گوین اندرسون: درباره ساتوشی بودن کریگ رایت شک دارم

گوین اندرسون: درباره ساتوشی بودن کریگ رایت شک دارم

گوین اندرسن (Gavin Andersen)، یکی از افراد شناخته‌شده در حوزه ارزهای دیجیتال، معتقد است که صحت اظهارات اخیر کریگ رایت در ارتباط با هویت ساتوشی ناکاموتو، جای سؤال دارد.

به گزارش کوین تلگراف، بر اساس استشهاد گوین اندرسن که به‌تازگی از سوی دادگاه منتشر شده است، او به صحت اظهارات کریگ رایت شک دارد. رایت مدعی است که هویت ساتوشی ناکاموتو متعلق به اوست.

اندرسن در پاسخ به این سؤال که آیا فکر می‌کند کریگ رایت همان ساتوشی ناکاموتو است یا خیر، گفت که در ابتدا چنین تصور می‌کرده است اما کمی بعد به این نتیجه رسید که این ادعا ممکن است چندان درست نباشد. به‌گفته اندرسن، او فکر می‌کرده است که رایت ساتوشی ناکاموتو است یا حداقل یکی از اعضای سه نفره گروهی است که تحت عنوان ساتوشی ناکاموتو فعالیت می‌کردند. اظهارات وی بخشی از روند پرونده کریگ رایت و دیوید کلیمن (David Kleiman) است که به‌ تازگی منتشر شده است.

می‌توانم به چندین بخش از زندگی شخصی‌ام اشاره کنم که [احتمالا] گول خوردم؛ [احتمالا] زمانی که فردی نرم‌افزاری که از آن استفاده می‌کردم را عوض کرد، [احتمالا] زمانی که لپتاپ دست دوم برایم ارسال کردند و چندین بار در معرض چنین مسائلی قرار گرفته‌ام. بار دیگر باید بگویم که هیچ وقت فکر نمی‌کردم این کار باعث شود که دیگران به این نتیجه برسند که کریگ رایت ساتوشی ناکاموتو است. طرز فکرم این گونه بود. این مسئله (طرز فکر) سبب می‌شود که صد درصد به من اثبات شود که کریگ رایت ساتوشی ناکاموتو است. شک من زمانی خودش را نشان می‌دهد که حقایقی که در گذشته دیدم، با حقایقی که بعدها به دیگر افراد دنیا نشان داده شد، متفاوت است.

اندرسن در بخش دیگری از استشهاد خود اذعان می‌کند که حالا فکر می‌کند پس از سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱، دیگر با ساتوشی ناکاموتو ارتباط نداشته است.

پرونده میان رایت و کلیمن، مدت‌هاست که به بحثی پرحاشیه در حوزه ارزهای دیجیتال تبدیل شده است و نتیجه آن می‌تواند تأثیرات بالقوه‌ای بر این صنعت داشته باشد. ماه گذشته، وکلای وراث کلیمن مدارک جدیدی علیه کریگ رایت ارائه کردند.

چندی پیش نیز اعلام شد که تعدادی از ارزهایی که از هک صرافی ام‌تی گاکس (Mt.Gox) به‌دست آمده است، در یکی از حساب‌های کریگ رایت قرار دارد. مارک کارپلس (Mark Karples)، مدیرعامل سابق این صرافی نیز در اظهارنظری اعلام کرد که کریگ رایت یا یک کلاهبردار است یا یک دزد!

سال ۲۰۱۹، رایت از راجر ور (Roger Ver)، بنیان‌گذار بنیاد بیت کوین، به‌دلیل اظهاراتی مشابه شکایت کرده بود.

در بخش دیگری از اظهارات اندرسن می‌خوانیم:

در ذهنم شک دارم. در ارتباط با این که کدام بخش از صحبت‌های کریگ با من درست بوده و کدام یک نادرست بوده است، شک‌های زیادی دارم.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
ثنایی
ثنایی
3 سال قبل

خودت از همه بیشتر به ساتوشی میخوری. مگه میشه ساتوشی با این همه احتیاط، همه زحمات کارشو به کسی که ندیده و درست حسابی نمیشناسه و فقط اینترنتی با هم کار کردن واگذار کنه. من هم جای ساتوشی بودم ناپدید میشدم و به خودم ولی با اسم واقعیم واگذار می کردم.