کریگ رایت: اوتیسم دارم و شاید آدرس‌های بیت کوین را اشتباه گفته باشم!

کریگ رایت: اوتیسم دارم و شاید آدرس‌های بیت کوین را اشتباه گفته باشم!

کریگ رایت، کسی که خود را ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، معرفی می‌کند، در تازه‌ترین ادعای خود گفته است که از بیماری اوتیسم رنج می‌برد و این می‌تواند بر صحبت‌های قبلی او تأثیر گذاشته باشد.

به گزارش کوین تلگراف، کریگ رایت که ادعا می‌کند خالق بیت کوین است، می‌تواند برای ارائه ادله خود در ارتباط با ادعای بیماری اوتیسم، شاهدی را به جایگاه شهود احضار کند. ادامه روند رسیدگی به پرونده از دو هفته دیگر و با حضور هیئت‌منصفه برگزار می‌شود.

براساس اسناد بایگانی‌شده دادگاه، قاضی بث بلوم (Beth Bloom)، طی حکمی اعلام کرد که با درخواست تیم حقوقی وراث کلیمن مبنی بر مجازات کریگ رایت و توقف روند رسیدگی به پرونده در دادگاه مخالفت کرده است. وکلای خانواده کلیمن این درخواست را ماه گذشته به دادگاه ارائه کرده بودند. رایت به شهادت دروغ، جعل سند و سوءاستفاده از قانون متهم است.

بلوم ضمن قبول اتهامات وکلای کلیمن در ارتباط با غیرقابل قبول خواندن اعتبار اظهارات کریگ رایت و همچنین رفتارهای او، در نهایت اعلام کرد که تمام این ادعاها در دادگاه با حضور هیئت‌منصفه مورد بررسی قرار خواهند گرفت و نمی‌توان با تکیه بر آنها اقدام به وضع مجازات برای طرفین کرد. بلوم در بخش دیگری از حکمش نوشت که هیئت‌منصفه از این صحبت‌ها برای کشف حقیقت استفاده خواهد کرد.

 پس از ارائه درخواست وکلای خانواده کلیمن در ماه مه، کریگ رایت نیز درخواست خودش را به دادگاه تسلیم کرد. طبق درخواست رایت، او خواهان حضور یک روان‌پزشک بالینی در دادگاه شده بود.

او اعلام کرد که این روان‌پزشک، پیش‌تر او را دارای «نوعی اوتیسم همراه با مهارت‌های بالای ذهنی» تشخیص داده است. به‌گفته رایت، این مسئله باید در طول روند رسیدگی به پرونده مورد توجه قرار گیرد.

به‌عقیده قاضی پرونده، ادعای رایت در زمان فعلی می‌تواند در روند رسیدگی به پرونده مورد استفاده قرار گیرد. رایت در بخش دیگری از درخواست خود اعلام کرده است که شهادت این روان‌پزشک می‌تواند گواهی بر این موضوع باشد که وضعیت سلامت روانی رایت [سهوا] باعث ایراد شهادت نادرست شده است. او از ارائه فهرست اشتباه از آدرس‌های بیت کوین به‌عنوان یکی از مصداق‌های این مسئله یاد کرده است.

 کالوین آیر (Calvin Ayre)، یکی از افراد ثروتمند حوزه ارزهای دیجیتال و از حامیان بیت کوین اس‌وی، در توییت خود از رایت و تصمیم دادگاه حمایت کرد. به‌گفته آیر، تیم حقوقی کلیمن به‌دنبال اتمام سریع روند دادرسی هستند. او در ادامه نوشت که حکم جدید به رایت این امکان را می‌دهد تا صحبت‌های خود در دادگاه را به‌شکل قابل قبولی ارائه کند.

وقتی که صحبت از کریگ رایت در میان باشد، آیر همیشه حامی وی است. در دور قبلی رسیدگی به پرونده در ماه اوت (مرداد ۹۸)، آیر در توییتی اعلام کرد که یک قاضی دیگر که روند رسیدگی به پرونده را بر عهده داشته، اعلام کرده است که کریگ رایت همان ساتوشی ناکاموتو است. نکته جالب اینجاست که هیچ قاضی‌ای تا به اینجا چنین حکمی نداده است!

وراث دیو کلیمن (برادر و همسر) و کریگ رایت، طرفین این دعوی قانونی هستند. هزینه دادرسی را نیز یک شرکت ثالث تأمین می‌کند.

تیم حقوقی کلیمن ادعا می‌کند که بخشی از ۱.۱ میلیون واحد بیت کوینی که در یک کیف پول قرار دارد، متعلق به آنهاست و تحت قانون مالکیت دارایی‌های فکری قرار می‌گیرد. گفته می‌شود که کلیمن و رایت با همکاری یکدیگر این بیت کوین‌ها را استخراج کرده‌اند.

تا به اینجا، کریگ رایت این موارد را رد کرده است. او همچنین به دزدی بخشی از این اموال متهم شده است.

در فوریه ۲۰۱۸ (بهمن ۹۶) این شکایت در دادگاه ثبت شد. از ۶ ژوییه (۱۵ تیر ۹۷) نیز روند رسیدگی در دادگاه با حضور هیئت‌منصفه آغاز خواهد شد.  

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
GDGP
GDGP
۳ سال قبل

کی شر این انگل کم میشه از سر بیت کوین. واقعا شیاده

Miran
Miran
۳ سال قبل

خطر دیگری از گوش طرفدارام بیت کوین اس وی رد شد
?????

شهریار
شهریار
۴ سال قبل

یکی نیست بهش بگه داداش داری اشتباه می زنی.

ناشناس
ناشناس
۴ سال قبل

دفعه بعد احتمالا بگه "من کیم، اینجا چکار میکنم؟ شماها کی هستید"

علی
علی
۴ سال قبل

عالی،ممنون از زحماتتون

MiM
MiM
۴ سال قبل

انصافا عجب پشتکار و رویی داره ایشون ..