چرا افزایش قیمت اخیر بیت کوین با رشد‌های قبلی آن متفاوت است؟

چرا افزایش قیمت اخیر بیت کوین با رشد‌های قبلی آن متفاوت است؟

به نقل از بیت‌کوینیست، «بری سیلبرت» (Barry Silbert)، بنیان‌گذار و مدیرعامل گروه شرکت‌های «دیجیتال‌کارنسی» (Digital Currency) در مصاحبه‌ای که با «بلومبرگ» انجام داد، به بیان دلایل رشد مجدد قیمت بیت کوین پرداخت. وی در این مصاحبه در ارتباط با فاکتورهایی صحبت کرد که این افزایش قیمت را با دیگر نمونه‌های پیشین متمایز می‌کند. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید تا به برخی از بهبودهای زیرساختی بیت کوین اشاره‌کنیم، تغییرات طرز تفکر سرمایه‌گذاران نسبت به طلا را زیر ذره‌بین ببریم و حول محور ورود مؤسسات مالی به بازار ارزهای دیجیتال صحبت کنیم.

بهبودهای زیرساختی بیت کوین

سیلبرت ابتدای صحبت‌های خود را با اشاره به این مسئله که افت قیمت بیت کوین بارها و بارها اتفاق افتاده و این ارز دوباره توانسته جای پای خود را محکم کند، شروع کرد. به عقیده وی فرق اساسی افزایش قیمت فعلی و حباب سال ۲۰۱۷، تغییر در زیرساخت‌های ساختاری بیت کوین است.

چرا افزایش قیمت اخیر بیت کوین با رشد‌های قبلی آن متفاوت است؟

بری سیلبرت

ظهور متولیان، نرم‌افزارهای تجاری و از همه مهم‌تر شکست بزرگ ICOها در سال ۲۰۱۸ ازجمله مهم‌ترین عواملی هستند که سیلبرت از آنها به‌عنوان ناجیان ارزهای دیجیتال یاد می‌کند.

وی همچنین این نکته را خاطرنشان کرد که در حال حاضر بیشتر مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال اطلاعات بیشتری را در این حوزه جمع‌آوری کرده‌اند و با آگاهی بیشتری در آن پا می‌گذارند.

تغییرات نسلی نگرش سرمایه‌گذاران نسبت به طلا

نسل‌های جوان‌تر در حالی این دنیا را تجربه می‌کنند که طلا استاندارد تعیین ارزش نیست و پول‌ها به‌صورت دیجیتال ردوبدل می‌شوند. نسلِ بعد از جنگ جهانی دوم پس از انفجار جمعیتی، ۶۸ تریلیون دلار از ثروت دنیا را در اختیار دارد و این میزان ثروت برخلاف نسل‌های گذشته در طلا سرمایه‌گذاری نخواهد شد.

چرا افزایش قیمت اخیر بیت کوین با رشد‌های قبلی آن متفاوت است؟

به عقیده سیلبرت، همه ثروت دنیا در بیت کوین وارد نخواهد شد اما این روند در حال تغییر است. هر چه بیشتر به جلو می‌رویم، ارزش طلا بالاتر می‌رود و جایگاه آن در حوزه الکترونیک پر رنگ‌تر و پر رنگ‌تر می‌شود. در حال حاضر خریداران اصلی طلا را بانک‌های مرکزی تشکیل می‌دهند و این مسئله با مقصود بیشتر سرمایه‌گذاران طلا در تضاد است.

حرکت شرکت‌های بزرگ برای سرمایه‌گذاری

سیلبرت در پایان به بیان عقیده خود مبنی بر اینکه افزایش قیمت فعلی بیت کوین با دیگر نمونه‌های مشابه، تفاوت دارد، می‌پردازد. چراکه این بار سرمایه مؤسسات مالی به سمت بازار سرازیر شده. وی برای اثبات نظر خود به سراغ داده‌هایی می‌رود که توسط شرکت سرمایه‌گذاری Grayscale منتشر شده‌اند.

چرا افزایش قیمت اخیر بیت کوین با رشد‌های قبلی آن متفاوت است؟

در چهار ماهه نسخه سال جاری که Grayscale رکوردهای خود را جابجا کرد، هفتاد درصد سرمایه‌های ورودی از جانب مؤسسات مالی سرمایه‌گذار بودند. از این مقدار، نود درصد آن در بخش Bitcoin-trust سرمایه‌گذاری شده‌اند. مسئله تنها میزان سرمایه‌های واردشده به این حوزه نیست، بلکه موضوع اصلی آگاهی از دارایی مناسب جهت سرمایه‌گذاری است.

از طرف دیگر ETF بیت کوین به موضوعی بسیار پر اهمیت‌تر از همیشه بدل شده و به عقیده بسیاری از متخصصین امر، ETF بیت کوین سال جاری میلادی پذیرفته خواهد شد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
دخو
دخو
۵ سال قبل

آیا 68 میلیارد دلار درسته؟ شاید تریلیون دلار باشه چون بیل گیتس و بافت با هم دو برابر این سرمایه دارند

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
۵ سال قبل
پاسخ  دخو

بله ممنون از ریز بینیتون
اصلاح شد

مهدی
مهدی
۵ سال قبل

دوستان سرمایه گذار آلت کوینها تا آخر ژوئن حداقل قیمتشون 2 برابر میشه

ساتوشی ناکاموتو زاده
ساتوشی ناکاموتو زاده
۵ سال قبل

همه میدونن این حرکت اخیر ساختگی بود و فقط به این دلیل بود یه سری نهنگ بیت هاشونو در قیمت های 7 و 8 هزار نقد کنن . زمان مشخص میکنه این حرف من درسته یا غلط . بشخصه انتظار دارم بیت تمام راه رفته رو برگرده و حتی کف پایینتری هم بزنه .

شاطوسی ناتوکامو
شاطوسی ناتوکامو
۵ سال قبل

خداکنه بشه 2000 یا حتی 1000

مهدی
مهدی
۵ سال قبل

کف بیت کوین اگر اتفاق بیفته برای 2019 - 6000-6500

حامی
حامی
۵ سال قبل
پاسخ  مهدی

گلم طبق تحلیل باید نظر داد...5200تا5400تا 1ماه دیگه خواهیم داشت و بعد پامپ اصلی

رضا
رضا
۵ سال قبل

همه این تحلیلا چرته, تا زمانی که 4 تا ادم مولتی میلیاردر تو این بازار نیان, امثال منو شماها با سرمایه های اندکمون هیچی تو این بازار نمیتونیم تغییر بدیم