بازرگانان چینی، به صورت قانونی مجاز به پذیرش بیت کوین و ارزهای دیجیتال شدند !

بازرگانان چینی، به صورت قانونی مجاز به پذیرش بیت کوین و ارزهای دیجیتال شدند !

بنا بر گزارش یکی از منابع معتبر چینی بنام CnLedger، بازرگانان این کشور به صورت قانونی قادر به پذیرش ارزهای دیجیتال، به عنوان روش پرداختی خواهند بود. خبرهای محلی حاکی از آن است که دادگاه شنژن از دادگستری بین المللی چین، به طور رسمی بیت کوین را به عنوان دارایی قانونی شناخته و به افراد و شرکت ها اجازه می دهد که بدون مغایرت با مقررات مالی موجود، بیت کوین را خرید و فروش، نگهداری و انتقال دهند.

این دادگاه چینی تایید کرد که بیت کوین تحت مصونیت قانونی قرار گرفته است. دادگاه بین المللی شنژن، مطابق حکمی در خصوص پرونده ای که مربوط به ارزهای دیجیتال بود، اعلام کرد که قانون چین، هیچ گونه منع قانونی را در مورد مالکیت و انتقال بیت کوین، اعمال نکرده است و به سبب ماهیت دارایی و ارزش اقتصادی آن، باید تحت حفاظت قانونی قرار بگیرد.

جابجایی و پرداخت از طریق بیت کوین در چین، غیرقانونی نیست

بازرگانان چینی، به صورت قانونی مجاز به پذیرش بیت کوین و ارزهای دیجیتال شدند !

کاترین وو، محقق حوزۀ ارزهای دیجیتال شاغل در شرکت Messari، ترجمه و تحلیل اوراق قضایی صادره از دادگاه بین المللی شنژن را برای بررسی دلایل پذیرش بیت کوین به عنوان دارایی، از سوی قاضی این پرونده را انجام داده است.

به طور خلاصه، وو توضیح داده است که بنا به ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین که آزادی مالی و ارزش اقتصادی را برای صاحبانش میسر می سازد، می تواند به عنوان دارایی شناخته شود. همچنین بنا بر گفتۀ وو، دادگاه اعلام کرده است که بیت کوین، مشخصات و ویژگی های یک دارایی (SOV) را داشته و می تواند توسط مالک خود، کنترل شود. قاضی این پرونده بر این عقیده است که بیت کوین، هیچ قانونی را نقض نمی‌کند.

به همین ترتیب، این دادگاه تاکید کرده است که صرف نظر از قانونی بودن بیت کوین و ارزهای دیجیتال اصلی دیگر، جابجایی و پرداخت از طریق بیت کوین، غیرقانونی نیست. این گفته بدین معناست که تجار و بازرگانان، آزادانه می توانند ارزهای دیجیتال را بدون نقض هیچ یک از قوانین محلی، به عنوان روش پرداخت، بپذیرند.

از دیدگاه قاضی، صرف نظر از قانونی بودن یا نبودن بیت کوین، جابجایی و پرداخت از طریق بیت کوین، غیرقانونی نیست. بیت کوین، از حقوق قانونی مشابهی با پول نقد، برخوردار نیست ولی این بدان معنا نیست که نگهداری یا پرداخت با ارزهای دیجیتال، قانونی نباشد.

بازرگانان چینی، به صورت قانونی مجاز به پذیرش بیت کوین و ارزهای دیجیتال شدند !

در اوایل ماه جاری، قدیمی ترین نشریۀ فناوری چین، با نام Beijing Sci-Tech Report (BSTR) که یکی از انتشارات مطرح کشور چین می باشد، برنامه های خود را در راستای پذیرش بیت کوین، برای پرداخت اشتراک سالیانۀ این انتشارات، در جهت ترویج استفاده از بلاک چین و کاربردهای عملی ارزهای دیجیتال، اعلام کرد.

چندین هتل بزرگ در چین نیز، پذیرش بیت کوین را آغاز کرده اند که حتی یکی از آنها، نام «هتل اتریوم» را برای خود انتخاب کرده است و برای کسانی که هزینه اقامت در هتل را با اتریوم پرداخت کنند، خدمات و تخفیفات ویژه ای ارائه می دهد.

این رخداد، چه چیزی را در مورد چین نشان می دهد؟

با توجه به موضع گیری خوش بینانه چین در زمینه تکنولوژی بلاکچین، و نظرات مثبت ارائه شده توسط یگان های دولتی، بیش از پیش واضح است که دولت، از پوشش ممنوعیت بر تریدینگ ارزهای دیجیتال استفاده کرده تا از کاهش ارزش یوان چین و سفته بازی در بازار، جلوگیری کند.

منبع: ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
alikaren
alikaren
5 سال قبل

اینم از چین که همیشه مورد تمسخر ایرانی ها و به چشم ضعیف نگاهش میکردیم پس نباید بی خودی کشوری رو اونم چین که دارد نسبت به ترقی و پیشرفت در همه حوزها قدم برمیدارد اینم از بحث مالی و ارزی