراجوسریعترمیکنن ، تشکرازاطلسیا

S.n
S.n
4 سال قبل

چه دلیلی داره هویتش رو پنهان میکنه؟؟؟!

ماهی قزل الا
ماهی قزل الا
4 سال قبل

فقط بگو حلالش باشه

البته بیشتر ذهن ادم به سمتی میره که انگار ساتوشی ناکاموتو یک گروهه نه شخص اما از طرفی صحبت های ضد و نقیضی مطرح است . مثلا از طرفی میگن موقع اینکه ساتوشی سورس کد بیت کوین رو گزاشت روی گیت هاب پر از باگ با سوتی بود و این نشون میده که کار یک نفر بوده نه گروهی و از طرفی میگن سورس کد اولیه ی بیت کوین اینقد تمیز و حرفه ای نوشته شده که این نشون دهنده ی اینه که یک گروه پشت این کد بوده نه یک شخص

امید
امید
4 سال قبل

رمز ارزها در عین مزیتهای فراوانی که دارند می تونن مثل یه تله انتحاری برای کشورهایی مثل ایران باشند،

BEHRANG
BEHRANG
4 سال قبل
پاسخ  امید

همین افکار پوچ امثال شما ها هستین که ثانیه به ثانیه باعث عقب ماندگی کشور شدین

محمد
محمد
3 سال قبل
پاسخ  BEHRANG

خوشم اومد پس خوش

روزبه معینی فر
روزبه معینی فر
4 سال قبل

مساله ارث و عدم امکان انتقال بدون دونستن پسورد متوفی چالش بزرگی برای ارزهای دیجیتاله. فقط تصور کنید اگر ناکاموتو یاهرفرد دیگر ثروتمندی که ارز دیجیتال داره بمیره بدون اینکه پسوردشو بده چقدر وحشتناکه. اولا ورثه محروم میشن و دوما کم کم بخش های بیشتری ازاون ارز از چرخه مالی خارج میشه

پائول لرو
پائول لرو
4 سال قبل

مثل این میمونه بگی یه نفر 10 میلیارد دلار طلا داره و توی یه غار مخفی کرده و میمیره و هیچکس نمیفهمه
ارزای دیجیتال هم همینطورن بلاخره رمز رو یه جایی میذاره توی گاو صندوقی چیزی

نازی
نازی
4 سال قبل

خب مگه قراره حالا طرف بمیره؟ تمام بیت هاشو نقد میکنه حالشو میبره . به اعضای خوانواده اش هم میده

محمد
محمد
4 سال قبل

از نقاط ضعف رمز ارزها ...

علی
علی
4 سال قبل

خوش بحالش

ایلیا
ایلیا
4 سال قبل

خدا بیشتر اش کنه خخخخخخ