قانون‌گذاران آمریکایی خواستار شفاف‌سازی فضای ارز دیجیتال پیش از روز مالیات شدند

قانون‌گذاران آمریکایی خواستار شفاف‌سازی فضای ارز دیجیتال پیش از روز مالیات شدند

بیش از ۲۰ قانون‌گذار آمریکایی در نامه‌ای به چارلز رتینگ (Charles Retting)، کمیسر سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا (IRS)، خواستار شفاف‌سازی فضای ارزهای دیجیتال پیش از روز ملی مالیات، ۱۵ آوریل (۲۶ فروردین)، شدند.

بیش از ۲۰ قانون‌گذار آمریکایی در نامه‌ای به چارلز رتینگ (Charles Retting)، کمیسر سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا (IRS)، خواستار شفاف‌سازی فضای ارزهای دیجیتال شدند. سردرگمی عظیمی در رابطه با این‌که مالیات‌دهندگان چقدر بدهکاری مالیاتی دارند وجود دارد.

در نامه‌ای خطاب به چارلز رتینگ، کمیسر IRS، سوال‌های زیر مطرح شد:

۱- روش‌ها و متدهای قابل قبولی برای محاسبه ارزش پایه ارزهای مجازی وجود دارد. IRS از کدام روش خاص استفاده می‌کند تا یک «روش مناسبی که به طور مداوم اعمال شود» که بنا به اطلاعیه ۲۰۲۱-۲۰۱۴ مورد نیاز بود را شکل دهد؟

۲- روش‌ها و متدهای قابل قبولی تخصیص مبنای ارزش و کاهش سهم ارزهای مجازی وجود دارد. آیا مالیات‌دهندگان باید هر زمان که ارز مجازی خرج و یا مبادله می‌کنند، از روش شناسایی و تعیین هویت خاصی استفاده کنند؟ یا این‌که روش‌های دیگری مانند اولین صادره از اولین وارده (FIFO) یا اساس ارزش متوسط نیز قابل قبول هستند؟

توضیح مترجم:  اولین صادره از اولین وارده (First In, First Out) یک روش مدیریت و ارزیابی دارایی است. در سیستم مالیاتی، FIFO روشی است که دارایی‌هایی را که موجود باقی مانده‌اند را با دارایی‌هایی که اخیرا خریداری شده‌اند، تطبیق می‌دهد.
اساس ارزش متوسط نیز یک سیستم محاسبه ارزش سرمایه‌ای است که در یک حساب مشمول مالیات نگه‌داری می‌شود تا میزان سود و زیان برای گزارش مالیاتی تعیین شود.

۳- روش محاسبه مالیات فورک‌ها برای مالیات‌دهندگانی که از ارزهای مجازی استفاده می‌کنند، همانند هارد فورک ۲۰۱۷ بلاک چین بیت کوین چیست؟

به نمایندگی از قانون‌گذاران، این نامه توسط تام امر (Tomm Emmer)، دارن سوتو (Darren Soto)، دیوید شویکرت (David Schweikert) و تد باد (Ted Budd)  امضا شد. بیش از ۶ ماه پیش نیز IRS نامه‌ای مشابه این نامه را نادیده گرفت.

در سال ۲۰۱۴، IRS راهنمای رسمی‌ای در رابطه با ارزهای دیجیتال صادر کرده بود، اما بسیاری معتقدند که با وجود فورک‌ها و دیگر پیشرفت‌های این حوزه و عدم در نظرگیری این موارد، این راهنما دیگر معتبر نیست و منسوخ است.

منبع: fxstreet
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه