این پسر یازده ساله در مورد بیت‌کوین کتاب نوشته است!

این پسر یازده ساله در مورد بیت‌کوین کتاب نوشته است!

یک پسر یازده ساله برای هم‌سن و سال‌های خود کتابی درباره‌ی بیت‌کوین نوشته است.

این روزها، جوانان و نوجوانان علاقه‌ی شدیدی نسبت به ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین پیدا کرده‌اند. این‌طور که پیداست، آشنایی با علوم و فناوری سن و سال نمی‌شناسد! حتی جالب است بدانید که «تب بیت‌کوین به دبیرستان‌ها هم رسیده!». حال که یک کودک یازده ساله، با بیان ساده‌ی خود چنین کتاب پرمغزی نوشته است، جای تعجبی نیست که به همین زودی‌ها فرزندان ما در دبستان حرف «ب» را با بلاک‌چین یاد بگیرند!…

کتاب‌های زیادی درباره بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال نوشته شده است؛ به مطلب «معرفی ۶ کتاب مهم درباره بیت‌کوین» و «این کتاب‌ها را امسال بخوانید!» مراجعه کنید. اما این‌بار یک پسر یازده ساله درباره بیت‌کوین کتاب نوشته است!

این پسر یازده ساله در مورد بیت‌کوین کتاب نوشته است!

اَندرو کُری (Andrew Courey)، پسر بچه‌ی یازده ساله اهل ماساچوست، اخیرا یک کتاب ۵۷ صفحه‌ای با موضوع بیت‌کوین نوشته است. او بعد از مدرسه و در اوقات فراغت خود درباره ارزهای دیجیتال تحقیق و مطالعه کرده تا به اندازه کافی برای نوشتن یک کتاب اطلاعات داشته باشد.

 اَندرو کلاس ششم است. او معمولا بعد از مدرسه مثل بقیه هم‌سن و سالان خود با تلفن همراهش بازی می‌کند. اما برخلاف بقیه‌ی بچه‌های این سنی، برای خودش یک کارشناس و متخصص علوم بیت‌کوین است!!…

این پسر یازده ساله در مورد بیت‌کوین کتاب نوشته است!این مرد جوان کتابی تحت عنوان « پرنده‌ای که سحرخیز است، بیت‌کوین را شکار می‌کند» نوشته؛ نام این کتاب از ضرب‌المثل «سحرخیز باش تا کامروا گردی» برگرفته شده و محتوی کتاب راهنمای کاملی درباره بیت کوین ارائه می‌کند.

ژانویه‌ی امسال، اَندرو این کتاب را برای آمازون کیندل منتشر کرد. هم‌اکنون کتاب الکترونیکی اَندرو ۲.۹۹ دلار قیمت دارد. نسخه‌ی چاپی این کتاب در فروشگاه ها به قیمت ۹.۹۹ دلار به فروش می‌رسد.

پدر این نویسنده‌ی جوان و خلاق در زمینه ی تکنولوژی سرمایه گذاری می کند. اَندرو عاشق ریاضیات است. او دوست دارد اپلیکیشن های مختلف را امتحان کند…

اَندرو عاشق جستجو و کاوش کردن است، و همیشه ایده های تجاری خوبی به ذهنش می‌رسد!

برای نمونه، چند وقت پیش در یک بازی بسکتبال داور به اشتباه از او خطا می‌گیرد و او از این بابت ناراحت می‌شود. به همین خاطر، اَندرو از پدرش می‌خواهد که یک وب‌سایت برای امتیاز دادن به مسئولین طراحی کند.

سال گذشته، اندرو  برای خود هدف خاصی در نظر گرفته بود و تصمیم داشت پیش از ۱۴ سالگی ۲۰ میلیون دلار به دست بیاورد.

او پیوسته فرصت‌های سرمایه گذاری را جستجو می‌کرد تا اینکه به بیت کوین رسید. اَندرو پس از آن شروع کرد به مطالعه و تماشای ویدیوهای مختلف درباره بیت کوین و سرمایه گذارانی که زودتر از همه از این راه ثروتمند شده بودند… او در اینترنت داستان ها و مقاله های متفاوتی خواند، و در یوتیوب ویدیوهای مختلفی راجع به ماینینگ تماشا کرد.

این پسر یازده ساله در مورد بیت‌کوین کتاب نوشته است!

بک‌گراند تبلت اَندرو: «۲۰ میلیون دلار تا پیش از ۱۴ سالگی!»

پارسال قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به طور ناگهانی چند برابر شد. پدر اندرو هنوز در این حوزه سرمایه‌گذاری نکرده بود؛ با این حال وقتی متوجه علاقه‌ی شدید اندرو به این حوزه شد، تصمیم گرفت از او حمایت کند.

اندرو علاقه‌ی زیادی به کسب «درآمد غیرفعال» داشت و پیوسته درباره ارزهای دیجیتال مطالعه و جستجو می‌کرد. از این‌رو پدرش به او پیشنهاد کرد دانسته‌هایش را روی کاغذ بیاورد. یعنی؛ با زبان خود درباره‌ی مفاهیم پیچیده و گسترده‌ی بلاک‌چین و بیت‌کوین یک کتاب بنویسد. آن هم با بیان ساده و روان!

* (درآمد غیر فعال به نوعی یک سیستم اتوماتیک است که در ابتدا آن را پیاده سازی کرده و سپس این سیستم همیشه برای تان کسب درآمد خواهد کرد. مهم نیست شما در خواب باشید یا در سفر، این سیستم می‌تواند به صورت اتوماتیک برای شما ایجاد درآمد کند. به عنوان مثال می‌توان از داشتن وب سایت و فروش کالا به صورت آنلاین به عنوان یک سیستم اتوماتیک سازی نام برد.)

این پسر یازده ساله در مورد بیت‌کوین کتاب نوشته است!

اَندرو یک خواهر کوچک‌تر از خود دارد و در ماساچوست زندگی می‌کند. این نویسنده‌ی کوچک یا بهتر است بگویم دانشمند کوچک (!) می‌گوید:

یادگیری علوم ارزهای دیجیتال و مفاهیم گسترده این فناوری برای همه ممکن است؛ اما اگر حاضر باشند ساعتها به مطالعه و جستجو بپردازند تا بالاخره به یک منبع مفید و خوب دست پیدا کنند…

او در ادامه‌ی صحبت‌هایش در مورد کتاب « پرنده‌ای که سحرخیز است، بیت‌کوین را شکار می‌کند» گفت:

ساده بگویم، خواندن و فهمیدن این کتاب اصلا سخت نیست…

کتابی که اندرو نوشته است، ۵۷ صفحه دارد. فصول این کتاب شامل موضوعات مختلفی است. از جمله؛ تاریخچه‌ی بیت کوین و ماینینگ آن، کیف پول های بیت کوین، ارز دیجیتال اتریوم، و عرضه اولیه سکه یا ICOها.

عنوان این کتاب (به انگلیسی: Early Bird Gets The Bitcoin: The Ultimate Guide To Everything About Bitcoin) دو معنا دارد؛ اول اینکه این کتاب برای کودکان نوشته شده، پس یک جنبه‌ی نام این کتاب به کودکان اشاره دارد. معنای دیگر نام این کتاب خطاب به افرادی است که زودتر از بقیه سرمایه گذاری در این حوزه را شروع کرده و حسابی سود کردند!

کیف پول دیجیتال، مثل صندوق پستی است

یکی از اهداف اصلی اَندرو هنگام نگارش این کتاب، پیدا کردن معادل‌های جالب و نزدیک به واقعیت برای بیت کوین و بلاک چین بوده است؛ دلیلش هم بیان آسان مفاهیم پیچیده برای کودکانی بوده که هیچ‌گونه آشنایی‌ با این حوزه ندارند. اندرو سعی کرده مفاهیم عجیب و نوین فناوری ارزهای دیجیتال را با کلمات ساده به هم‌سن و سالان خود توضیح دهد!

برای نمونه؛

او فناوری دفتر کل توزیع شده و به طور کلی بلاک چین را این‌گونه توصیف کرده است:

چیزی شبیه به یک فایل در گوگل داکیومنت (GoogleDocs)، که با همه به اشتراک گذاشته شده است. اما تنها با خرید و فروش بیت کوین می‌توان آن را ویرایش نمود…

این پسر یازده ساله در مورد بیت‌کوین کتاب نوشته است!

همچنین، اندرو در توصیف کیف پول های دیجیتال نوشته است:

ارزهای دیجیتال در کیف پول های دیجیتال نگهداری و ذخیره می‌شوند. یک نوع کلید عمومی (public key) وجود دارد که همه به آن دسترسی دارند، و یک نوع کلید خصوصی (private key) که تنها صاحب آن می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد.

کیف پول دیجیتال درست مثل صندوق پست است. آقای پستچی تنها اجازه دارد نامه را به آدرس ما برساند و آن را در صندوق بیاندازد، اما این فقط ما هستیم که کلید صندوق پستیمان را داریم، می‌توانیم در آن را باز کرده و نامه را برداریم.

اَندرو کُری، در پایان هر فصل یک «نکته‌ی جالب» آورده که با موضوع آن فصل در ارتباط است. اَندرو در پایان فصل ماینینگ بیت‌کوین می‌نویسد:

تخمین زده شده که میزان برق مورد نیاز برای انجام فرایند استخراج در شبکه‌ی بیت کوین، بیشتر از کل میزانی است که در  ۱۵۹ کشور موجود مصرف می‌شود!

همان‌‌طور که می‌دانید؛ «میزان مصرف برق شبکه بیت کوین به هیچ وجه مثل خودش مجازی نیست». و اَندرو این را خوب می‌داند…

آقای کُری، پدر اَندرو، نزدیک به ۱۶ سال است که در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری کار می‌کنند. او ‌می‌گوید که اَندرو تقریبا سه ماه روی نوشتن این کتاب و تحقیق در این زمینه وقت گذاشته و در آخر از پدر و مادرش برای ویرایش متن کتاب کمک گرفته است:

اَندرو تمام طول مدت تعطیلات خودش را در اتاق خوابش حبس کرده بود و با جدیت و تلاش هر چه تمام، «فکر می‌کرد و می‌نوشت!»

اَندروی نویسنده .۰۰۲۲۲ بیت کوین دارد. (معادل : ۲۴.۰۶۸ دلار)

او می‌گوید که پیش از کریسمس بیت کوین و اتریوم خریده است، اما ترجیح می‌دهد سهام آمازون را بخرد. او در پایان کتاب خود نوشته که کتاب «فروشگاه همه چیز: جف بیزوس و عصر آمازون» اثر بِرَد استون را مطالعه کرده و از طریق این کتاب با پلتفرم انتشار کتاب های الکترونیک کیندل (Kindle Direct Publishing) آشنا شده است.

و اما… اَندرو یک هدف مهم دارد؛ کسب بیست میلیون دلار!

او می‌خواهد یک اپلیکیشن فلش کارت ریاضی به بازار عرضه کند که ظرفیت کسب درآمد بالای دو میلیون دلار را دارد. بنابراین او می‌تواند از فروش آن حدود ۱۰ برابر سود ببرد.

در این حین اندروی نابغه ناچار است به مدرسه برود…

منبع: cnbc
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

7 دیدگاه
trader
trader
6 سال و 1 ماه قبل

خیلی عالی مقاله هاتون یکی ازیکی آموزنده تر خسته نباشید

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
6 سال و 1 ماه قبل
پاسخ  trader

سلام
خوشحالم که مطالب ما برای شما آموزنده و مفید هستند.
ممنون

کوروش غفاری
کوروش غفاری
6 سال و 1 ماه قبل

Early Birds یک اصطلاح به معنی آدم های سحرخیز هست. اینجا نباید به عنوان پرنده سحرخیر معنی بشه. مرسی

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
6 سال و 1 ماه قبل

سلام.
از دقت نظر شما سپاسگزارم.
در اینجا هدف ترجمه ی کلمه به کلمه ی نام کتاب بوده،
در متن به ترجمه ی کل ضرب المثل مذکور اشاره شده است...

Radar
Radar
6 سال و 1 ماه قبل

ما هم بچه داریم، اونا هم بچه دارن :(

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
6 سال و 1 ماه قبل
پاسخ  Radar

سلام
به نظر من، تمام بچه ها استعداد دارند. این بزرگترها هستند که باید به استعدادهای آنها توجه کنند، آنها را تشویق کنند و به رشد هر چه بیشترشان کمک کنند.
هیچ موزیسین، هیچ دانشمند، هیچ نویسنده، و هیچ انسان بزرگی متولد نمی‌شود مگر زمانی که ما از جرقه های دانش او استقبال کنیم.
افراد بزرگ با ذهن های روشن، هنرمندها و عالمان عالی رتبه، همه از کودکی بزرگ بوده‌اند؛
اما تنها آن‌هایی را می‌شناسیم که روح بزرگشان در کودکی سرکوب نشده...
جغرافیا تنها تعیین کننده‌ی مکان زندگی آدمهاست، نه رشد آنها. بدیهی است که عنصر امکانات در شکوفایی استعدادها تعیین کننده است، اما من فکر میکنم که «جغرافیای کوچک خانواده» و حمایت عاطفی اطرافیان از هر امکان مادی دیگری تعیین کننده تر و موثرتر است.

الهام جون
الهام جون
6 سال و 1 ماه قبل

بسیار سخن بجا و زیبایی بود