رشد ۴۷ درصدی بیت کوین در جریان جنگ تجاری چین و آمریکا

رشد ۴۷ درصدی بیت کوین در جریان جنگ تجاری چین و آمریکا

گری‌اسکیل (Grayscale)، شرکت مدیریت دارایی آمریکایی، در تحقیقی که روز ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) منتشر کرد، نشان داد که در جریان جنگ تجاری چین و ایالات متحده، بیت کوین نسبت به دارایی‌های مرسوم و رایج عملکرد بسیار بهتری داشته است.

به گزارش کوین‌تلگراف، گری‌اسکیل در به روز رسانی گزارش «تامین پوشش ریسک نقدینگی جهانی با بیت‌ کوین» که اولین بار در سال ۲۰۱۶ تهیه شد، اشاره کرد که در فاصله زمانی ۵ تا ۳۱ ماه می (۱۵ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) بیت کوین ۴۷ درصد افزایش یافته است. پس از بیت کوین، دارایی بعدی که عملکرد خوبی داشت، ین ژاپن با ۲.۱ درصد افزایش بوده است.

علاوه بر این، به دلیل اختلافات تجاری بین چین و ایالات متحده، بسیاری از دارایی‌ها افت سرمایه را تجربه کردند که هنوز نیز ادامه دارد. در این میان شاخص نزدک مرکب، ۸.۷ درصد افت ارزش داشته که آن ‌را به بدترین اجراکننده در سطح سهام‌های جهانی تبدیل کرده است.

گری‌اسکیل همچنین یادآور شد که کاهش ارزش یوان چین، عاملی است که پیش‌تر گفته شد به دلیل عدم اطمینان سرمایه‌گذاران محلی، بازار صعودی بیت کوین در ماه می را سرعت بخشیده است.

رشد 47 درصدی بیت کوین در جریان جنگ تجاری چین و آمریکا

متیو بک (Matthew Beck)، مدیر بخش تحقیق و سرمایه‌گذاری این شرکت اظهار داشت:

در حالی که به نظر می‌رسد این افت‌ در مراحل اولیه خود قرار دارد و پیش از این‌که این ریسک به طور کامل بر روی سایر دارایی‌ها تاثیر بگذارد، بیت کوین در حال صعود و جهش است.

یافته‌ها حاکی از روندی است که بر اساس آن، بیت کوین به علت بی‌ثباتی ژئوپلیتیکال در بازه‌های زمانی مختلف سال جاری، افزایش ارزش را تجربه کرده است.

بر اساس گزارشی که پیش‌تر منتشر شد، به نظر می‌رسد رویدادهایی مانند برگزیت (Brexit) نیز تاثیرات مشابهی بر قیمت ارزهای دیجیتال دارند.

با وجود این که هنوز بیت کوین برای پذیرفته شدن به عنوان یک دارایی تامین پوشش بسیار جوان و نوپاست، اما گری‌اسکیل به پتانسیل‌های آینده این ارز دیجیتال اعتقاد دارد.

بک در جمع‌بندی سخنان خود اذعان داشت:

با این که بیت کوین در مراحل ابتدایی چرخه‌ی حیات خود به عنوان یک دارایی قابل سرمایه‌گذاری قرار دارد، ما شواهدی و علائمی را برای حمایت از این نظریه که در بحران نقدینگی جهانی، بیت کوین می‌تواند به عنوان یک تامین پوشش در نظر گرفته شود شناسایی کردیم و یافتیم. در این میان مدارکی نیز وجود دارند که منجر به تنزل ارزش ارزها می‌شوند.

در عین حال، نظریه‌های دیگر نیز به جنبه‌های غیرسیاسی افزایش قیمت بیت کوین در ماه می تکیه می‌کنند، مانند فومو (FOMO) یا ترس از دست دادن سود که سرمایه‌گذاران پس از موج اولیه ماه آوریل تجربه کردند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه