قائم ‌مقام سابق بانک مرکزی چین: بیت کوین یک موفقیت تجاری است

قائم ‌مقام سابق بانک مرکزی چین: بیت کوین یک موفقیت تجاری است

علی‌رغم بی‌میلی چین به تعیین چارچوب‌های قانونی در حوزه ارزهای دیجیتال، اخبار زیادی به گوش می‌رسد که نشان می‌دهد مقامات این کشور از بیت کوین و تأثیرات بالقوه آن بر اقتصاد آگاهی دارند.

به گزارش کریپتواسلیت، وو ژیائولینگ (Wu Xiaoling)، قائم‌مقام سابق بانک مرکزی چین، اعلام کرده است که بیت کوین یک موفقیت تجاری است.

طبق گزارشِ چند روز پیش نشریه محلی سینا (Sina)، ژیائولینگ از بیت کوین به‌عنوان موفق‌ترین کاربرد تجاری فناوری بلاک چین یاد کرد و افزود که شرکت‌ها و کشورها همچنان باید به یادگیری و فهم این فناوری بپردازند.

ژیائولینگ همچنین اشاره کرد که ارزهای دیجیتال یا دیجیتالی کردن ارزهای موجود مثل یوآن باید در خدمات مالی ما نفوذ کنند. خدماتی مثل سرمایه‌گذاری‌ها، تأمین مالی و انجام تراکنش‌ها به‌وسیله یک چارچوب بلاک چینی قابل تأیید، از جمله آنهاست.

او در ادامه یادآوری کرد که دارایی‌های دیجیتال بسیار انعطاف‌پذیر هستند و سرانجام جایگاه خود را چه به‌عنوان یک ارز، یک ابزار پرداخت، کالای مجازی و حتی در بعضی چارچوب‌های کاری خاص به‌عنوان اوراق بهادار، به‌دست خواهند آورد. این احتمال وجود دارد که صحبت‌های ژیائولینگ به توکنیزه کردن کالاهای واقعی و تبدیل آنها به کالاهای مجازی اشاره داشته باشد. این مسئله یکی از کاربردهای ارزهای دیجیتال است که به عقیده بسیاری از افراد، اهمیت بالایی دارد.

اما ژیائولینگ علی‌رغم مزایای این ارزها، خواهان اجرای قوانین مدیریتی و زیرساخت‌های مالی کامل برای پشتیبانی از ارزهای دیجیتال است. او به طور خاص به این مسئله اشاره می‌کند که نوآوری، جای قوانین را پر نمی‌کند و می‌افزاید:

ارز دیجیتال در آینده به‌طور فزاینده‌ای در رفتارهای اجتماعی ادغام خواهد شد و ما باید به درکی آینده‌نگرانه و عینی از آن دست پیدا کنیم.

او که در حال حاضر به‌عنوان رئیس دانشگاه چینهوا در شهر پکن فعالیت می‌کند، در نوشته خود با عنوان «گفتگو با مدیران درباره بلاک چین»، می‌نویسد که هیچ‌کدام از کاربردهای دیگر فناوری بلاک چین نتوانسته است از بیت کوین پیشی بگیرد.

این صحبت‌ها خطاب به مقامات مجلس کمونیست چین منتشر شده است و حاوی سرفصل‌هایی مثل بلاک چین و ارزهای دیجیتال، نحوه ظهور آنها و چگونگی کسب محبوبیت آنها در میان مردم است.

به نظر ژیائولینگ بیت کوین جایگزین ارزهای دولتی نخواهد شد. او با اشاره به نوسانات بیت کوین گفت این ارز دیجیتالِ پیشگام دارای ارزش ثابتی نیست و این ویژگی یک «نقطه‌ضعف مرگبار» برای آن محسوب می‌شود.

ژیائولینگ می‌گوید دلیل اینکه دولت‌ها با بیت کوین به‌عنوان یک دارایی مجازی و نه یک ارز برخورد می‌کنند همین است؛ چراکه ارزش یک ارز در طول تاریخش دارای ثبات است و نوسانات روزانه پایینی دارد.

در همین حال، چین با سرعت به اجرای طرح‌های ارز دیجیتال پر سروصدای خود ادامه می‌دهد. این کشور میلیون‌ها دلار برای اکوسیستم‌های ارز دیجیتال خود تخصیص داده است و قصد دارد آن را برای المپیک زمستانی سال ۲۰۲۲ آماده بهره‌برداری کند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه