جشن سال نو چینی‌ چه تاثیری بر روی بیت کوین خواهد گذاشت؟

جشن سال نو چینی‌ چه تاثیری بر روی بیت کوین خواهد گذاشت؟

تاریخ و فرهنگ چینی‌ها را نمی‌توان در یک مقاله گنجاند زیرا به چندین هزار سال پیش بازمی‌گردد. افق دید ما به گذشته‌ی چین با بهره‌گیری از کتاب‌های بی‌انتهایی مانند «هنر جنگ» و دیوار باشکوه چین که از فضا می‌توان آن را نظاره کرد به دست آمده است.

وقتی حرف از بیت کوین و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال زده می‌شود، کشور چین تا زمانی که دولت معاملات آنلاین را ممنوع نساخته بود، نسبت به دیگر کشورها جلوتر بود.

با این حال، این ممنوعیت شامل معاملات همتا به همتا و تراکنش‌های خارج از بورس نمی‌شود. دولت چین به‌صورت آشکارا اعلام داشته است که فناوری بلاک چین آینده‌ی روشنی دارد.

جشن‌های سالانه‌ی سال نو چینی

جشن‌های سال نو چینی در هر گوشه‌ی جهان شهرت پیدا کرده است و سبب شده تا نه‌تنها شهروندان چینی بتوانند به هرکجای جهان سفر کنند و یا به کار مشغول شوند، بلکه باعث شده است تا تمام ساکنین این کره‌ی خاکی به سرزمین‌های دیگر بروند و تجربه کسب کنند.

این به این دلیل است که هرکسی که سال نوی ۲۰۱۹ چینی را جشن می‌گیرد به احتمال زیاد زمانی را برای بازدید بستگان و استراحت در تعطیلات در نظر خواهد گرفت. جشن‌های سال ۲۰۱۹ در ۲۸ام ژانویه و سال نو رسماً در روز سه‌شنبه، پنجم فوریه آغاز شد. این جشن‌ها تا ۱۹ام این ماه ادامه خواهند داشت. در زیر زمان‌بندی این جشن‌ها ارائه شده است.

جشن سال نو چینی‌ چه تاثیری بر روی بیت کوین خواهد گذاشت؟

مسافرت‌های بی‌شمار در سال نو

بنگاه خبررسانی استرالیا انتظار می‌رود که میلیون‌ها چینی تا دو هفته‌ی آینده به خارج از کشور مسافرت کنند. چندین سال پیش جشنواره‌های سالانه همگی به بازگشت به خانه و پیوستن دوباره به خانواده‌ها ختم می‌شد.

با این حال، از آن جا که علاقه به کسب تجربه‌های جدید رو به افزایش است، صنعت گردشگری محلی و بین‌المللی به طور گسترده‌ای در حال محبوب شدن است. با در نظر گرفتن وسعت کشور چین، برای صنعت حمل‌ونقل که شامل جاده‌ها، قطار و مسافرت‌های هوایی می‌شود، دوره‌ی فعالی خواهد بود.

تأثیر جشن‌ها بر بیت کوین و تجارت ارزهای دیجیتال

علی‌رغم ممنوعیت معامله‌ی ارزهای دیجیتال توسط دولت، بسیاری از تریدرها و علاقه‌مندان چینی راه‌هایی را برای دور زدن این محدودیت‌ها یافته‌اند. برخی از تریدرهای کشور چین برای دور زدن محدودیت‌های اینترنتی از VPN (شبکه‌های خصوصی مجازی) استفاده می‌کنند. دیگر تریدرها و تجارت‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال به‌سادگی سرزمین چین را ترک کردند و در حوزه‌های قضایی دوستانه‌تری ثبت‌نام کردند.

نمونه‌هایی از این موضوع را می‌توان در صرافی بایننس (Binance) و ترون (Tron) دید. در مورد صرافی بایننس باید گفت که این صرافی از چین به ژاپن منتقل شد. خیلی زود به سنگاپور، مالت، اوگاندا و اکنون به جرزی گسترش پیدا کرده است.

ترون دو اداره‌ی مرکزی در پکن چین و سان‌فرانسیسکو دارد (احتمالاً محض احتیاط!). به همین علت می‌توان گفت که چین درصد قابل‌توجهی از حجم معاملات ارزهای دیجیتال و بیت کوین را به خود اختصاص داده است.

با شروع جشن‌های سال نو، حجم معاملات تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. تنها نیاز است که به کاهش قیمت بیت کوین در ابتدای ۲۸ام ژانویه نگاهی انداخت. این اتفاق با روز شروع سال نو مصادف است. در تاریخ ۲۷ام، قیمت بیت کوین بالای ۳۵۰۰ دلار در نوسان بود، اما در روز ۲۹ام ارزشش به ۳۳۴۹ دلار رسید. نمودار ارائه‌شده توسط بایننس که در زیر آمده است، تصویر بهتری را از این وضعیت نشان می‌دهد.

جشن سال نو چینی‌ چه تاثیری بر روی بیت کوین خواهد گذاشت؟

جمع‌بندی

شواهد کافی از چندین روز گذشته برای نتایجی که در زیر مطرح می‌شود در دسترس است:

  • ساکنین چین همچنان به معامله‌ی ارزهای دیجیتال می‌پردازند و در طی این جشن‌ها نبود آنان در معاملات به‌وضوح حس می‌شود.
  • امکان نقد کردن سرمایه‌هایشان برای تأمین بودجه‌ی مسافرت و برنامه‌های تفریحی وجود دارد.
  • قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال احتمالاً حداقل تا بعد از ۵ام این ماه ناپایدار نخواهد بود.
  • از آن جا که بسیاری از افرادی که مشغول جشن هستند، به مسافرت و تعطیلات خودشان ادامه خواهند داد، این عدم فعالیت احتمالاً تا دو هفته‌ی دیگر ادامه خواهد یافت.
  • احتمال آن کم است که بیت کوین پیش از پایان جشن‌های سال نو دست‌خوش قیمت‌های پایین جدیدی شود.
منبع: ethereumworldnews
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه