آیا چین در روند صعودی اخیر بیت کوین دست داشته است؟

آیا چین در روند صعودی اخیر بیت کوین دست داشته است؟

طی سه ماه گذشته، قیمت بیت کوین از 3,911 به 8,650 دلار رسیده است که نشان‌دهنده یک حرکت قوی با افزایش قابل توجه در حجم معاملات است. به گزارش سی‌سی‌ان، در هفته‌های اخیر، علاقه به جستجوی عبارت بیت کوین در بایدو (Baidu)، موتور جستجوی چینی، نسبت به سال 2018 به طرز قابل توجهی افزایش یافته است. این موضوع به طور بالقوه افزایش تقاضای سرمایه‌گذاران خرد نسبت به این دارایی را نشان می‌دهد.

بر اساس گفته سا شیائو (Sa Xiao)، عضو انجمن قانون‌پژوهان بانک مرکزی چین، مالکیت و یا نگهداری بیت کوین در چین غیرقانونی نیست.

طبق گزارش ‌سی‌ان‌لجر (CnLedger)، یکی از منابع شناخته‌شده اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال واقع در چین و به گفته سا شیائو، عضو انجمن قانون‌پژوهان بانک چین که خبرگزاری دِ بِیجینگ نیوز (The Beijing News) نیز به آن اشاره کرد:

مالکیت بیت کوین در چین قانونی است. علاوه بر این، تبادل موقعیتی بیت کوین بین افراد نیز منع قانونی ندارد.

با این که خرید و فروش بیت کوین و فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال همچنان ممنوع است و دولت اقدامات مختلفی را برای محدود کردن امکان معامله انجام داده است، گزارش‌های محلی حاکی از آن است که افراد محدودیت‌های اعمال شده برای خریدوفروش در صرافی‌های فرابورس و یا صرافی‌های بین‌المللی که از تتر استفاده می‌کنند را دور زده‌اند.

از آن‌جا که تعارضات و جنگ تجاری بین چین و ایالات متحده، با اعمال تعرفه‌های اضافی و اقدامات تلافی‌جویانه دو کشور تشدید شده است، علاقه و تمایل به بیت کوین در چین رو به افزایش است.

بیت کوین، برنده جنگ تجاری بیت کوین چین و آمریکا

هر چند، الکس کروگر (Alex Kruger)، تحلیلگر بازار جهانی باور دارد که ممکن است هم‌زمانی افزایش تمایل به بیت کوین و پیامدهای مذاکرات تجاری، یک پدیده تصادفی باشد.

او در این باره اظهار داشت:

بحث‌های زیادی در رابطه با این که چین چطور محرک اصلی حرکت بیت کوین از هفته اول ماه می بوده، وجود دارد. بنابراین تصمیم گرفتم نگاهی به ترند بیت کوین در بایدو بیاندازم. به طور قطع محبوبیت بیت کوین در چین در حال افزایش است.

علاقه به بیت کوین تنها با جنگ تجاری و یوان پس از شکسته شدن مقاومت 6000 دلار همزمان شده است. جنگ تجاری مدت‌هاست که آغاز شده و جریان دارد و در گذشته نیز نقاط اوج مختلفی را تجربه کرده است.

ممکن است روایت ارتباط بین جنگ تجاری و بیت کوین از سوی رسانه‌ها هدایت شده و منجر به یک پیش‌گویی خود محقق ‌کننده شده باشد.

در اوایل ماه جاری، دیار (Diar)، یک نشریه سازمانی هفتگی و پلتفرم برگزیده داده که بر روی بازار ارز دیجیتال تمرکز دارد، در گزارش خود نشان داد که تراکنش‌های درون زنجیره‌ای در پروتکل بلاک چین تتر در سه ماهه دوم سال 2019 در چین افزایش یافته است.

حجم تتر دریافتی در صرافی‌های به تفکیک مناطق

حجم تتر دریافتی در صرافی‌های به تفکیک مناطق

از ماه آوریل تا ژوئن، چین 62 درصد از تراکنش‌های بلاک چین تتر را به خود اختصاص داد و به نسبت، حجم آن از مناطق دیگر کاهش یافته است.

داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که حرکات تتر در حال رسیدن به بیشترین میزان خود در سه ماهه دوم سال 2019 است، در حالی که بر روی تقویم هنوز یک ماه از این بازه زمانی باقی مانده است.

با این حال، آن چه که بیشتر اهمیت دارد این است که حجم ورودی و خروجی از صرافی‌های چینی نسبت به بازارهای تجاری غربی و جهانی بسیار بیشتر است و بیش از نیمی از ارزش کل تراکنش‌ها از سوی چین است.

با توجه به این که تایید شده است، 95 درصد حجم معاملات در بازار مبادله جهانی ارز دیجیتال ساختگی و مصنوعی است، بر مبنای حجم قابل تایید بازار آتی و صرافی‌های قانون‌‌گذاری شده، اکثریت قاطع حجم معاملات، مربوط به ارز غالب بازار یعنی بیت کوین است.

شاید واقعیت باورناپذیری باشد که حرکت صعودی بازار ارزهای دیجیتال از سوی چین اتفاق افتاده است؛ اما داده‌ها حاکی از آن هستند که چین تنها یکی از چندین عامل تسریع‌بخش در روند صعودی بیت کوین بوده است.

2
دیدگاه کاربران

avatar
2 رشته دیدگاه‌ها
0 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
2 نویسندگان دیدگاه‌ها
بیت کویندیجیتال نوت | DigitalNote_XDN نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
بیت کوین
بیت کوین

پرواز پر شکوه ققنوس رو به شما خانم ابراهیمی با این مقاله عالیتون تبریک میگم

دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN

مطعنا چین یکی از ستون های اصلی بیت کوین هست ، هر چند دولت ممنوع کرده
ممنوع کردن بیت کوین در چین مثل ممنوع کردن V.”P”N درسته غیر قانونی هست ولی همه به آسانی دسترسی دارند.
————————————————-
بعدش شبکه بیت کوین هش ترکوند 60 اگزا هش !!!
وطنم و ملت همیشه در صنحه واقعا نقش داشتن.

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه آیا چین در روند صعودی اخیر بیت کوین دست داشته است؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.