پیش‌نویس لایحه جدید کنگره آمریکا به دنبال طبقه‌بندی ارزهای دیجیتال

پیش‌نویس لایحه جدید کنگره آمریکا به دنبال طبقه‌بندی ارزهای دیجیتال

براساس مقاله‌ای که در تاریخ ۱۹ دسامبر در فوربز منتشر شده است، پاول گوسار (Paul Gosar) نماینده کنگره از آریزونا، پیش‌نویس لایحه‌ای را ارئه کرده است که هدف آن شفافیت در قانون‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال در آمریکاست. این قانون مشخص می‌کند که کدام آژانس فدرال مسئول قانون‌گذاری چه نوعی از ارزهای دیجیتال است.

به گزارش کوین تلگراف، یکی از مهم‌ترین مواردی که در پیش‌نویس لایحه مطرح شده‌ است، تقسیم‌بندی دارایی‌های دیجیتال به سه بخشِ کالاهای دیجیتال (commodity)، ارزهای دیجیتال و اوراق بهادار دیجیتال است.

کالاهای دیجیتال به عنوان کالاها یا خدماتی تعریف می‌شوند که در بلاک چین ذخیره شده و قابلیت تعویض‌پذیری دارند و بازار بدون توجه به اینکه چه کسی آن‌ها را تولید کرده با آن‌ها برخورد می‌کند.

ارزهای دیجیتال بیانگر ارز ایالات متحده آمریکا یا مشتقات متناظر با آن هستند که بر بستر بلاک چین کار می‌کنند. این شامل استیبل کوین‌های (Stablecoins) پشتیبانی شده توسط فدرال رزرو و ارزهایی که توسط اوراکل‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند مشخص می‌شوند، است.

اوراق بهادار دیجیتال شامل وام‌ها، سهام و اسناد فرعی در بلاک چین است، به غیر از مواردی که به خدمات پولی مربوط به دادخواهی مرتبط هستند.

هر یک از انواع دارایی‌های دیجیتال تحت صلاحیت یک نهاد نظارتی مختلف قرار خواهد گرفت تا آن نهاد به عنوان «قانون‌گذار فدرال رمزارز» یا «قانون‌گذار فدرال دارایی دیجیتال» فعالیت کند.

همانطور که انتظار می‌رود، کمیته معاملات آتی کالا (CFTC) مسئول کالاهای دیجیتال خواهد بود و کمیته بورس و اوراق بهادار (SEC) مسئولیت اوراق بهادار دیجیتال را بر عهده خواهد داشت.

اداره مبارزه با جرایم مالی (FinCEN) نیز مسئول قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال خواهد بود.

در حالی که هنوز برای مشاهده میزان پیشرفت این لایحه باید منتظر ماند، انتظار می‌رود که فعالین عرصه ارز دیجیتال که مدتی است خواهان شفاف شدن قوانین هستند، از لایحه حمایت کنند.

در آن سوی اقیانوس اطلس نیز، قانون مبارزه با پولشویی اتحادیه اروپا (۵AMLD) از دهم ژانویه ۲۰۲۰ (۲۱ دی ۱۳۹۸) اجرا خواهد شد و فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در اروپا را شفاف‌تر خواهد کرد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه